Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller

Posted by psticha 
nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 15, 2014 06:03AM
Ahoj,
Jako řídící elektroniku pro Prusa i3 mám ArduinoMega, Ramps 1.4 a displej s rotačním enkoderem RepRap_Discount_Full_Graphic_Smart_Controler.
FW Marlin 1.
Po připojení displeje funguje :displej, buzzer, a tlačítko na rotačním encoderu.po stisku tlačítka pípne buzzer a přejde se do menu.Při otáčení knoflíkem se ale nic neděje,nelze se pohybovat v menu.
Kontroloval jsem v PINS.h shodu s provedením desky disleje a sedí to správně na pinech 31,33,35.
v Configurations.h jsem odkomentářoval #define REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER

Poradí mi někdo kde by mohla být chyba?
Dík

fotky disleje:



Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2014 06:14AM by psticha.
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 15, 2014 06:50AM
A kompiloval jsi to společně s touto knihovnou? U8glib. V případě tam může být více chyb, třeba pokažený ten rotační encoder. Protože mám stejný displej i elektroniku společně s FW smiling smiley a mě to funguje bezvadně, teda ten encoder by chtěl asi vyměnit protože při otáčení rád skáče o dvě než o jednu grinning smiley ale dá se na to zvyknout smiling smiley
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 15, 2014 07:38AM
Rotační enkoder jsem zkoušel a až na tu redukci pulzy chodí.
Import U8glib jsem take udelal.
SD kartu to taky rozpozná.
Ten rotační enkoder posílá na EN1 a EN2 vzájemně posunutý pulzy tak jak by měl.
Právě ,že mě nic nenapadá proč to nechce rolovat menu.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2014 07:42AM by psticha.
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 16, 2014 01:23AM
Problém bude asi ve FirmWare.na pinech 31 a 33 neni napětí a na pinu 35 ano.Když zmáčknu tlačítko tak na pinu 35 těch 5V spadne a když pustím tlačítko tak tam zase jsou.Takhle by to podle me melo byt i na pinech 31,33.
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 22, 2015 03:46PM
Ahojte, staviam svoju druhu tlaciaren s tou istou konfiguraciou ako kolega v prvom poste.s tym istym problemom.kliknem, vyhodi mi ponuku menu ale encoder nereaguje na otacanie.skusal som viacej verzii marlinov a robi mi to na kazdej.ked som googlil vyhodilo mi par odkazov na zahranicne fora kde mali tento isty problem.ziadne vlakno ale nekonci riesenim.
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 23, 2015 03:53AM
skontroluj si na ktore piny ti ide vystup enkoderu, ja som v marlinovi musel menit predvolene piny

tak sa mi mari, ze
tlacitko = 31
beeper = 33
enkoder1 = 35
enkoder2 = 37

Edited 1 time(s). Last edit at 10/23/2015 04:03AM by olisoft.
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 25, 2015 06:27PM
takze piny skontrolovane a suhlasia s nadstavenim v pins.h.encoder som najprv meral a pulzy posielal spravne.nedalo mi to a vymenil som ho a to iste.piny som skusal nakonfigurovat podla tvohjo zadania ale z bzuciaka islo sustanie a displej sa sam prepinal do menu a spet . takze tadialto cesta nevedie.nebude to nahoda lebo na niekolkych forach mali presne rovnaky problem..samozrejme ze uz ked sa to vecsine podari vyriesit tak sa neunuvaju napisat do vlakna kde bola vlastne chyba..dik za rady
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
October 28, 2015 08:57AM
Takze cely problem s encoderom bol v zlom kontakte medzi arduino doskou a ramps.cela ta konstrukcia je nestastna..jedna doska, na nej druha,na nej dalsia mala ku displeju a to vsetko poprepajane x pinmi..vyskitli sa mi ale dalsie problemy a to ze v merline mi nejdu motory..pri manualnom pohybe v menu len drzia na mieste a pri toceni encoderom len jemne tukaju.v repetieri idu ako maju, ale tam zas nejde citanie z SD karty.pri zasunuti ju vydi ale nedostane sa do nej.ked si zapnem echo v eeprom tam mi vypisuje card not initialize.k tym motorom este dodam ze konstrukcia je corexy
Re: nefunguje rotační enkoder na RepRap Discount Full Graphic Smart controller
November 10, 2015 05:25PM
problem v marline vyrieseny.motory sa nehybali kvoli zle nastavenym endstopom.v repetieri nakoniec pomohlo prejst z verzie 0.91 na 0.92 a SD zacalo citat bez problemov.repetier som nakoniec zavrhol kvoli tomu ze mi pocas tlace z nicoho nic prestal posuvat extruder.vzdy uplne nahodne aj pri tych istych stl. suboroch.marlin slape bez problemov tak ako na prvej tlaciarni thumbs up
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login