Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Linux a Adruino

Posted by raptik 
Linux a Adruino
January 13, 2015 07:53AM
hola hola,

mel bych otazecku.

jak se v pod linuchem zbavit nezadouciho resetovani arduina pokud naka aplikace se snazi pristoupit k USB portu???
predpokladam, ze to bude neco s jadrem, ale netusim co... pac sem pod linuchem s USB nedelal, dokazu udelat server i pod gentoo, ale tohle je me poprve smiling smiley

takze dam priklad:
  1. dam tisk treba i z SD karty, ale nacham si ovladaci soft pripojen (repetier nebo pronterface - je jedno)
    1. pokud repetier - tak uz zde to ignoruje typ pripojeni (jestli resetovat, nebo jakou sekvenci signalu (DTR...)) - at se tam nastavi cokoliv, stale dojde k resetu pri pripojeni repetiera k arduinu
  2. pokud behem tisku ( nebo i mimo tisk) si zpustim arduino ide dojde k resetu arduina, jak si ide osahava porty pri nejake sve rutine behem startu
  3. to same je i pri pusteni jineho softu pracujicim s USB a pokud se podari vybrat port arduina
  4. klidne muzu pripojit na to same arduino jeste jednou jineho repetiera - sice pak dochazi k pomichavani prikazu, ale linuch se nebrani mit na jeden port vice repetieru najednou a ovladat lze z obou (jen ten druhej repeteir bejva pomatenej)

typoval bych, ze to je nejake nastaveni pristupu k USB portum v jadre. stejne se mi to chova jak pod gentoo, debianem i ubuntu

ale pokud nekdo vite jak na to, bude i pro ostatni snazsi to tu sepsat...

Edited 1 time(s). Last edit at 01/13/2015 07:54AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login