Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Metal extruder na 3mm filament

Posted by tenit 
Metal extruder na 3mm filament
June 24, 2015 05:45PM
Kolik by musel mít krokový motor Nm,aby utáhl 3mm filament s hliníkovým extruderem na obrázku. Mám NEMA17 0,5 Nm a ten to nezvládá.Případně jestli někoho napadá nějaká úprava v kovu. Koupeno z aliexpressu díky
Re: Metal extruder na 3mm filament
June 26, 2015 10:28AM
0.5 Nm je dost . Pokud filament 3.00 nezvládá , což bys mohl blíže definovat , tak bych hlrdal problém v podávacím kolečku (filament driver) , nebo v přítlaku ložiska pružinou . . Podle obrázku má filament driver vnější ozubení . Měl bys mít driver s vnitřním . tzn. že ozubení je v žlábku , a filament z něj nesjíždí . Každopádně motor máš dostatečný .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Metal extruder na 3mm filament
June 27, 2015 03:46PM
je dost mozna i problem v fillamentu...

ted sem u jednoho cloveka resil, ze to nezvladal na jednom ABS a na druhem uz jo...

ale muj nazor je, ze dirrect extruder neni moc vhodnej pro 3mm fillamenty...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Metal extruder na 3mm filament
June 27, 2015 03:54PM
Direct nema zadny velky problem s 3mm filamentem, ovsem musi mit spravne provedeni. Na tom "cinanovi" je pomerne jasne videt, ze prumer hnaciho/ozubeneho kolecka je pomerne velky, tydiz i pomer sil (paka) je v tomto pripade horsi. Doporucil bych ti to kolecko vymenit za mensi (s mensim prumerem ozubeni), ale musel by si hnout s motorem, aby si se dostal do osy filamentu a to v teto konstrukci asi moc dobre nepujde.

PS: mozna jen blbej dotaz, neprokluzuje se ti nahodou to ozubene kolecko na ose motoru, kdyz vidim na te fotce natoceni cerviku proti aretacni plosce ?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Metal extruder na 3mm filament
June 28, 2015 08:36AM
Pokud je to možné , tak bych jako přítlak proti filament driveru použil dvě ložiska (asi tam máš 623) Mezi ně jednu podložku , a nechal filament v žlábku mezi nimi . Dost dobře jsi nepopsal problém . Ale nejprve jak psal Dan . Zkontrolovat červa . smiling smiley


www.3d-konstrukce.cz
Re: Metal extruder na 3mm filament
June 29, 2015 05:12AM
děkuji za podněty, upřesním
- ozubený kolečko se neprotáčí, tahle poloha je jak sem to stále sundaval, jinak to mám uchycené šroubkem proti té plošce
- ložisko je s drážkou
- když struně pomůžu rukou, tak to jde jinak motůrek cvaká a nepootočí se
- přítlak jsem zkusil rukou ubrat/přidat a bud je to málo nebo motůrek cvaká a nepootočí se
- zkusím sehnat jiné ozubené kolečko s menším průměr
- mám ještě černou strunu tak ji zkusím
Re: Metal extruder na 3mm filament
June 29, 2015 05:50AM
Proud na Driveru pro krokový motor extruderu máš nastavený správně ?


www.3d-konstrukce.cz
Re: Metal extruder na 3mm filament
November 24, 2015 09:20AM
omlouvám se, že reaguji po dlouhé době...proudem to není.
problém je v trysce...snažil jsem se posílit pohon extruderu doplněním planetární převodovky na nema17 a bovdenu vedeného přímo na celokov( J-hlava Hotend) a zkoušel jsem i "plastovej" bez bovdenu (i J-Head MK IV).
Bohužel tryska se mi z nějakého důvodu ucpává....zkoušel více druhů...

Předtím tiskárna tiskla v pořádku s různými filamenty 1.75 a 3 mm, čistli jsem jí v acetonu a stále stejné...něco málo vytlačí a potom se ucpe

Edited 1 time(s). Last edit at 11/24/2015 09:25AM by tenit.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login