Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Problem s SD kartou - Ramps 1.4 - RepRapDiscount Smart Controller - Repetier 0.91 Firmware

Posted by neBulizer 
Zdravim vsechny nadsence.

rad bych poprosil ty znalejsi o radu ohledne zprovozneni ctecky SD karet na RepRapDiscount Smart Controller.
Po delsich utrapach se mi podarilo rozjet displej a encoder (ve firmwaru jako controller 1 s pouzitim uiconfig.h),
pins.h mam nastaven take predpokladam spravne ( displej funguje )
ale tiskarna naprosto ignoruje pritomnost SD karty (karta 1GB FAT - overena a funkcni v samostatne ctecce k RAMPS 1.4).

nema nekdo stejnou konfiguraci HW & SW a podelil by se o soubory nastaveni?

pokud nastavim v configuration.h na controller 2 (coz je nastaveni pomoci web configuratoru na repetier.com pro RepRapDiscount Smart Controller) tak se displej sekne na uvodni obrazovce a ta problikava stale dokola a nereaguje na otaceni ovladace.


diky za kazdou radu

neB
Doporučuju projít ještě jendou pins.h tedy konfigurace zda máš všechny piny v pořádku.. kdyby ne pisni.. už jsem se s tím setkal že distribuované konfiguráky maji chyby... někdo se v nich povrtal.. no...
diky za odpoved.

nakonec jsem to vyresil prechodem na Marlin a po chvilce laborovani funguje displej i SDcko.

a jsem spokojen

neB
Taky se chystam, co si vse udelal ?

Dik
zdar,

ja koupil tento displey 2004 LCD Display 3D Printer Controller W/ Adapter For RAMPS 1.4 Reprap

v configuration.h to mam takto



v souboru pins.h jsem celkem radil a nemel cas zkoumat co patri kam a tak jsem veskere piny nastavil dle sebe (stejne nebudu pouzivat jiny board ani disley)
takze v sekci

mam vsude nastaveno takto



jo a mam deltu, takze pouzivam Marlin-Deltabot


neB
Zdar
Napojil jsem tento HW , vse se jevi ok, jen tisk z karty sem nezkousel, nemam zatím SD kartu a tak jsem si pujcil ( 32GB ) a jen odzkousel jestli ji najde, ok nasel a dalo se prochazet adresare.
----
Co mam ale za problém, při stisku tlačítka Reset se to haltne a musim vypnout/zap napajeni. Nez zacnu badat tak si dovoluji, zeptat se tady,
jo a pouzivam Marlin tusim ze verzi 1.0.5

Dekuji
Re: Problem s SD kartou - Ramps 1.4 - RepRapDiscount Smart Controller - Repetier 0.91 Firmware
September 07, 2014 12:37PM
v marlin sem to mel taky a nak neresil.

je to emergenci stop a vypne to beh programu (fw) v arduinu, jestli se da prenastavit netusim, jelikoz sem po tom nebadal a netrapilo me to.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Já mám grafický displey 128x64, v cinfigu odkomentářováno #define reprap_discount_full_graphic_smart_controller.
Displey kresli, ale u enkoderu funguje jen tlacitko, rolovani menu nejde.Na pinu 35 mám 5V, při stisku spadnu a při puštění je tam zas 5V.
na pinech 31,35 kam jsou zapojeny ENC1 a ENC2 5V neni.Mohl by to někdo změřit jestli tam těch 5V na pinech 31 a 33 má?
Dík
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login