Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Jaký koupit HotEnd?

Posted by FBITuco 
Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 03:01AM
Ahoj všichni.

Chtěl bych koupit HotEnd na RepRap. Z česka, protože mě sere pořád řešit poštu... Ideálně Brno, ale to samozřejmě není podmínkou :-).

Pročítám tady fórum... A vidím akorát to, jak po sobě čeští výrobci/prodejci součástek na RepRap jdou :-D.

Takže co mám vlastně koupit? :-) Je mi už jedno, jestli to bude stát 800, nebo 1200... Termistor mám, takže bych chtěl jen samotný HotEnd s rezistorem a uchycením typu J Head nozzle.

Díky za rady :-)
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 03:33AM
Konkrétní doporučení nemám, ostatně jsem taky toho moc nenatisknul :-) ale šel bych znova do celokovu, ale bez aktivního chlazení. Přecijen je ten větráček další "kurvítko" smiling smiley
dan
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 04:30AM
Problem je, ze takovej pasivni celokoc asi jen tak nenajdes. Zvire sice takovou variantu tvori, ale mam obavu, ze pokud se to zadari, tak asi nebude za 1200,-


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 04:48AM
Tak třeba nás všechny překvapí smiling smiley
dan
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 04:49AM
Zvire vzdycky a cimkoli grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 04:49AM
v ramci celokovu bych asi zkusil zvirete, pokud to ma byt neco bez vetraku, tak dana smiling smiley Samozrejme na vsem najdes sve chyby a jsou tu na foru zmineny. Akorat u tehle lidi mas aspon zaruku, ze jsou z cech (pripadne jsou schopni priplout, kdyz jim zrovna nehori ldo smiling smiley ) a da se s nema domluvit na upravach, opravach atd.
pripadne jeste forrest prodava hotendy, ale s tim nemam zkusenost
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 05:00AM
Větrák mi nevadí... Teda pokud tam nemusím tvořit větrnej tunel :-).

Zvířeti jsem psal, s Danem taky komunikuju... Ale nad praktické zkušenosti ostatních není.

Tak ještě jeden EDIT: Na fóru je napsaných moc věcí.. Jenže 90% textu je dohadování o ptákovinách mezi pěti lidma... Proto jsem se rozhodl založit tohle téma, kde by mohl někdo nabídnout nějaký ucelený pohled.

Edited 2 time(s). Last edit at 02/04/2014 05:02AM by FBITuco.
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 05:25AM
zkusim sepsat nejaky zakladni popis vyberu HE pro novacky do faq
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 05:26AM
Ucelený přehled neuděláš - je to pořád o osobních zkušenostech těch "pěti lidí" :-) Osobně mohu mluvit za zvířecí hotend s větrákem - funguje OK, žádný problém jsem s ním neměl (až na to, že nefunguje bez větráčku :-D
Fanless technologii ale považuji za lepší - viz výše.
dan
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 05:36AM
Pokud neni pro tebe vetracek a trochu vyssi cena prekazkou, tak podle meho neni asi co resit jdi po zvireti smiling smiley

Shrnul bych to asi takto a myslim si, ze mi to vetsina lidi zde potvrdi:

Celokov:
+ moznos titsku pri vyssich teplotach (nad cca 265st.C), tzn. moznost pouziti sirokeho spektra materialu i s vysokymi tavnymi teplotami
+ defakto neznicitelna zalezitost, pokud s nim nemydes dulcikovat stolek grinning smiley
+ mensi odpor filamentu diky kratsi meltzone svym zpusobem to nepovazuji za podstatene + o prevodovaneho ci directdrive extruderu, ale u bowdenu je to pomerne dost znat
- trochu vetsi delak oproti plastovy,. tzn snizeni tiskoveho prostoru, ale nepovazu ji to za velky zapor
- ten ventilatorek, tzn. hluk, popripade pri jeho poruse zapeceni celeho hotendu a vetsinou nutnos kompletni rozborky a vycisteni
- vyssi cena

PEEkovy holder:
+ neni potreba aktivniho ochlazeni ventilatorem
+ dle konstrukce mvetsinou mensi delaka, ale jak pisi vyse, neni az tak zasadni
+ mensi hmotnost, ale pri dobrem uchyceni v extruderu asi neni az tak zasadni.
+ nizsi cena
- omezena pracovni teplota okolo 270st.C, zalezi i hodne na kvalite PEEKu
- moznost poskozeni hotendu pri prehrati, ke kteremu by ale pri spravne montazi termistoru, nastaveni teplot a firmware nemelo nikdy dojit

Pomer + a - neberte jako meritko, nevyzdvihuji nijak PEEKovou verzi, jen pisu vlastni nazor a zkusenosti.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/04/2014 05:38AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 05:37AM
Bajn: No, to jako můžeš, ale základní věci vím. Navíc vím, že můžu koupit kterýkoliv z těch, co se tady probírají a chybu neudělám...
Ale každý určitě na něco trpí a proto ta otázka :-).

camel1: Díky :-)

Dan: Díky. A ten, co vyrábíš ty (Nebo prostě ten, co je od Rebelů) je celokov?

