Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik

Posted by 999999333 
Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 09:04AM
Tak jsem se dostal do faze kdy uz mam hotovou kostrukci a zajizdim elektroniku a mam tyto dotazy/problemy
1. motory když s nimy pohnu( prees pc)(zkousel jsem repetier host i pronterface, firmware sprinter mam z rebelove.org) o jakoukoliv dalku, pouze zacnou piskat
nekdy se pootoci o velmi malo(dvacetinu kola?) (kdyz jsem nandal nejaky stl tak to jezdilo pomerne normalne ale bylo to velmi hlasite EDIT: stačí správně nastavit napětí na stepsticku
2. Jak nastavit stepsticky(potenciometr mam pololu a4988) ,EDIT: uz jsem to nastavil pomoci testcodu a tocil jsem potenciometrem do te doby nez se motory roztocily
3. Má smysl delat miccrosteping pripadne jak ho udelat ( pochopil jsem ze se nejak zkratuji tech sest vystupu pod stepstickama za pouzity dvou cupliku)EDIT: jsem je nandal vedle pod sebe nalezato
4. sel by thermistor zalit sadrou, nebo co doporucujte na pripevneni (kapton jsem si jeste nekoupil) EDIT: zadělal jsem to stěnusprav (podobné sádrě a oblepil vteřinákem,funguje to dobře)
5. thermistor se dava do te spodnejsi dirky bliz trysce( hotend mam od dana)? EDIT: mam ho tam a jede dobrě
6.Musim neco upravit ve firmwaru, kdyz budu tisknout bez heatbedu, protoze mi ho jeste cinani nedodali ? EDIT: ano jinak to bude psát error v configuration.h #define HAVE_HEATED_BED false

Edited 2 time(s). Last edit at 12/20/2013 07:08AM by 999999333.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 03:51PM
Ma hotend pevne urcene plus a minus nebo je to jedno? Ja si myslim ze to je jedno ale mate me to plus na rampsuconfused smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 12/19/2013 03:51PM by 999999333.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 03:56PM
je mu to jedno, vyhrejvani je pomoci vykonoveho odporu nebo odporovym teliskem a tomu je jedno jakym smerem tece proud smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 03:57PM
Do tvých otázek nechci kecat, páč jsem ještě kousek za tebou, ale co se týče hotendu, tak je to jedno - je to odporové topné tělísko necilivé na polaritu...
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 04:00PM
Ja si to myslel ale radsi se zeptam než ho zničit
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 04:07PM
ad 1) podivej se do nastaveni na rychlost pohybu pravdepodobne tam budes mit vysoky cislo, takze to uz motory nezvladaj a ta hlucnost - asi moc proudu na budici

ad 4) sadrou netusim, asi to nebude moc dobrej teplo vodic + pri spatnem opaskovani kaptonem di bude padat bordel ze sadry do tisku... ja mam okaptonovano a jeste mazlo do diry trosku pasty na chladice z GM (0.4W/m.k.) - pouzivam ji i na CPU a v pohode stalo me 25ml asi 70kc smiling smiley mozna min (pred 5 lety smiling smiley )


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 04:28PM
Sice jsem ve stavu shánění dílů, ale sádra mi připadá velice špatný nápad.. já osobně to plánuju zalít kovovým epoxidem.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 04:42PM
no, sice s tim epoxi sem nikdz nedelal, ale jevi se mi to jak permanentni zaliti a pokud tam nemas PT100 nebo termoclanek, tak nedoporucuju smiling smiley
pocitej s tim, ze termistor budes muset jednou za cas vymenit - pul rok, rok... podle toho jak kvalitni tam budes mit...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 05:02PM
Jo je to velice permanentní řešení.. je to epoxi, který se pak může obrábět atd.. Výměnu pak vyřeší vrtačka :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 12/19/2013 05:02PM by Dark.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 19, 2013 07:16PM
Tak už tisknu všechny problemy jsem vyřešil a thermistor jsem přidělal stěnuspravem přesto přelepil vteřinákem, akorát jeden problém je že každá vrstva je ujetá o cca pul mm na y ose

Edited 1 time(s). Last edit at 12/19/2013 07:20PM by 999999333.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 20, 2013 02:33AM
na zadelani termistoru nepouzivejte nic co nejde snadno dolu nebo naopak jde az moc lehce. Idealni je vysokoteplotni silikon pripadne kamnarsky tmel, ten jde ale hure dolu.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 20, 2013 04:01AM
Ja mam rozlepovač na vteřinák, ten se na to naleje a za minutu to je dole, Stojí okolo 160Kč
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 20, 2013 04:36AM
no ted jsem spis narazel na sadru, pripadne ten kovovy epoxid.
U sekundaku bych mozna resil, jestli se nebude teplotou odparovat, potazmo zda neztrati ucinek pri 230C

Ja ted naposled kupoval v gesu [www.ges.cz] prace pohodova, tvrdne tak akorat rychle. Je ale oficialne jen do 180C zatim se ale tvari, ze je to s nim bez problemu, mozna by mohl byt trochu tvrdsi po vytuhnuti.

jinak jeste nezapomen obalit nozicky termistoru kaponovou paskou, aby se pri pohybu HE nestalo, ze se ti pres kov spoji kontakty a nedojde ke spatnemu odectu teploty.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 20, 2013 05:19AM
Quote
Bajn
no ted jsem spis narazel na sadru, pripadne ten kovovy epoxid.
U sekundaku bych mozna resil, jestli se nebude teplotou odparovat, potazmo zda neztrati ucinek pri 230C.
Zatim jsem zkušebně zkoušel 240 a vterinak přezil

