Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Gen7 extension - 4 x MOSFET, 1x temp, 2x Pololu

Posted by majkl 
Gen7 extension - 4 x MOSFET, 1x temp, 2x Pololu
September 22, 2013 06:59PM
Ahoj, chceme zkusit víc trysek, tak jsem navrhnul tenhle bastl, aby šlo připojit další dva extrudery.



Bohužel na rozšiřujícím konektoru zbývá jen jeden analogovej vstup, takže to umí měřit jen jednu teplotu, ale to myslím nebude úplně velká potíž.

Jeden z MOSFETů má vlastní napájení (pro připojení další větve PSU k napájení heatbedu), to zatím máme externím SevenSwitchem.

Takhle nějak to dopadne:


Tišťák se vyhne napájecímu konektoru ATX, původním Pololu a konektorům pro endstopy.

Tady jsou zdrojáky v Eagle:
[www.dropbox.com]

Zatím to nemám 100% otestovaný.

Edited 2 time(s). Last edit at 09/22/2013 07:05PM by majkl.
Attachments:
open | download - layout.png (52.6 KB)
open | download - 3d.png (321.2 KB)
Re: Gen7 extension - 4 x MOSFET, 1x temp, 2x Pololu
September 24, 2013 04:37AM
Pokud je nedostatek pinů, dá se použít IO expandér pro I2C sběrnici. Existuje jich hodně, například PCF8574. Většinu digitálních pinů tak lze přesunout na I2C (který je v případě GEN7 1.5 vyveden na extension piny.

Se vstupy k ADC je trochu problém. Na oficiálním designu se naprosto nesmyslně používají jako digitální výstupy k řízení krokových motorů. To by ale šlo jednoduše upravit a pak změnit pinout ve firmware.

Já sám jsem nedávno dělal Gen7 1.5 a dost mi vadilo to obrovské množství dír, které je potřeba vyvrtat :/ Jednu chvíli jsem měl dokonce nutkání celou desku překreslit do SMD součástek. To jsem nakonec ale vzdal, stejně bych se nezbavit THT výkonových tranzistorů a všech konektorů.


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Gen7 extension - 4 x MOSFET, 1x temp, 2x Pololu
September 24, 2013 11:27AM
Ta extension je fajn. Chyběl mi právě jen ten jeden analogový port. Škoda že jsou vyplácaný na motory, ale chápu že při návrhu desky to asi vyšlo pěkně "když se dráty potáhnou odtud".

Jen jedno měření na dvě trysky mi nepřipadá až tak hrozný. Stejně máme v plánu tisknout 3 různý barvy stejného materiálu a nebo dva druhy materiálu. Takže 2 měření na 3 trysky se dá.
Re: Gen7 extension - 4 x MOSFET, 1x temp, 2x Pololu
September 24, 2013 05:24PM
A co myslite o přepinačich filamenu, napřiklad toto: [www.thingiverse.com] nebo [www.thingiverse.com]

Potřebuje to jenom 2 motory na skoro libovolny počet materialů.
Re: Gen7 extension - 4 x MOSFET, 1x temp, 2x Pololu
September 25, 2013 04:05AM
to vypada hodne dobre ta myslenka prepinani hnaci sily na ruzne hotendy. Vcetne toho bowdenoveho reseni. Jako jestli clovek vede jednu nebo tri hadice je jedno smiling smiley
Otazka kalibrace ovsem nebude jednoducha smiling smiley
Re: Gen7 extension - 4 x MOSFET, 1x temp, 2x Pololu
October 02, 2013 10:35AM
Moc pěknej nápad.

-------------------------------------------------------
> A co myslite o přepinačich filamenu, napřiklad
> toto: [www.thingiverse.com] nebo
> [www.thingiverse.com]
>
> Potřebuje to jenom 2 motory na skoro libovolny
> počet materialů.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login