Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

nove drivre a stisenie tlaciarne

Posted by risoo 
nove drivre a stisenie tlaciarne
December 09, 2014 03:40PM
zdar
prave som vymenil nove drivre DRV8825 a nechal som jumpre tak ako boli, len som prepisal hodnotu krokov na 2x toho co tam bolo.

ako su ocislovane jumpre na ramps ?
ak mam napajanie vlavo tak z lava mozem brat 1 ku jumper ?

chcem, aby tlaciaren bola tichsia, len teraz ide do motorov 2x tolko impulzov ako predtym.
musim to vyriesit jumprami.

mate niekto tieto drivre ???
dufam ze som neurobil zle, ked som ich vymenil za stare.
dik za info.
dan
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 09, 2014 05:24PM
Moc nechapu kde je problem. Pokud si ve FW ce eeprom zdvojnasobil pocet kroku na mm, tak ti to s puvodnim jumperovanim musi jezdit spravne. Snizeni hlucnosti je dano prave zjemnenim kroku.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 10, 2014 02:50AM
.. uz je to vyriesene
jazdi to spravne len trocha ta hlucnost - mozno vymenim loziska, alebo premazem
upravil som jumpre tak aby to bolo 1/16 a nie 1/32

su potrebne este nejake zmeny ?
nasiel som jeden clanok kde dokonca prehadzuje pripojenie motorov.
link


dalej ma trapi trocha hrbolatejsia tlac

link

Edited 1 time(s). Last edit at 12/10/2014 02:57AM by risoo.
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 10, 2014 04:02AM
Ten hluk bude loziskama a muzes zkusit zmenit jine zapojeni civek motoru nebo pripadne poladit proud motoru. Ten driver je schopen dat vic nez predeslej. A nekdy staci promazat...
Ja je mam a tichost oproti a4998 je hodne znat i na 1/32.

Ten tisk, bud smajdaj zavitovky, nespravne sedi zvedaci matky v x endech, volny loziska lm8uu na osach, vada davkovani plastu...
Jo a promazani zavitovky mi taky parkrat pomohlo od podobneho zvlneni...

Edited 1 time(s). Last edit at 12/10/2014 04:04AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 10, 2014 07:30AM
Quote
raptik
Ten hluk bude loziskama a muzes zkusit zmenit jine zapojeni civek motoru nebo pripadne poladit proud motoru. Ten driver je schopen dat vic nez predeslej. A nekdy staci promazat...
Ja je mam a tichost oproti a4998 je hodne znat i na 1/32.

Ten tisk, bud smajdaj zavitovky, nespravne sedi zvedaci matky v x endech, volny loziska lm8uu na osach, vada davkovani plastu...
Jo a promazani zavitovky mi taky parkrat pomohlo od podobneho zvlneni...


nevies ako mozem menit to zapojenie cievok ?? nerad by som odpalil ramps :-) - prud motoru som uz ako tak doladil skusim dalsie jemne ladenie :-)


skusim premazat, ale vazne uvazujem o loziskach znacky igus. - nevyzaduju mazanie, ale su draheeeeeeee!!!

k tomu tisku : je mozne ze mi zle sadli matice - pred tym mi vyliezli pri kalibracii :-)
aaach jaj je to roboty ... :-)
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 10, 2014 09:46AM
u igus pozor na dve veci,
1) maji vnejsi prumer 19mm misto 18mm ktere maji lm8uu.
2) potrebuji kovovy domecek, pokud je pouze dotahnes stahovaky, tak se porusi jejich kulatost a drhnou.


Muzes zkusit pripadne loziska vytisknout, ja uz 2 mesice jedu na PLA loziskach a nezaznamenal jsem zadny problem (pouze x a y osa, pro zetko to kvuli utiseni nema cenu)
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 11, 2014 09:28AM
Quote
Bajn
u igus pozor na dve veci,
1) maji vnejsi prumer 19mm misto 18mm ktere maji lm8uu.
2) potrebuji kovovy domecek, pokud je pouze dotahnes stahovaky, tak se porusi jejich kulatost a drhnou.


Muzes zkusit pripadne loziska vytisknout, ja uz 2 mesice jedu na PLA loziskach a nezaznamenal jsem zadny problem (pouze x a y osa, pro zetko to kvuli utiseni nema cenu)


1., LM8UU maju 15mm teraz mam jedno pred sebou :-) LM8UU

2., to by som vyriesil vytlacenym domcom a dalo by sa to upevnit tak, aby s tym nebol problem .


k vytlacenym loziskam -
nasiel som par veci

14 lozisk na skusku :-)

toto vyzera zaujimavo :-)
lozisko

zeby favorit ? igus style

ako si to tlacil ?
akurat tam mam 0.5ku trisku - aku hr. vrstvy to davas ?
znizila sa ti hlucnost ked si vymenil za vytlacene ?
aj to niecim mazes ?
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 11, 2014 11:37AM
viz: [www.google.cz]

je to jen pro nazornost, ty barvy budes mit asi jine, nevim jake mas motorky

jestli se nepletu, budes mit seriove zapojeni (dva draty propojene a dva a dva do driveru), ale jde menit jen u 8 dratoveho motoru


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 11, 2014 03:16PM
Quote
raptik
viz: [www.google.cz]

je to jen pro nazornost, ty barvy budes mit asi jine, nevim jake mas motorky

jestli se nepletu, budes mit seriove zapojeni (dva draty propojene a dva a dva do driveru), ale jde menit jen u 8 dratoveho motoru

mam tam toto
motor typ 42BYGHW609
mam dva cierne kable , cerveny a zeleny
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 11, 2014 04:15PM
jestli mas 4 draty, nic s tim nenadelas...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 13, 2014 05:45AM
Quote
raptik
jestli mas 4 draty, nic s tim nenadelas...
tak som si vytlacil 4ks puzdier z pla ale asi mam zle nastavene tyce lebo doska ide trosku tazko.

vyrobil som si to uchytenie z jedneho kusu aby aspon boli tyce rovnobezne.

co sa igusu tyka tak ponuka material na tlac do 3d tlaciarne - 1.75 alebo 3mm a ponuka aj 3d model na stiahnutie. !!!
material stoji +- 40e - 250g !!!
ale ak by sa z toho tlacili len take casti ktore sa pouziju na posun, tak je to lacnejsie ako kupovat normal gulickove puzdra.
ja sa len chcem jedneho krasneho dna zbavit oleja a mazania!!
Re: nove drivre a stisenie tlaciarne
December 13, 2014 07:06AM
loziska po vytisku musis natolik zabrousit, aby se hladce pohybovala, ale pritom nemela velke vule.

S tim tiskem z jejich materialu by bylo fajn, dle meho neni problem udelat tvar takovy,, aby to bylo rovnou uz s domeckem a pritom cenove pohoda. Akorat se mi nechce dat tisicovku do materialu se kterym neni moc zkusenosti.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login