Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

par otazek k RAMBO v1.2g

Posted by raptik 
par otazek k RAMBO v1.2g
February 02, 2015 04:29AM
nedavno me jeden clovek poprosil, at mu udelam tiskarnu s jeho elektronikou - RAMBO v1.2g od geetech.

funguje jen me zaujalo par veci:

1) nedetekuje nepripojenej termistor. at tam je nebo neni, stale ukazuje kolem 40°C.coz je i minimum, ktere zobrazi - tiskove teploty pak uz ale sedej. proste jen zobrazuje az od cca 40°C (i do ovladaciho softu)
nedari se mi vygoglit, schematko abych se moh podivat na realizaci vstupu pro teploty, ale je to jak nake zapojeni na upravu signalu pred vstupem do AD prevodniku arduina
kupodivu na rambu 1.1 tahle teplotni zalezitost neni

2) repetier firmware (0.91, 0.92 sem nezkousel) tam sice jde naladovat, ale:
LCD od geetechu (fullgrafic) nepremava, nejlip co zobrazi je vodorovna jednopixel cara uprostred displeje
to same LCD funguje na tom samym rambu pod marlinem, i na rampsu 1.4 s tim samym repetierem jen prekompilovanym na ramps
at uz je repeteir s podporou LCD nebo ne ma pak hodne zpomalene odezvy na povely pres repetier-hosta nebo pronterface

mate nekdo podobnou zkusenost???


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login