Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Elektronika

Posted by janickaaa1919 
Elektronika
March 04, 2013 06:12AM
zdravim,

prosim o pomoc s elektronikou a jejim zapojenni nasla sem si teda kde co zapojit na ty desky.. ale nejak nevim jake konektory koupit a draty.
Re: Elektronika
March 04, 2013 09:49AM
Ahoj, koukám že RR staví i ženy, což je velice zajímavé. Každopádně koukni sem, todle ti snad pomůže

[reprap.org]
Re: Elektronika
March 04, 2013 10:56AM
Jj. toto mam vím kam co patří, ale nějak nevím co za dráty koupit, a jaké konektory...
sad smiley
Re: Elektronika
March 04, 2013 12:31PM
No konektory třeba tyhle - záleží, co kouká z desky.
Pro koncové spínače s třema kontaktama, pro motorky se čtyřma kontaktama plus piny do nich (zásuvky - s dírkou)...
Na nacvaknutí konektorů na dráty se prodávají spec. kleště (asi za 500), ale jde to aj obyčejnýma, ale je to piplačka...
Pro připojení motorů a spínačů asi klidně ten FBK10 a nařezat na potřebný počet drátů odsud. Pro připojení topení pro hlavu a bed nejakej tlustší drát, třeba tenhle CYA1,5 nebo 2,5. No a pájené spoje bych dal do teplem smrštitelné bužírky (aspoň takhle to mám).

Edited 1 time(s). Last edit at 03/04/2013 12:51PM by Ferdasek.
Re: Elektronika
March 04, 2013 12:37PM
Odkazy co jsou na [www.ezk.cz] nezobrazujou to co maj
Re: Elektronika
March 04, 2013 12:52PM
Už snad jo. Opraveno.
Re: Elektronika
March 04, 2013 06:05PM
Moc děkuju zejtra zajdu nakoupit smiling smiley
Re: Elektronika
March 06, 2013 01:32AM
Mohl by mi nekdo poradit,
musí tam být obě ty diody? Chtěl bych tam dat jen 1x3mm cervenou diodu smerem ven, a pokud by tam musela byt i ta druha, tak uz klasickou smd diodu. Bude to tak fungovat? Diky
Re: Elektronika
March 06, 2013 02:54AM
Já jsem taky koumal proč jsou tam dvě, a došel jsem k závěru, že je to kvůli "blbuvzdornosti". Že pak bude jedno, jak připojíš póly (za předpokladu, že obě otočíš směrem ven). Nic jiného mě nenapadlo...


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Elektronika
March 06, 2013 02:57AM
To jsem si taky myslql, to znamená, že stačí 1 smd odpor a ledka a spravne zapojený poly

Edited 1 time(s). Last edit at 03/06/2013 03:05AM by Dupl3xx.
Re: Elektronika
March 06, 2013 03:11AM
Jak se koukam na ten obrazek za reprap.org tak na ty koncove patri 2 pinove ne?
Re: Elektronika
March 06, 2013 03:18AM
Pro mikrospinače by stačily dvoupinové, pro optické a jiné je potřeba třípinové.
Re: Elektronika
March 06, 2013 03:35AM
já jsem si sám doma udělal optické, není to nic složitého
Re: Elektronika
March 06, 2013 04:14AM
Ještě k tomu heatbedu.
Na síti jsem našel (a plně s tím souhlasím), že plošky pro připojení přívodů napájení jsou nedostatečné - teče tam i 16A. Doporučuje se odškrábnout nepájivou masku a zvětšit plošky nejméně na dvojnásobek.
Re: Elektronika
March 07, 2013 05:05AM
Nějaká náhrada za ten kabel FBK10 potrebuju to vse nakoupit v jednom obchode a tam neni skladem :/
Re: Elektronika
March 07, 2013 05:10AM
Muzes pouzit cokoliv, ja jsem pouzil obycejne samostatne vodice. Maximalni proud bude 2A. Jen si kup dost barvicek, hodi se to winking smiley


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Elektronika
March 07, 2013 09:27PM
Vse nakoupeno...

