Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Stavba Prusa

Posted by hozzy 
Stavba Prusa
August 09, 2012 06:24PM
Potřeboval bych poradit..
nějak nemůžu najít přesný postup na zprovoznění této rep-rap tiskárny
1x Arduino Mega2560
1x RAMPS 1.4
5x Pololu1182
5x NEMA 17..
Arduino znám vždy na ovládání nějakých součástí se musí do něj nahrát soft přes pc.
jenže nějak nemůžu nalézt na internetu co přesně mam do něj nahrát..
vždy najdu na internetu ovládací software do PC, ale né soft který nahrát přímo do arduina..

Poradíte prosím..
Re: Stavba Prusa
August 10, 2012 01:45AM
Co zkusit Toto? [github.com]


www.reprap-parts.cz
Re: Stavba Prusa
August 10, 2012 02:09AM
Zkouknuto jen musím vyřešit problémy s Sd2Card...který při kompilaci hláasí na to se ještě budu muset juknout.. dík

Edited 2 time(s). Last edit at 08/10/2012 05:40AM by hozzy.
Re: Stavba Prusa
August 10, 2012 06:22AM
Ahoj,
použij verzi Arduino IDE 0.22 nebo 0.23 nepoužívej 1.0
Re: Stavba Prusa
August 10, 2012 08:32AM
Na nahrávání FW jsem použil netbook s ubuntu 11.10 a později 12.04 (s xfce unity je děs) soft pro arduino je přímo v balíčcích takže stačí pak nahrát FW pro arduino a upravit některé proměnné. Odkazy jsou k nalezení na reprap.org u ramps 1.2 atd. používám verzi sprinter , respektive novější mix od marlina. Je to docela slušně komentované takže po krátkém prostudování to člověk v poho nastaví.
Re: Stavba Prusa
August 10, 2012 11:50AM
Tak jsem zkoušel verzi 0.22 která mi hodila taky podobný problém s SD.. a Verze 0.23 vyhodil jiný problém, že ve složce hardware/tools... to nemuže zkonvertovat nebo co.. když tak vypíšu.. a teď jsem v linuxu kde to prozměnu hází SdFile.cpp:22:22: fatal error: WProgram.h: Adresář nebo soubor neexistuje.

Sož už fakt poc nechápu.. nastavoval sjem si tam co a tak mam a i vypnul SD protože jí ani nemam.. ale neproběhne kompilace nic..
Docela bych byl rád kdyby mi někdo pomohl osobně a tak...
Re: Stavba Prusa
August 10, 2012 04:53PM
Chce si to pohrát s instalaci toho sw pro arduino, některé verze na některých verzích ubuntu měly podobné problémy. Taky je třeba mít nainstalované všechny potřebné knihovny atd. Ale jak říkam 11kové ubuntu s default verzí arduina mi kompiluje bez problémů. Taky je třeba správně nastavit v menu HW a port.
Re: Stavba Prusa
August 11, 2012 04:22PM
Zdravím.
Chystám se nahrát firmware (sprinter) na moji arduino desku. Mám ji už plně sestavenou. Je potřeba z ní sundat RAMPS s Polulu destičkami nebo to můžu nechat pohromadě když budu nahrávat ten firmware?
Předpokládám že během kalibrace ho budu přehrávat opakovaně tak mě zajímá jestli to pokaždé budu muset rozebrat.
A firmware stačí přehrávat nebo musím ten předchozí smazat? (jestli to teda jde).
Jsem úplný začátečník tak na to berte ohledy, díky.
Re: Stavba Prusa
August 12, 2012 02:11AM
Tak po dlouhém koumání jsem dospěl k tomuto na mém PC
W7-x64
Arduino 1 - vyhodí error s SD...
Arduino 0.23 - problem s avr - gcc nebo tak nějak (exe soubor)
Arduino 0.22 - problem s avr - gcc nebo tak nějak (exe soubor)

Ubuntu 12.4
Arduino 1 - SdFile.cpp:22:22: fatal error: WProgram.h: Adresář nebo soubor neexistuje.
Arduino 0.23 - problem taky s něčim tam byl
Arduino 0.22 - problem taky s nečím tam byl


