Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Trhavý chod motorů

Posted by Prometheuss 
Trhavý chod motorů
March 24, 2014 03:14PM
Ahoj, řeším tady na své K8200 chod motorů při menší rychlosti tisku. Při větší rychlosti se to tolik neprojevuje. Na jedné jede tisk hladce a na té druhé to jakoby skáče a hvěje se u toho celá tiskárna. Mám snížit a nebo zvýšit napětí na driverech?
HB
Re: Trhavý chod motorů
March 24, 2014 04:22PM
Zkusil bych pomalu pootacet trimrem na Pololu driveru (pri behu motoru). Tak, aby sel mensi proud do civek motoru. Pokles proudu by mel byt meritelny i ampermetrem zapojenym v serii s napajecim zdrojem. Nedokazu rict, jestli po smeru hodinovych rucicek nebo proti - to bude zaviset od typu budice. Melo by se zaroven snizit to skakani/trhani.
S napetim zdroje (12V) bych nehybal . Protoze pri ponizeni napeti (treba na 10V) by se zpomalilo nahrivani desky a hotendu.

Idealne pokud pri nastavene rychlosti, kterou chces tisknout, to stahnes trimrem az tak, ze se osa zastavi, a pak pridas asi tak 20% navrch.
Ale urcite bych jeste predem zkontroloval mechaniku, zda neni nekde pridrena. X i Y osy bez napajeni musi hladce rukou projizdet sve drahy od min do max polohy..
Re: Trhavý chod motorů
March 25, 2014 03:06AM
Při tisku to na jedné ose "hraje" jinou písničku. Takže podle toho co říkáš, tam jde asi větší proud. Protože ta osa, na které se to chvěje, je při pojezdu více slyšet. Díky za radu.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login