Omlouvam se za me hloupe dotazy.. ozivovali ste to teda vsechno asi zapojene na stole co? a pak ste to namontovali zpet do konstrukce?
Re: Elektronika
March 08, 2013 12:05AM
Jojo, to je standardni postup, jestlis to nakoupila vse naráz tak si dobra, já uz byl jak v gme tak zelezaratvi několikrát a dnes půjdu zas

Edited 1 time(s). Last edit at 03/08/2013 12:07AM by Dupl3xx.
Re: Elektronika
March 08, 2013 01:16AM
No já to rovnou namontoval do konstrukce a tam jsem to postupně zapojoval a oživil. A fungovalo to... Ještě k tomu heatbedu - ty plošky jsou malé, ale když se to dobře proleje cínem, tak to stačí...
Re: Elektronika
March 09, 2013 02:31AM
Zdravim, mohl by prosim nekdo. komu tiskarna funguje udelat par fotek elektroniky z ruznejch uhlu a vzdalenosti a hodit sem odkaz ? Plno lidem by to pomohlo. nechci ty co jsou na webu.

Dekuji
Re: Elektronika
March 18, 2013 02:56PM
Nasla sem na youtube nejaky privetivy video navod...
[www.youtube.com]

chtela sem se zeptat nekoupila sem si k pololu zadne chladicky jak to tam ma. Muze to byt bez toho nebo je musim dokoupit mam A4988 Stepper motor driver Carrier z reprapworldu.com.

Diky za pomoc
Re: Elektronika
March 18, 2013 03:46PM
ja jsem si vsiml, ze tam má jumpery, pod tema driverama,,,, maj tam bejt??? ja je tam nemam, kcemu jsou ?
Re: Elektronika
March 18, 2013 03:50PM
čoveče mam je tam tež.. koupila sem tuhle desku už hotovou.. nevíš jak s těma chladičkama?
Re: Elektronika
March 18, 2013 03:58PM
ja je tam nemam, ale mam nekde doma ty chladice z nejaaky desky, tak je tam asi dam ... mozna by stacil i vetracek bez toho a nstavit na vystup tak 5 voltu aby to nervalo. 12 v strasne rve a zbytecne fouka
Re: Elektronika
March 18, 2013 04:03PM
A4988 ma tepelnou ochranu, takze i pokud chladic pro dany proud potrebuje a nema, tak se proste na chvili vypne a po par desetinach sekundy jede dal. Takze bych to zkusil bez chladicu (podle pololu.com by mel zvladnout 1A, ale podle me je to mene, ale nemeril jsem to).

Takze bych to zatim zkusil bez chladicu, proud nastavit neco pod jednu amperu. A pokud se budou moc hrat nebo budou motory ztracet kroky, tak bych resil co dal.

A nakonec si precist [hydraraptor.blogspot.co.uk], pokud chces z motoru dostat maximum.
Re: Elektronika
March 18, 2013 04:09PM
Mooc děkujuuu.. smiling smiley

Už sem se bála, že zas budu muset něco shánět a zase se zdržovat smiling smiley
Re: Elektronika
March 18, 2013 04:19PM
Ja se omlouvám, že se ptám na takové hlouposti, chtěla jsem se zeptat ještě k trysce mam tuhle :
[reprapworld.com]

jak tam přidělat ten odpor a termistor?? jako vim kam to příjde ale jak to tam přichytit sad smiley
Re: Elektronika
March 19, 2013 06:54AM
A ještě dotaz.. když mám ty dva motorky na ose Z.
Tak musim je spojovat čokoládkou jak je to v návodu? nebo je zapojim na tu desku pod sebe kdyz tam jsou dve "mista"

Moc dik
Re: Elektronika
March 19, 2013 07:07AM
Motorky Z: je to jedno ;-) A tu trysku bohužel neznám.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Elektronika
March 19, 2013 09:06AM
Ahoj Jani,
odpor i termistor by se nejspíš měly zalepit lepidlem, které má dobrou tepelnou vodivost a vydrží teplotu aspoň do 250°C. V tuzemsku jsem taková našel, zpravidla pro lepení chladičů na elektronické komponenty, ale jejich cena je dost odrazující. Jako ne tak dobrou ale snad víceméně funkční alternativu jsem našel kamnářský tmel. Pokud někdo neporadí něco lepšího...
Je to trochu problémek, protože ten rezistor bude tepelně namáhán. Při napětí zdroje 12V by měl topit špičkově až 20W, a on je jen na 2,5W. Pokud má díra pro něj průměr 6mm, doporučoval bych Ti jej nahradit topicí vložkou, která se dá koupit na eBay a má 40W. Bylo by to dost výhodné - ohřívala by mnohem rychleji a nemusela bys ji zalepit, protože má kovový plášť a dá se chytit třeba červíkem M3.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login