Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Oživení Ramps 1.4

Posted by Pepe 
Re: Oživení Ramps 1.4
August 14, 2013 06:07AM
Vyšší napětí jsem nezkoušel a nepíše se to. Ale je to o přetížení stabilizátoru 5V na Arduinu. Typoval bych že tak do 15V by to ještě mohl vydržet.
Pokud máš slušný FETy (třeba STP55NF06), skoro se nehřejou.
Re: Oživení Ramps 1.4
August 14, 2013 11:15AM
Už se to rozběhlo bylo to tím že jsem neměl propojen zelený kabel na zdroji s černým. Nikde jsem to v návodech nepostřehnul asi se to pokládá za samozřejmost nebo nevím...spinning smiley sticking its tongue out.
Takže děkuji a jdu pokračovat v seřizování ...thumbs up
Anonymous User
Re: Oživení Ramps 1.4
November 02, 2013 03:20PM
PEPE : ja arduina flashuju pres verzi softu 1.5.2 a na kubuntu i pod woknama v pohode ;-)

z 022 atp sem mel taky spoustu potizi ;-)
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 02:56PM
Ja dnes zacal s testovanim motoru a proto se ptam jestli je normalni kdyz v pronterface jsem dal posunuti o 10 ? tak motory se pootoci o cca 1/10 a porad piskaji a pipani prestane az kdyz zmacknu motors off. Jo mam ramps 1.4 a firmware repetier od rebelove.org, kdyz jsem naloudoval nejaky gcode tak motory normalne jezdily a piskali (to asi je normalni) ale motor na extruder se netocil ale stepstickem ani motorem to neni, doufam ze nevadi ze to testuji betim bez endstopu a thermistoru a hotendu.
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 03:03PM
nekde se to tu uz resilo, aspon neco obdobneho.

zkus nejdriv jinej firmware - tomu dotycnymu pomohlo toto, jelikoz byl zrejme bug v repetier fw a asi nutil krokovat prilis rychle krokac - on mel taky repetiera na tusim rampsu jak ty

pak laborovat nad dalsim


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 03:29PM
Nevim jak repetier, ale Marlin má na termistor kontrolu. Když není mintemp, tak všechno vypne. Když není teplota nad tuším 160C, tak se netočí extrudér. Obejít se to dá příkazem: M302

Že ti to jen píská při ovládání v Pronterface může být jen rychlostí nastavenou v Pronterface.(menu Settings / Options). Zkus snížit hodnoty co Pronterface posílá.

Pískání až do "Motors off" může být tím, že motory málo krmíš proudem, tak se jim chvějou cívky hladem smiling smiley Zkus zvýšit proud na driverech.

Edited 1 time(s). Last edit at 12/13/2013 03:31PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 03:52PM
Ten proud na driverech to je taky vec jak jsem tak vyzkoumal, to že nejvíc proudu to pouští když je otočím zkosenou stranou při pohledu od heatsink na čtvrt hodinu doufám že je to dobře
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 04:11PM
Po směru hodinovejch ručiček se proud přidává - u Pololu.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 04:17PM
A je to pouze jedno kolo (tj smycka ze kdyz otocim o 360 stupnu je to stejne) nebo "zavit" mam pololu a4988
Edit: uz jsem zkusel marlina a repetier host zatim jsem si nakonfiguroval Z osu a ta tak nejak funguje(hejbe se) ale kdyz dojede tak velmi vysokym a tichym zvukem pisti a tak po 20s to ustane nebo kdyz zmacknu stop motor.

Edited 1 time(s). Last edit at 12/13/2013 04:21PM by 999999333.
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 05:18PM
to vypadana prebuzeni motoru...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Oživení Ramps 1.4
December 13, 2013 05:23PM
Ten trimr je jednootáčkovej. Když mám driver naležato a trimr napravo od integráče, tak jeho ploška ukazuje na cca deset hodin.

Hřeje se ti driver?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/13/2013 05:23PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Oživení Ramps 1.4
December 17, 2013 01:38PM
Quote
majkl
Hřeje se ti driver?
jo

Ted jsem prisel na to nastavovani mikrokroku tema zkratovacema. jak to udelat ( ce je nejlepší nastavit) to netusim, v elektronice se vůbec nevyznam confused smiley A omlouvam se za takoveto pro nekoho jednoduche otazky, na goglu me nenapadlo co hledat

Edited 2 time(s). Last edit at 12/18/2013 09:49AM by 999999333.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login