Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

PLA a 3Dráty

Posted by Bery 
PLA a 3Dráty
February 23, 2016 02:31PM
Zdravím,
kdesi jsem četl že PLA má problém s celokovovými hotendy, resp se tam při retrakcích vytvoří "bambulka" která neprojde do trysky a tisk končí. Mám na tiskárně 3Dráty tak by mě zajímalo jestli má cenu zkoušet koupit PLA od filamentum.
Re: PLA a 3Dráty
February 27, 2016 02:28PM
Jestli máš hotend s tzv. hybridním breakem, tak určitě ano (je přímo stvořený na PLA). Pokud máš obyč break, tak asi s problémy (osobně jsem nezkoušel). Ale není problém si ten hybrid break dokoupit.
Re: PLA a 3Dráty
May 01, 2016 10:54PM
Právě že nemám hybrid, chystám se to vyzkoušet, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostal grinning smiley
HB
Re: PLA a 3Dráty
May 05, 2016 12:29AM
Jedu PLA fillamentum natural (pruhledne) na celokovu. Před tiskem lehce filament potru papírovou utěrkou s trochou oleje (slunečnice, řepka , to co zrovna v kuchyni je). S ofukem - ten se ukazal jako nezbytný. Sklo na 60C, potrene vždy těsně před tiskem lepidlem UHU žlutý stick. Funguje.
HB
Re: PLA a 3Dráty
May 05, 2016 01:07AM
A ještě jednu drobnost, těsně po tisku zajedu filamentem zpět o -40 mm. Vytáhne se tak částečně z trysky. Ale ne úplně.
A těsně před tiskem (už s nahratym HE) zase zajedu (tentokrat o 39.5mm) zpět. Oboje v start a end g-codu ve Slic3ru.
Vyhybam se tak zbytečnému prohrevu drátu když se netiskne.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login