Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Elektronika Gen7

Posted by paskedav 
Elektronika Gen7
May 02, 2013 01:37AM
Ahoj postavil jsem si elektroniku Gen7 BR2 vše proměřil a všechny napětí i indikace odpovídají však nedaří se mi zprovoznit nahrání SW do ATmega1284P pomocí arduina 023 . Pokud má někdo již funkční elektroniku Gen7 tak prosím napište za každou radu budu moc rád .Pokud je někdo z Prahy kdo by mi uměl pomoci tak bych to ocenil a určité se revanšoval nějakou tou flaškou. Předem moc děkuji za odpovědi
Re: Elektronika Gen7
May 02, 2013 02:45AM
Sice nemám Gen7 elektroniku, ale co jsem koukal na wiki - nahrál si do ATmegy bootloader? Wiki - Gen7 Bootloader
Re: Elektronika Gen7
May 02, 2013 05:17AM
Otevřel jsi duplicitní Topic - už to bohatě řešil uživatel vodar, snad pomůže.
Re: Elektronika Gen7
May 03, 2013 01:39AM
V tom je ten problém ja nic do ATmegy nenahraji vždy mi to hodí chybové hlášení v části gkodu že nastavení není kompatibilní. Ok děkuji kouknu na jeho diskuzi. Nevíte o někom kdo by mi tu elektroniku pomohl rozjet klidně i za peníze ?
Re: Elektronika Gen7
November 18, 2013 07:04AM
Stavím elektoniku Gen7 v.1.5. Jako firmware chci zkusit Teacup. Když si prohlížím configy pro různé verze elektroniky Gen, tak v sekci Pinouts mi to nastavení pinů není vůbec jasný. Podle zapojení desky a configu odpovídá X_MIN_PIN DIO0, Y_MIN_PIN DIO1 a Z_MIN_PIN DIO2, ale to ostatní jaksi neodpovídá. Piny na STEP a DIR a další jsou jinak v config a jinak je zapojení na desce elektroniky. Nevím, možná se je můj dotaz blbost, ale pokud mi to někdo vysvětlí budu zase o koušíček dál.
Re: Elektronika Gen7
November 18, 2013 10:24AM
Taky jsem za začátku zkoušel Teacup, ale nakonec jsem přišel na to že Marlin je lepší.

Našel jsem ve staré konfiguraci tohle:

#define	X_STEP_PIN						DIO29
#define	X_DIR_PIN							DIO28
#define	X_MIN_PIN							DIO0

#define	Y_STEP_PIN						DIO27
#define	Y_DIR_PIN							DIO26
#define	Y_MIN_PIN							DIO1

#define	Z_STEP_PIN						DIO23
#define	Z_DIR_PIN							DIO22
#define	Z_MIN_PIN							DIO2

#define	E_STEP_PIN						DIO19
#define	E_DIR_PIN							DIO18
//#define E_ENABLE_PIN
//#define	E_INVERT_DIR
//#define	E_INVERT_ENABLE

#define	PS_ON_PIN							DIO15
#define STEPPER_ENABLE_PIN		DIO25
#define	STEPPER_INVERT_ENABLE

Co ti nesedí?


Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login