Edited 1 time(s). Last edit at 02/04/2014 05:40AM by FBITuco.
dan
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 06:42AM
Ne, celokov nevyrabim, neni to otazkou toho, ze bych neumel, ale .......... viz. spousta prispevku a diskuzi se zviretem nekde tady na foru smiling smiley
Na rebela muzes dat v podstate cokoli kompatibilniho s drzakem hotentu j-head (j-nozzle). Tzn, treba ten zvireci mebo e3d.
Je dnes asi vcelku samozrejmosti vymenna tryska u hotendu, ale nektere presto dnes tuto moznost nemaji a je to velke minus z hlediska cisteni trysky, ktera se bohuzel obcas pricpe sad smiley Takze na to bacha.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 06:52AM
camel1cz: udelam smiling smiley ale ne z pohledu konkretnich vyrobku winking smiley
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 07:31AM
Jojo, jedině tak - každý si hájí své - však počkejme, až se probudí zvíře :-D
Anonymous User
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 04, 2014 08:28AM
ja nespim ;-) samozrejme o tyhle diskuzi vim ;-) jen nevidim smysl v tom nekoho lamat ;-)

kazdej vi , a bylo to tu uz zmineno ze sme lidri v celokovu ;-) takze FBITuco si hlavne musi ujasnit co chce ;-)
ja jsem plne k dispozici pro konzultaci ;-)
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 06, 2014 04:21PM
Také řeším stejný problém. Začínám stavět mojí první 3D tiskárnu a nedaří se mi vybrat hotend. Rozhoně chci mít možnost používat vysoké teploty, takže moje preference je asi celokov. Nejsem si však jistý, zda-li je to nutné. Celkově mám ve hledáčku následující:

Celokovy
1) http://www.reprapdiscount.com/hotends/43-prusanozzle-original-by-josef-prusa.html
2) http://www.reprapdiscount.com/hotends/46-trinitylabs-metal-magma-.html
3) http://www.dronesolution.net/3d-printing/23-metalic-hotend-.html
4) http://e3d-online.com/E3D-HotEnds/E3D-V5-3mm-Bowden-All-Metal-HotEnd

Asi necelokovy
4) http://reprapobchod.cz/test/index.php?id_product=14&controller=product&id_lang=2
5) http://www.reprapdiscount.com/hotends/59-merlin-hotend-set.html

Nemám absolutně, žádnou možnost jak tyto hotendy srovnat. Zajímali by mne maximální možné teploty (zejména u těch necelokovů) a také možnost čištění a výměny trysky. Například u trysky od pana průší, ale i u jiných se mi nepodařilo zjistit jestli je možné použít jinou než dodávanou trysku, variabilita je pro mne důležitá. Díky ní se mi proto také libí hotend e3d. Ale nevím jak je to s ostatními. Tuším, že toto fórum čtou autoři některých výše uvedenách výrobků. A budu vděčný, když dostanu alespoň přibližné odpovědi na své otázky:

a) Jaká je maximální použitelná teplota?
b) Jaký materiál je tryska schopná tisknout (nylon,.PEEK)?
c) Je tryska odnímatelná a lze někde sehnat jinak velkou, například 1mm, či 0.2mm.
d) Kde je ideální daný hotend koupit.

Předem děkuji za odpovědi, a omlouvám se ze nestručnost

Edited 2 time(s). Last edit at 02/07/2014 03:13AM by klinger.
Anonymous User
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 07, 2014 02:40AM
ahoj, ja muzu mluvit za nas DS hotend .

chybi ti v odkazu L u HTML :-) takze link pak nefunguje


k tvym otazkam :

1) maximalni pouzitelna teplota je udaj dost individualni a da se ovlivnit naprilad vykonem ventilace, ale DS hotend nema problem 310 stupnu
vys sem nezkousel ale nevidim problem ;-)
2) celokov je schopen tisknout jakykoliv material ktery je tavitelny v tomto teplotnim rozsahu ;-)
3) tryska je samozrejme odnimatelna, ma snizeny odpor proti filamentu a mame k dispozici 0.2 - 0.6mm ( a experimentalni 0.14mm )
4) u nas :-D :-D to byl vtip samozrejme ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 02/07/2014 02:41AM by Zvire.
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 07, 2014 03:33AM
Děkuji za odpověď, odkazyy jsem poladil, teď už snad funguje i ten váš.

