Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Hexagon Hotend - skusenosti

Posted by dpalo 
Hexagon Hotend - skusenosti
February 03, 2015 05:33PM
Zrdavim,

mate tu niekto skusenosti s hotendom Hexagon? [www.reprapdiscount.com]

Doteraz som tlacil pomocou J-Head, avsak potrebujem ju nutne vymenit. Npadlo mi, ze by som skusil nieco celkovove - povodne som planoval Prusa Nozzle v2 (ktoru nidke neviem zohnat), no do oka mi padla aj Hexagon. Myslite si, ze je to dobra volba (tlacim iba ABS) alebo mam radsej kupit znovu J-Head?

(Preco vymena: Povodna J-Head mi zacala pretekat na spoji a neviem ju uz rozobrat na vycistenie... skusal som ju nechat 2 dni v acetone, no aj tak ju nedokazem povolit - zrejme je zapecena... a silou pri pokusoch som uz na hranici, kedy sa zlomi - cize aspon nudzovo tlacim s pretekajucou...)
Re: Hexagon Hotend - skusenosti
February 03, 2015 06:50PM
Co 3draty [3draty.cz] ?
Re: Hexagon Hotend - skusenosti
February 04, 2015 02:50PM
Pozeral som aj 3draty, avsak v ponuke maju iba hotend na 1.75mm filament a ja pouzivam 3mm. Avsak od @Kafka som dotal tip na Lipa E3D ( [lipa-3d.com] ). Co vy na to?

Edited 2 time(s). Last edit at 02/04/2015 02:52PM by dpalo.
Re: Hexagon Hotend - skusenosti
February 04, 2015 06:09PM
a neni vhodna chvile na to prejit na 1.75?
Re: Hexagon Hotend - skusenosti
February 05, 2015 02:00AM
A aku ma vyhodu 1.75mm? Ked som si skladal tlaciaren (cca rok a pol dozadu), kazdy mi odporucal 3mm, ze sa s nim lepsie manipuluje. Navyse momentalne by prechod pre mna bol vacsou investiciou, kedze:
1) mam doma kopec 3mm filamentu
2) musel by som menit hobbed bolt a telo extrudera (v ktorom mam navrtanu dieru na 3mm filament)
Re: Hexagon Hotend - skusenosti
February 05, 2015 04:03AM
no na 3mm sem zacinal a opravdu se mi s nim lip nemanipulovalo... 1,75mm je ohebnejsi, lip se prohrejva (neni traba zas tolik tepla pri vyssi rychlosti) tehdy bylo teda u 3mm snadnejsi sehnat drat co vic ulitaval s prumerem nez na 1,75mm (aspon teda co sem objednaval ja)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login