Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB

Posted by aula 
Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
May 11, 2014 09:35AM
K Rebelovi 2 jsem si dokoupil Smart LCD s SD, abych mohl tisknout z karty. Když mám připojené PC, LCD funguje, zobrazuji i obsah SD karty, ale po odpojení počítače LCD zhasne a stopne se i tisk pokud se tiskne z karty. Elektroniku mám klasiky MEGA/RAMPS 1.4/Repetier FW. Napájení z schieldu není nejspíš napojené na samotné A. MEGO, nebo je snad ještě nějaké volba ve FW, kterou jsem přehlédl? Koukal jsem i na [reprap.org] do sekce napájení a pro úplnost uvádím, že D1 mám osazenou.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/11/2014 09:56AM by aula.


HW: REBEL II
SW: OpenSCAD,Cura, Pronterface
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
May 11, 2014 10:08AM
a nemas ji osazenou opacne? pripadne muze bejt spatna...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
May 11, 2014 10:38AM
Osazená je správně. Na desce Arduino Mega, na pinu Vin je 12V. Ještě doplním, že po zapojení do zásuvky na Arduinu nesvítí dioda. Dále není napětí 5V a 3,3V
Asi bude chyba v IC7B nebo T1 - [arduino.cc]. Moje "hrátky" (+na-) s endstopem nezůstaly nepotrestány, objednám ten FET a švábíka a postupně to zkusím vyměnit.

Edited 5 time(s). Last edit at 05/11/2014 01:00PM by aula.


HW: REBEL II
SW: OpenSCAD,Cura, Pronterface
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
July 29, 2014 10:06AM
Tak to vidím, že jsem dopadl stejně jak Aula a povedlo se mi odvařit NCP1117ST50T3G sad smiley
Podařilo se již někomu sehnat tento regulátor v ČR a za jakou cenu?
V Číně je prodávají vesměs jen po 10ks za cca 0,7$/ks.

Potřeboval by někdo nějaký kousek kdybych je objednával. Prodál bych za nákup plus poštovné nebo osobní převzetí.
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
July 30, 2014 12:50AM
Použij jakýkoliv pevný 5V/1A regulátor, co najdeš. Horní pad není pro funkci podstatný... Můžeš tam s klidem napájet i nějakou lepší 7805 (Lepší ve smyslu odchylky od 5V. Drop tě ani tak neštve, když se to bere z 12V)

See: [www.mouser.com]
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
July 30, 2014 03:19AM
Jj to bych mohl, ale vypadá to, že na 99,9% budu mít přesně ten typ co tam je za za pár dnů po cca 15Kč (a jen 3ks), tak proč ho tam nedat smiling smiley
Přesto díky za radu.
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
July 30, 2014 04:26AM
Pokud myslíš tento regulátor



tak ten jsem nahradil tímto [www.ecom.cz]

a funguje bez problému winking smiley

PS: a pro pobavení, odpálil jsem ho špatně zapojeným endstopem, na špatné piny, takže krásný zkrat smoking smiley
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
July 30, 2014 04:40AM
Ano přesně ten, i když mám malinko jinačí desku. Tak vidím, že díky endstopům mají výrobci kšeft smiling smiley
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
January 16, 2015 12:21PM
Zdravím, taky mi nejde LCD. Jen pokud je připojen USB. A ovládaní mi jde jen o jeden řádek dolů a pak nahoru. Občas to poposkočí o řádek níže a pak to zase nejde až nahoru na "zpět".
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
April 07, 2016 03:39PM
Dobrý den, chápu-li to dobře, po výměně švábu NCP1117ST50T3G Vám LCD display a SD karta funguje bez připojeného počítače přey USBečko ?

Sestrojil jsem REBEL III a nahrál do něj MARLIN x2 a bes zapojeného USBečka do počítače mi nejde LCD (je zhaslé).
Nevím si s tím rady, poradí mi prosím někdo?
dan
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
April 08, 2016 01:06AM
Mas na RAMPS osazenou D1 ? Arduino jede?

Edited 1 time(s). Last edit at 04/08/2016 01:07AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
April 08, 2016 09:35AM
Na RAMPS 1.4 mám diodu D1. Pozapnutí zdroje tiskárny mi nesvítí led diody na arduinu ani LCD nesvítí. Vše se rosvítí až po připojení k PC.
dan
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
April 08, 2016 10:50AM
Ok, tak to mas asi ten regulator o nemz pises vypalenej a je ho potreba vymenit.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
April 11, 2016 04:21PM
Jestli ho seženu, zkusíml bych ho vyměnit. Jak se mění takový regulátor? Mohu ho normálně přeletovat pistolovou pájkou abych neodrovnal něco jiného, nebo samotný procesor?
Jakpak tochlapi děláte? Prosím o radu.
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
April 15, 2016 03:35PM
Pistolovkou se da do urcity meze pajet i citliva elektronika, hlavni je sepnout spinac pred tim nez hrot prilozis k soucastkam winking smiley
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
April 27, 2016 11:47AM
Nutné vyměnit regulátor napětí viz obrázky. Bohužel u mě to odnesl i ten šváb :-D
Attachments:
open | download - WP_20160419_13_03_50_Pro.jpg (385.1 KB)
open | download - WP_20160420_13_00_55_Rich.jpg (255.6 KB)
Re: Smart LCD s SD nejde bez připojení k USB
May 04, 2016 02:35AM
Takže opravdu... byl to odpálený regulátor napětí NCP1117ST50T3G.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login