1) Ano vím, dokážu si představit hotend chlazený tekutým dusíkem :-), Jen dvě podotázečky, mohu-li:
1a) To "napriklad", znamená, že to lze ovlivnit i jinak, než chlazením?
1b) Lze tisknout i bez ventilace, a do kolika stupňů (sem čísly posedlý, odpuste mi to)?
2) To zní pěkně, zkoušel tu někdo tisknout třbeba cín? Někdte na internetu sem takový pokusy viděl,
3) 0.14mm je teda fakt extrém, předpokládám, že 1cm^3 se tiskne několik hodin. Ale úroveň detailů asi musí být dechberoucí. Začínám mít o ten váš výrobek zájem :-) Je nějaká možnost opatřit váš hotened tryskou větší než 0.6mm, tedy například 1mm. Zde musím poznamenat, že nemám soustruh a sám si to udělat nemohu. Chci to především kvůli tisku transpareních T-glase objektů.
4) Pokud "u nas" znamená v Řecku, rád si udělám výlet -smiling smiley
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 07, 2014 05:25AM
3) pozor, ze pri malych vrstvach chce mit dobre poladene chlazeni vytisku, protoze jinak blizkost hlavy v dalsi vrstve ovlivnuje ty predesle
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 07, 2014 08:13AM
Omlouvam se za hloupy dotaz. Jak je to s tim chlazenim vytisku. Myslel jsem ze je naopak zadouci umelou hmotu udrzovat teplou, proto se delaji vyhrivane podlozky. Predpokladam ze idealni je horni vrstvu co nejrychleji trosku schladit, ale ne moc. Toho se dosahuje nejakym vetrackem?
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 07, 2014 08:47AM
klinger: v podstate tak jak pise. Heatbed je urcen pro tisk ABS ze dvou duvodu, za prve, aby ti to na podlozce drzelo a zadruhe kvuli tomu, aby nedochazelo k pnuti materialu pri chladnuti a tim k odtrzeni, potazmo deformaci vyrobku.
Naopak ale chlazeni vytisku je potreba z duvodu tisku malych casti nebo mostu. Nesmi dochazet k tomu, aby predesle vrstvy byly prilis mekke a dochazelo k jejich deformaci. U nostu kvuli tomu, aby vlakno ve vzduchu zatuhlo.
Anonymous User
Re: Jaký koupit HotEnd?
February 07, 2014 11:15AM
bajn ma defakto pravdu ale u takto malych obektu jde chlazeni resit i pluginem ve skeinforge , to znamena spomalenim tiku ;-)

k vasim dotazum :

1a) lze, napriklad rychlosti tisku, pak ma chladici efekt i vlastni filament ;-) a pak volbou materialu a technologii hotendu ;-) cest je nekolik ;-)
1b) zatim bez ventilace tiknout nelze i kdyz priznam ze timto smerem experimentujeme, ale to je jeste daleko winking smiley
2) o cinu sme vazne premejsleli ale mame toho ted ve vyvoji fakt mraky ;-) casem uvidime ;-)
3) na pozadani vyrobime jakoukoliv trysku, i presne pozadovaneho rozmeru
4) u nas bylo mysleno v eshopu ;-) zbozi samozrejme zasilame ;-)

pokud je vas zajem vazny pisnete PM a domluvime se ;-)
Re: Jaký koupit HotEnd?
July 19, 2014 12:50PM
Zdravím, vyrobil jsem celokovový hotend a sháním někoho kdo by ho chtěl zdarma vyzkoušet, protože tiskárnu ještě nemám hotovou. Případní zájemci mi pište na k.fredy@seznam.cz
dan
Re: Jaký koupit HotEnd?
July 19, 2014 04:57PM
Muzes postnout vic informaci o tvem HE ? Celokov, PEEK, nejaka kombinace, vymena tryska ano/ne, typ uchyceni, zakladni rozmery .............? Treba nejaka fotka ?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký koupit HotEnd?
July 21, 2014 12:40AM
Jakou máš trysku? Potřebuju vytisknout jeden relativně detailní objekt, tak bych to mohl testnout a pak kdyžtak poslat dál :-)
Re: Jaký koupit HotEnd?
August 27, 2014 03:14AM
Ahoj,

potřeboval bych nový hotend a vybral jsem tento, jelikož nejlépe zapadá do konstrukce mé tiskárny. Prosím Vás mate s ním nějaké zkušenosti?? Nebo nějaké rady?? Tiskne kvalitně??

[gadgets3d.com]

Děkuji za odpovědi.
Re: Jaký koupit HotEnd?
August 27, 2014 05:38AM
cads: aniz bych mel zkusenosti s tim HE co jsi tu psal, tak uz vzhledem k cene bych sel do neceho overeneho/ceskeho/snadno dostupneho. Napr HE od rebelu/3dratu. J-head uchyceni je v dnesni dobe standart a ze vsech stran clovek slysi jen chvalu.
Osobni zkusenosti jen pozitivni, samozrejme se ale jedna o celokov, tak je trochu komplikovanejsi tisknout PLA od nekterych vyrobcu. Coz ale neni chyba HE jako spise vetsi teplotni vodivosti danych PLA strun.
Re: Jaký koupit HotEnd?
October 26, 2014 11:10AM
Nemáte někdo zkušenosti s tím to Hotend v1.3?

[eshop.futur3d.net]
Re: Jaký koupit HotEnd?
October 27, 2014 03:00AM
Podle obrázku se jedná o hotend 3draty.cz, akorát s přirážkou 200,-.
Re: Jaký koupit HotEnd?
October 27, 2014 01:15PM
Aha smiling smiley to sem ale osel. Tak díky za info a ušetření 200,- asi ho nakonec vezmu.

Díky.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login