Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Ëndstop nebo odpaleny vstup + premapovani v firmwaru

Posted by raptik 
Ëndstop nebo odpaleny vstup + premapovani v firmwaru
March 24, 2014 08:34AM
Ahoj,

najednou mi po tisku zacal blbnout opto endstop na X

na jinem endstop konektoru funguje, takze kabelaz a optoendstop funguje. na X endvstupu jinej endstop nefacha.

jak se na marlinu dela premapovani pinu??? je to ten v pins.h X_MIN_PIN???

projev problemu:

pri homingu X se okamzite nahomuje v X (na aktualni pozici aniz by dojel ke koncaku)


dekuju za odpovedi


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ëndstop nebo odpaleny vstup + premapovani v firmwaru
March 24, 2014 10:21AM
Mužeš si to přehodit pokud používáš MINX_X tak třeba na MAX_X nebo jiné.. a samozřejmě přehodit adekvátní přemapování pinů.. nebo jinou upravu ve fw... těch vstupů na endstopy je celkově 6 tedy pro každou osu min a max.. Jinak jsem se setkal s tím že ty čidla dost často odcházejí.. třeba přestane svítit ledka... atd. nemáš tam někde spojený drátky? třeba na desce nějakej bordel? a v pins.h se to dělá..
Re: Ëndstop nebo odpaleny vstup + premapovani v firmwaru
March 24, 2014 11:07AM
to cidlo je v pohode i s kablikem. pokud sem ho zkusil na jinou osu tak v poradku zastavoval. a pokud sem dal "zdrave" cidlo na X-MIN tak proste ignoroval zmenu stavu...

ok dik zkusim to tam premapovat


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ëndstop nebo odpaleny vstup + premapovani v firmwaru
April 01, 2014 09:52AM
tak vyreseno - vzpomel sem si na to, ze sem to i sem psal smiling smiley

cidlo zas tak v pohode nebylo pohybovalo se vystupnim napetim mezi pasmem neurcitosti a +5V a nedochazelo k uzemneni pri preruseni svetelne trasy optocelnu...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login