Quote
Bajn
jinak jeste nezapomen obalit nozicky termistoru kaponovou paskou, aby se pri pohybu HE nestalo, ze se ti pres kov spoji kontakty a nedojde ke spatnemu odectu teploty.
no ja na jednu navlekl malé korálky a pak kousek od diry stahl smršt bužírkou aby neodjeli
ja ted mam spis problem s posunutim osy y

Edited 1 time(s). Last edit at 12/20/2013 05:19AM by 999999333.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
December 20, 2013 05:36AM
s tim posunem ti bohuzel nepomuzu, ja mam deltu, takze tam resim uplne jine veci smiling smiley
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
September 24, 2014 05:19PM
Nechci zakládat nové téma, přilepím to sem.

Z ničeho nic, při oživování tiskárny (REBEL 2, RAMPS, MEGA),kdy všechno šlapalo, se děje tohle: Připojím-li silové napájení k RAMPS, ztratí se USB připojení. Nic jsem neměnil (kromě toho, že jsem trochu motal kabely - ale po kontrole to vypadá, že jsem nikde nic neodpojil) a předtím to normálně fungovalo. Teď to vždy "zamává" s USBčkem. V RAMPS mám (zatím zbytečně páč tiskárnu ovládám z Repetieru) zapájenou diodu pro napájení MEGA z RAMPS.

EDIT:
Tak konkrétně když připojím na RAMPS do větve s označením 5A zdroj s více než 9V, okamžitě zkolabuje USB. Všechny kabely a pololu vyndány.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
September 25, 2014 07:08AM
zkontroluj, jestli se ti neprorazila ta dioda... pripadne neco za ni... (stablik na 5V atd)

umoznuje prave napajeni ze zdroje na motory a HE kdyz odpojis USB...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
January 19, 2015 02:53PM
Ahoj, také jsem poměrně začátečník a mám dotaz, jestli někdo nemáte zkušenosti s čínskou náhražkou Ramps a Arduino, konkrétně např tento set. Jde to normálně použít na Rebel ii nebo mám jít radši do Arduino Mega2560, RAMPS 1.4 (s IRF1404) a driveru krokového motoru DRV 8825. Děkuji za případné odpovědi.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
January 19, 2015 03:23PM
mrkni na aliexpress je to tam za 38$ pred par dny mi to prislo vse jede akorat bojuju s nastavenim fw
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
January 23, 2015 05:42AM
Cau,
Mam u sebe ramps, arduino, stepsticky i display. Kdybys mel zajem tak bych ti je mohl prodat, na cene se dohodnem a rad ti take pomohu s nastavenim.
999999333
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
January 23, 2015 10:41AM
nechces stim nastavenim pomoct i mi? sad smiley
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
January 24, 2015 07:46PM
Ditr: ja myslel, ze ti s tim pomaha cele forum v nekolika vlaknech smiling smiley
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
October 28, 2015 04:25PM
Dá sa prestaviť buffer na mega2560 , firmware repetier napríklad na dvoj trojnásobok ?
dan
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
October 28, 2015 06:57PM
Urcite ano, ve verzi 91.2 je to v Configuration.h

#define PRINTLINE_CACHE_SIZE 16


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
October 31, 2015 09:04AM
Sety z číny mají jednu nevýhodu, čínská kopie Arduina mega2560 obsahuje jiný USB řadič než originál a nekomunikuje s programem Arduino, je potřeba pro tento řadič nainstalovat zvlášť ovladač, který se blbě shání.
Pokud chceš používat tiskárnu s připojeným hlavním zdrojem do rampsu a zároveň USB do Arduina, musíš se zbavit jedné diody na rampsu, postup je popsaný na ramps wikipedii.

D1 should only be installed if the 5A rail is powered by 12V. It can be omitted and the Arduino will be powered from USB. You will want D1 installed if you add components to print without a PC. To reiterate, D1 MUST be omitted if you are powering the 5A rail by more than 12V, or the power is not absolutely clean, otherwise you may damage your ramps.
[reprap.org]

Edited 3 time(s). Last edit at 10/31/2015 09:07AM by Bery.
dan
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
October 31, 2015 01:41PM
Quote
Bery
...... čínská kopie Arduina mega2560 obsahuje jiný USB řadič než originál a nekomunikuje s programem Arduino, je potřeba pro tento řadič nainstalovat zvlášť ovladač, který se blbě shání......

co se spatne shani? pokud myslis chip USB prevodniku CH340 coz je pomerne bezna zalezitost, tak k nemu jsou drivery bezne dostupne a pak se to chova jako bezne Arduino.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
November 14, 2015 06:19PM
Quote
dan
Urcite ano, ve verzi 91.2 je to v Configuration.h

#define PRINTLINE_CACHE_SIZE 16

Dnes som to vyskúšal nastavil som 32.
Po nahrani nového firmware vypisuje "Low memory available , stability problems may occur." Je obsadených 77% dynamickej pamete.,zajtra otestujem v tlačiarni.
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
April 21, 2016 12:44PM
Cau potrebuju radu po zapojeni termistoru,zdroje atx na arduino klon ramps 1,4 polulo a4988 a nahrani fw se motory ani nepohnou vyhrev vse ostatni funguje.Poradi nekdo co jak na to?je to me prvni ozivovani ramps dekuji
Re: Ramps 1.4 + kompletni zacatecnik
April 21, 2016 12:45PM
*pololu proste driver
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login