Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Elektronika nechce komunikovat

Posted by xhonzax 
Elektronika nechce komunikovat
August 14, 2013 08:33AM
Zdravím,
aby stavba tiskárny byla zase o něco zábavnější, se mé arduino Mega 2560 rozhodlo, že nebude komunikovat. Jediné, co dělá vyhazuje chybu:

avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer

Na netu jsem nějak dobral k tomu, že tam asi není bootloader. Já jsem teda nikdy u arduina bootloader nepřehrával, což mě staví oproti mé uražené elektronice do značné nevýhody. Rád bych se vás všech tedy zeptal na dvě věci:

1) Setkal jste se již někdo s tímto úžasným problémem?
2) Jak se ho zbavím?

Jinak pro úplnost nevlastním čistokrevné arduino, ale Freaduino MEGA 2560. Viz. odkaz.

Freaduino

Díky, Honza
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 15, 2013 02:08PM
MNno předpokládám že ti to dělá když chceš nahrát firmware? Máš v arduinu (software) nastavený správný čip (atmega 2560) a správný port? vidíš arduino ve správci zařízení na nějakém portu?
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 15, 2013 09:45PM
Ano, vše mám nastavené správně. Už jsem dříve s arduinem dělal, jednalo se tedy jen o model UNO, takže v těhle věcech určitě problém není. smiling smiley Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače a nic. grinning smiley Nejde jen o firmware, zkoušel jsem tam narvat i jiné věci a nic. grinning smiley
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 16, 2013 08:09AM
A vidíš arduino ve správci zařízení po připojení do pc? Mno pokud jde skutečně o bootloader tak s tím ti nepomůžu, ten jsem nikdy neřešil
dan
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 16, 2013 08:21AM
Bootloader jde nahrat pomoci druheho arduina, nebo programatorem na atmegy. Pokud by si to nezvladl, tak se muzem domluvit, ale musel by si mi to poslat, nebo dovezt.
Dan


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 16, 2013 10:30AM
Jestli ještě máš to UNO, tak ho můžeš použít jako programátor: [arduino.cc] a nahrát si znovu bootloader.
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 16, 2013 06:17PM
Tak jsem zkusil bootloader nahrát sám přes Arduino UNO. Chvíli se to tvářilo, že se tam i něco nahrává, pak ale vyskočila tahle chyba:

avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x1e000
0xff != 0x0d
avrdude: verification error; content mismatch

Mega potom začne na ledce (pinu 13) blikat (rozsvítí se, dvakrát krátce blikne, následuje pauza a znovu).

Edited 1 time(s). Last edit at 08/16/2013 06:19PM by xhonzax.
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 17, 2013 04:02PM
Ahoj,

zkus tenhle postup Atmega bootloader programmer. Program Atmega_Board_Programmer.zip nahrajes do UNA a kdyz to propojis podle navodu, tak by to melo do 2560 natlacit bootloader.
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 17, 2013 04:23PM
To je proto, že se ti resetuje to UNO. Musíš mu zamezit v resetu po tom, co se na hodí tuším DTR.

Dej 10uF kondík mezi reset a zem v UNO.
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 17, 2013 06:04PM
Zajímavé, použil jsem obě rady, ale ani jedna nepomohla. I s kondíkem to hlásí chybu. A pokud použiji postup z návodu Atmega bootloader programmer, tak při verifikaci ohlásí "7158 verification error(s).". Pokud tam nahraji nový bootloader, tak se vše tváří funkčně, verifikace hlásí 0 errors a Freaduino si spokojeně bliká.


Jakmile, tam ale nahraji nějakou věc například firmware Repetier (který mimochodem chci použít do tiskárny), tak se opět objeví známé chyby:

Binary sketch size: 62 858 bytes (of a 258 048 byte maximum)
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer
Posléze při verifikaci opět "7158 verification error(s).".

Začínám si připadat jako ve španělské vesnici. grinning smiley
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 18, 2013 02:46PM
Jestli se ti daří nahrát bootloader, tak zkus nahrát stejným způsobem přes UNO i ten firmware - v Arduino IDE je to File / Upload using programmer.
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 18, 2013 05:08PM
Jsem tedy začátečník ale zkus použít poslední verzi tohoto SW nebo 0023, Mega občas s jinou verzí zlobí smiling smiley
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 18, 2013 07:23PM
Arduino Mega 2560 kupuju za necelých $15 tady [www.fasttech.com] tento zahadny problem jsem s nim zatim nemel, funguje bezvadne.

Edited 4 time(s). Last edit at 08/18/2013 07:27PM by Douby.
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 18, 2013 07:44PM
Nemám na to už nervy. grinning smiley Pokusím se to vyreklamovat. Celou sadu jsem kupoval u DealExtreme za nějakých 120USD. DealExtreme je prý, co se reklamací týče celkem vstřícný, tak snad budu mít štěstí. Když tak koupím nové. winking smiley Díky všem za rady, pokusím se s tím ještě něco udělat, ale nedávám tomu moc velké naděje.
Re: Elektronika nechce komunikovat
August 21, 2013 05:10AM
Možná trochu nesouvisející postřeh, ale ... mně to podobné timeouty hlásí občas taky, pokud pak změním v nastavení Arduina typ desky na Mega1280 (mám Mega2560), tak sketch nahrát jde bez problému.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login