Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Přesnost tisku

Posted by Tony3 
Přesnost tisku
September 28, 2015 04:06PM
Zdravím,

základním úspěchem ke zvýšení a dosažení co nejvyšší kvality tisku je bezpochybně také kvalitní tryska. Chtěl bych se zeptat
jaké máte s tím zkušenosti a jak dosáhnout co nejkvalitnějšího tisku. Například jaké používáte rozměry trysky.
Přemýšlím o nákupu trysky a zajímali by mě názory ostatních. Tady je několik odkazů.

[www.jrc.cz]

[eshop.svet-3d-tisku.cz]

[www.dx.com]

Má vůbec cenu kupovat trysku jako je ta v druhém odkazu, když ta v prvním je o dost levnější? Jde tam i kvalitativní rozdíl
nebo jen o značku?

Děkuji za odpovědi.
Re: Přesnost tisku
September 28, 2015 06:49PM
Zdravím,
omlouvám se, pouze v rychlosti.

Ano, tryska se podílí na kvalitě. Stejně tak jako celá konstrukce.
Je zbytečné bavit se o trysce jako takové, protože je široká škála HE a z pravidla není vhodná kombinace různých trysek do různých HE.
Pokud chcete zkvalitnit tisk, zaměřte se na tuhost konstrukce, uchycení ložisek, převody, výpočty převodů (kalibrace) a kompletní HotEnd.
(samotná tryska Vám pěkný model neudělá)

HE jako takový by měl být celokovový, krátký, chlazený, slícovaný, ideálně i leštěný.
Heat block od chladiče odsazený a veškeré části které dosedají by měly mít "sedla" (př.: vysokotlaké potrubí u motorů, případně napojení odpadní trubky)
Tryska se zužujícím zaobleným koncem.
Optimální průměr 0.4 (u 0.2 můžete být omezený a počítejte s časovou náročností)
Re: Přesnost tisku
September 29, 2015 06:58AM
Samozřejmě že jde i o konstrukci, každopádně mě zajímá spíše tryska a hotend. Jelikož mám ocelovou konstrukci a věřím že její tuhost je dostatečná
pro přesnější tisk. Stejně tak i používám kovový hotend. Trysku kterou mám teď je z číny a není to žádná sláva. Tiskne obstojně, ale začínám se ohlížet
po něčem lepším.
Proto mě zajímají zkušenosti jiných a taky i doporučení kterou trysku koupit. Klidně bych zkusil i tu 0,2. Co se týče časové náročnosti tak to mě nevadí.
Nechci nejakou reklamu, na netu se jde najít mnoho obchodu. Jde mě spíše o zkušenost.
Re: Přesnost tisku
September 29, 2015 05:07PM
jak uz bylo zmineno, tak samotna tryska neni to hlavni na HE. Jde ale o cely HE, jak je vyroben a vyrobcem otestovan/sladen. Neverim tomu, ze ta tryska, ktera je 9x drazsi je 9x kvalitnejsi.
Sam pouzivam HE od 3dratu, coz jestli se nepletu je v podstate i to co ma jrc. Zkusenosti vyborne. Nebal bych se ani HE od e3d, je na ne taky velka chvala.
Bohuzel tech parametru co ovlivnuje kvalitu tisku v oblasti HE je mnoho. Cili je to spise o tom, jak to clovek umi nastavit. Je mnoho lidi, kteri maji peekove HE a nedaji na ne dopustit.
Nedoporucoval bych ale noname HE z DX, aliexpressu apod. Uplne setrit se nevyplaci. Spise bych doporucoval neco s cim ma zkusenost hodne tiskaru a pochvaluji si ho, at se pak mam na koho obratit pokud potrebuji radu nebo nejaky nahradni dil atd.
Navic pozor na to, ze tryska muze byt i spotrebni material. Nejednu trysku jsem znicil tim, ze jsem se ji snazil neoodborne vycistit apod. smiling smiley
Re: Přesnost tisku
October 13, 2015 03:22PM
když se tady řeší ta kvalita trysek a přesnost... Tak jakých přesností mohou dosahovat reprap tiskárny a teď myslím rozměrově. Já jsem začátečník tak nemám uplně představu v jakých mezích se může pohybovat. Každopádně vím že v 0,1mm to není až zase tak velký problém. Nicméně je mě jasné že jde taky o typ materiálu a jeho smrštivost....
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login