Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Nastaveni RAMBo 1.3l

Posted by pakasa 
Nastaveni RAMBo 1.3l
August 08, 2014 12:33PM
Ahojte, mam problém jsem nováčkem v rámci 3D tisku, sestavil jsem si tiskárnu Prusa i3, jako řídící elektroniku používám desku RAMBo 1.3l s firmware Marlin, základní nastavení se mi podařilo provést a vše funguje akorát mám problém s tím jak nastavit firmware tak aby se automaticky zapínal větrák pro hotend zapojený do konektoru fan_0 při překročení dané teploty v cinfiguration_adv mám toto nastavení
#define EXTRUDER_0_AUTO_FAN_PIN 8
#define EXTRUDER_AUTO_FAN_TEMPERATURE 50
#define EXTRUDER_AUTO_FAN_SPEED 255

pin by snad měl být dobře bral sem to ze schématu desky ale s tímto nastavením se větráček při nažhavení extruderu nerozjede. Nevím jestli je potřeba ještě něco změnit například v pins.h a popravdě se mi ani nedaří poslat pins.h přes arduino do desky - sftware pořád hlásí že to tam nemuže přidat.
Problém je v tom, že když otevřu marlin.ino v arduino tak se mi neotevře tab pins.h - nevim proč. Jinak větráček funguje pokud ho zapjím do fan_2 portu a spustím příkazem M106.

Nebyl by mi někdo z vás schopný s tímto pomoci?

Edited 2 time(s). Last edit at 08/08/2014 12:58PM by pakasa.
Re: Nastaveni RAMBo 1.3l
August 08, 2014 03:00PM
Vyřešeno, musel sem upravit temperatures.cpp a vše už jede jak má.
Re: Nastaveni RAMBo 1.3l
August 08, 2014 03:04PM
Ahoj, nějak úplně nerozumím tomu, že se ti nedaří poslat pins.h přes Arduino do desky. Otevřeš Marlin.ino -> spustí se ti Arduino a v horní liště vidíš celou řadu karet (Configuration.h, ConfigurationSotre.cpp atd.) a tobě to zahlásí nějakou chybu s pins.h? V Nástroje -> Vývojová deska -> Arduino Mega or Mega 2560 asi máš. Popiš, kdy ti to hodí tu chybu a jaký je její přesné znění. A Marlina máš z GITu?


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Re: Nastaveni RAMBo 1.3l
August 08, 2014 03:04PM
Byls rychlejší smiling smiley


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login