Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Sanguinololu 1.3a fix

Posted by ZheFear 
Sanguinololu 1.3a fix
June 14, 2014 05:52AM
Upravoval jste někdo sanguinololu 1.3a
dle tohoto návodu [reprap.org] ?

Trochu se bojím abych pak byl schopen ještě nějakého updatu firmware,
jelikož nemám SD ani LCD a tisknu přímo z PC přes USB.

A zároveň mě děsí představa, že se sanguinololu snaží napájet mé PC
Re: Sanguinololu 1.3a fix
June 14, 2014 06:57AM
Já jsem přerušil +5V spoj hned u USB konektoru a přerušení přemostil diodou. Když je připojených 12V, nic se neděje. Když 12V není, je Sanguinololu napájené z USB napětím sníženým o úbytek na té diodě, což je akceptovatelné.
June 16, 2014 06:47AM
Mohl bych Tě poprosit o schémátko a specifikaci té diody? nebo nějaký odkaz na web s návodem?
June 16, 2014 07:26AM
Asi ti nefunguje odkaz...

V čem máš problém? 7805 mi hřeje jak letní slunce i když není USB zapojený... Pokud to funguje, tak bych do toho nerýpal vzhledem k otázce na tu diodu :-).

Je to ten zarámovaný modrý spoj, je ze spodní strany desky. Diodu můžeš použít třeba tuto:

http://www.gme.cz/sb160-p223-084

Zapojíš ji tak, aby propouštěla proud z USB do desky... Tzn značení na ní bude směrem ke kondíku. Zapájíš ji zespod k nožičce USB a toho kondíku.. Výsledek bude ten, že napětí z USB nebude mít na desce 5V, ale jen 4.3V... Pokud chceš vyšší, použij nějakou Schottkyho diodu, či něco podobného.

Nemám to teď před sebou, tak kdyžtak počkej než ti to někdo potvrdí... Třeba je i jednodušší řešení. Ale stále platí co jsem napsal na začátku :-). Funguje to? Nerýpej do toho.

EDIT: Změna diody na nějakou s menším úbytkem...

Edited 2 time(s). Last edit at 06/16/2014 07:30AM by FBITuco.
June 16, 2014 08:00AM
Jo, FBI to ví správně, potvrzuju.
A nutnost úpravy?
Z pohledu návrhu zapojení je ten přímý propoj prasečina, ale pokud ti zatím neprotestovalo PC ani se neupekl stabilizátor 7805 na desce, dá se s tím žít.
June 17, 2014 06:36AM
^
Tak :-)

EDIT: Napadá tě nějaký lepší řešení? Když chci používat jak USB napájení, tak napájení zdrojem, případně pouze zdroj/pouze USB?

Edited 1 time(s). Last edit at 06/17/2014 06:36AM by FBITuco.
June 17, 2014 06:49AM
No, ...lepší... upravený USB kabel s vypínačem těch +5V. Mám ho taky z předchozích hrátek s Arduinem. Výhoda je, že se nemusí hrabat do Sanguinololu a ten kabel a vypínač stojí pár korun.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login