Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Decapede

Posted by majkl 
Decapede
November 29, 2013 10:22PM
Během příštího týdne mi přijde tahle šílenost:



Má to 10x stepper a 10x FET. 5x termistor (dalších 5 vstupů je přivedenejch trochu podivně na digitální vstupy)

[forums.reprap.org]

[www.reprap.org]

Cílem bude nacpat do ní Marlina a rozhejbat to. Dám vědět, jak pokračuju. Už se nemůžu dočkat.

Edited 4 time(s). Last edit at 12/04/2013 04:38AM by majkl.
Re: Decapede
December 03, 2013 11:25AM
Tak už mi to dorazilo. Rychle jako blesk, DHL v pátek večer poslal v pondělí už mě naháněli ale nedohnali.

¨

dobrá bestie.
Decapede s pololu
December 04, 2013 04:01AM
Nacpal jsem do toho Pololu. Bohužel nemám ArduinoMega, mělo by mi dorazit možná příští tejden. Ale asi nevydržím a zajedu do GME, i když ho mají předražený.

Ty bílý Pololu uměj 1/32.

attachment 22372 005.JPG]



¨

Edited 3 time(s). Last edit at 12/04/2013 06:02AM by majkl.
Attachments:
open | download - 005.JPG (203.5 KB)
Test výstupů
December 04, 2013 09:30PM
Nakonec jsem našel ještě jeden výstup, přímo vedle napájení. FET co ho řídí je prý až na 40A ve špičce - ale to by bylo určitě potřeba přepájet konektor.

Takže nakonec má Decapede 5 FETů na digitálních výstupech s PWMkem, 5 dalších na normálních digitálních výstupech a pak ještě tenhle jeden výkonovej - ten je připojenej na pin 13. Celkem tedy 11 říditelných výstupů.



Místo topných patron jsem nafrkal větráčky ... místo heatbedu žárovku.

Už mi jezdí všechny 4 standardní osy. Zkouším rozjet další osu A. Takže pak bude fungovat příkaz: G1 X1 Y1 Z1 E1 A1. Už mi to vypíše souřadnice v ose A, ale ještě musím donutit motor se hejbat.

>>>G1 X1 Y1 Z1 A1
SENDING:G1 X1 Y1 Z1 A1
>>>M114
SENDING:M114
X:1.00 Y:1.00 Z:1.00 E:0.00 A:1.00   Count X: 1.00Y:1.00Z:1.00

SD čtečka zdá se funguje out of the box.

Mám ale potíž s termistorama. Oproti Gen7 elektronice a nejspíš i RAMPsu, Decapede má připojený pullup odpory na 12V, takže mi termistory ukazujou blbosti. Musel jsem odstranit MINTEMP a MAXTEMP, jinak firmware všechno vypne.

Napadá vás jak to rychle a elegantně změnit? Přidat odpor? Nebo jen přepočítat tabulky?

Edited 2 time(s). Last edit at 12/04/2013 09:56PM by majkl.
Re: Decapede
December 05, 2013 03:09PM
Co z toho chces udelatconfused smiley
Re: Decapede
December 05, 2013 05:25PM
ja bych rek ze videl na e3d toho jejich krakena smiling smiley tak se na nej pripravuje, nebo neco podobneho doma vyrabi...

jediny, na co mi to pride dobry, je multi ose cnc, vice extruderova tiskarna nebo pouzivani vice driveru na jeden motor.... smiling smiley

ale verim, ze s tim je zabava smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Decapede
December 05, 2013 09:58PM
jo, stavíme něco jako Double Průša, dvě nezávislý osy X a každej vozejk po dvou tryskách. Je to taková protáhnutá i2 s dvojitejma trojúhelníkama po stranách.

Náhodou jsem si všimnul, že to někdo vyvinul. Napsal jsem mu a poslal mi před-produkční vzorek výměnou za to, že upravim Marlina, aby s tim chodil.

Edited 1 time(s). Last edit at 12/05/2013 10:02PM by majkl.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login