Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří

Posted by frada 
RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 02, 2014 02:10PM
Dobrý den,

s kolegou jsme teď oživovali další REBEL II pro mě a po výměně RAMPS který odešel po zapnutí headbedu za nový RAMPS - zatím ještě fungujícím se hřeje STP55NF06L tak že se asi uvaří.
Odpor Headbedu je 1.5 Ohm což je cca 8A odběru při 12V. Není mi jasné proč u headbedu s 2Ohm to vydrží a při 1,5Ohm jde do kytek. Ještě to změřím co je tam v reálu ale doufám že těch 8A naměřím.
Nemáte prosím někdo ponětí co se děje? Říkal jsem si dát do cesty ještě odpor ale to bych nerad dělal a nebo STP55NF06L vypájet a chladič na něj.
Děkuji za jakoukoliv pomoc.
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 02, 2014 03:02PM
Zkusil bych změřit skutečný proud. Ten mosfet má vnitřní odppr 14 mOhm což není tolik. Ale zas nemá chladič a tak na něm může vznikat dost tepla. Osobně bych ten mosfet vyměnil za jiný s menším vnitřním odporem. Na trhu jich je dost. Pak by se to vyřešilo.
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 02, 2014 03:57PM
Chce to asi tento mosfet IRLB8743
[www.rebelove.org]
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 03, 2014 02:40AM
V prvni řadě je potřeba odstranit PTC článek který už při 7A začne proud omezovat a vytváří další teplo.. Jinak samozřejmě provozovat ramps s původním tranzistorem samozřejmě lze.. ale bez chladiče určitě ne.... a pak se nabízí výměna za několik podstatně lepších trandů...
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 03, 2014 08:56AM
Tady jsem sepsal něco málo o chybách RAMPSu.

[blog.3draty.cz]

Edited 1 time(s). Last edit at 10/03/2014 08:57AM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 04, 2014 11:25AM
Quote
dj_god
V prvni řadě je potřeba odstranit PTC článek který už při 7A začne proud omezovat a vytváří další teplo.. Jinak samozřejmě provozovat ramps s původním tranzistorem samozřejmě lze.. ale bez chladiče určitě ne.... a pak se nabízí výměna za několik podstatně lepších trandů...

To jako ty pojistky F1 a F2 odstranit úplně a přemostit drátem?
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 04, 2014 12:44PM
jojo, ale pokud ti nedelaj problem, tak je tam nech...ale zalezi na tobe... jak uz tu nekdo psal, dobrej zdroj pojistku na rampsu nepotrebuje...

mam dva rampsy a na prvnim (v 1.3) je tam mam a problem nedelaj ani se nehrejou na druhym (v1.4) sem musel pro heatbed dat pryc a nahradit dratem... sice stacilo na nej ficet vetrakem, ale stvalo me to... jinak bez vetraku ohrev do 60°C a konec...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 07, 2014 03:51AM
@frada: a meril jsi odpor toho heatbedu ve stejnem zapojeni jako to mas ted pripojeno k RAMPSu (nejlepe na konci kabelu, ktery strkas do svorkovnice)?
Nektere cinske heatbedy totiz z druhe strany tistaku maji pripojne body zkratovane. Takze kdyz heatbed pripojis jen na jedne strane, je to OK. Kdyz privod treba prostrcis dirou a pripajis i z druhe strany desky, je to zkrat. Jak to popisujes, skoro bych to na to videl. Ten FET sice normalne trochu hreje, ale tak tvrdej zdroj abys ho uvaril asi nemas.
Re: RAMPS 1.4 STP55NF06L Heatbed příliš horký až zhoří
October 17, 2014 02:52AM
Vyřešeno, vyměněn za IRLB8743 a přidán ventilátor. Ve zkratu to není odpor 1 OHM. Již to šlape jak hodinky.
Děkuji všem!
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login