W8
Arduino 1 - vyhodí error s SD...
Arduino 0.23 - Funguje
Arduino 0.22 - Funguje

Edited 1 time(s). Last edit at 08/13/2012 03:38AM by hozzy.
Re: Stavba Prusa
August 13, 2012 09:53AM
Zrzavec Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zdravím.
> Chystám se nahrát firmware (sprinter) na moji
> arduino desku. Mám ji už plně sestavenou. Je
> potřeba z ní sundat RAMPS s Polulu destičkami
> nebo to můžu nechat pohromadě když budu
> nahrávat ten firmware?
> Předpokládám že během kalibrace ho budu
> přehrávat opakovaně tak mě zajímá jestli to
> pokaždé budu muset rozebrat.
> A firmware stačí přehrávat nebo musím ten
> předchozí smazat? (jestli to teda jde).
> Jsem úplný začátečník tak na to berte
> ohledy, díky.

Jedna dobrá duše mi odpověděla na jiném fóru takže to sem radši dám:
Od drk222:
FW nahraješ po zkompilování ze sw pro arduino (nejlíp v 21 22 či 23). Před zkompilovéním je třeba nastavit proměnné, obvykle v pins.h a config.h . Pak taky nastavit správně desku v menu a port na kterém je arduino připojené. Nic se rozebírat nemusí. Jen je třeba mít připojené arduino přes usb (12v mám vypnutých). Trvá to zhruba 20s a zuřivě při tom bliká jedna ledka na arduinu (alespoň u mega verze). Taky doporučuju si hlídat jakou jsem nastavi frequenci pro usb port ve FW a mít v SW který ho bude řídit nastavenou stejnou.


Takže se to určitě rozebírat nemusí a podle všeho se dá přehrávat jakoby se nechumelilo.
Re: Stavba Prusa
February 02, 2013 06:20PM
tak po dlouhé odmlce jsem se k tomu zase vrátil..
znova jsem všechno naštudoval a tak..
Do arduina nahraju krásně soft nakonfigurována na ramps 1.4. prozatím bez podpory SD karty a tak podobně. Arduino je osazeno RAmps 1.4 a řadiči krokových motoru Polu 1182. destičky zkontrolováný nespálil jsem je a ani neotočil .) nastaveny volty 0,32´mam pocit..počítač přes řídící software Printrun krásně komunikuje s arduinem. ale jen v tom že se připojí.. a zašle invofrmace zpět když se zeptám. bohužel nedaří se mi rozpohybovat motory.. zkouším prozatím vždy jeden..motor se nepohne, neskřípe a ani nezahřívá.. používám PC napájení. klasickou 12 a 5 V větev.Voltmetrem změřeno v desetinkách sedí. Prosím o radu jak postupovat dál.
Děkuji
Re: Stavba Prusa
February 03, 2013 03:10AM
Jakejch 5V? Arduino je napájený z RAMPS 12V /pokud 12V nemáš připojený, tak z USB/. Tys asi připojil 5V tam co má být 12V, to samozřejmě motorům nestačí.Do obou napájecích konektorů RAMPS jde 12V, dvakrát to tam je hlavně kvůli proudům.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/03/2013 03:50AM by jirpil.
Re: Stavba Prusa
February 03, 2013 07:34AM
Děkuji tak v tomhle byla přesně ta chyba..
zajímavé je že motor zapojený na extrudor se otáčí na obě strany, ale když ho zapojím na osu X,Y,Z tak vždy na jedu stranu a na druhou pouze vydává zvuk a jakoby sebou cuká.? souřadnice do lusu jdou ale do mínusu ne.. hlásím dopředu, že nemam zapojený koncový spínače.. tak jestli to není tím.. ..
Re: Stavba Prusa
February 03, 2013 07:38AM
Ahoj,
no jasně, Endstopy musíš mít zapojené, min. na jednu stranu. Jak jinak fw. pozná pozici HOME
Re: Stavba Prusa
February 03, 2013 07:44AM
Tak takhle rychlo odpověd jsem nečekal. děkuji.. opravdu to tak je.. ale zatim jsem to vyřešil přes config.h abych testnul funkčnost ele..konečně se mužu posunout dál..
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login