Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RAMPS 1.4 + Repetier-Host + Ventilátor (Fan)

Posted by horazl 
RAMPS 1.4 + Repetier-Host + Ventilátor (Fan)
September 22, 2013 03:55PM
Zatím jsem nepotřeboval výrobek přichlazovat, ale láká mne to zkusit. Mám tu jeden ventilátorek 12V/0,11A (SanAce40) s řízením PWM.
Poradíte jak jej zapojit, aby šlapal pro kombinaci RAMPS 1.4 + Repetier-Host jak mám a mohly se řídit otáčky?
Připojení k D9 pinu podle všeho není to pravé.
Re: RAMPS 1.4 + Repetier-Host + Ventilátor (Fan)
September 22, 2013 04:41PM
Ahoj, pátral jsem po tom v souvislosti s možným zapínáním/vypínáním laseru. možná jsi ten topic viděl. Pokud se dobře pamatuju, dal se výstup D9 řídit tím šoupákem z hostu. Ale dělá to na mě dojem, že z g-kódu umí Repetier interpretovat jen vypnutí a zapnutí, ne řízení otáček: [github.com]
Re: RAMPS 1.4 + Repetier-Host + Ventilátor (Fan)
September 22, 2013 06:09PM
no nevim jak na ramps 1.4, ale na 1.3 se musi ve firmware (mam marlin) zvolit deska ramps ( 33 = RAMPS 1.3 / 1.4 (Power outputs: Extruder, Bed, Fan) - podle toho soudim, ze moc velkej rozdil nebude ) a pak na D9 pripojit vetrak.

ale predpokladam, ze to asi odzkouseno bylo smiling smiley

a v repetier hostu muzu pak ovladat vetracek i tim soupatkem... rucni prikaz je M106 Shodnota...
ale pozor na to, kterej vetrak mate... jeden se mi rozbyhal az po M106 S250, jinej vubec i s M106 S255 a ten co mam ted jede i na M106 S30 (obcas se musi jen trosku popstrcit nebo predtocit vyssi hodnotou)

Edited 2 time(s). Last edit at 09/23/2013 03:27AM by raptik.

vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login