Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

tisk z SD

Posted by petan86 
tisk z SD
October 17, 2014 11:13AM
Ahoj mám dotaz, možná se to někomu stalo.

Na kartu se dostanu jen přes prontrface. Přím přes LCD mi to kartu nerozpozná. Až když se připojim k PC, tak se najednou objeví i v nabídce v LCD..

Nestalo se to někomu??
Re: tisk z SD
October 18, 2014 11:51AM
Nemáš SD napájenou ze strany USB?
Re: tisk z SD
October 19, 2014 08:07AM
Taky mam problem, po nejake dobe uspesneho tisku, mi uz SD kartu RepRap smart nenajde, respektive nenacte adresare, soubory ale po zasunuti je karta detekovana ale neda se ji prochazet, asi odesel ten prevadeci svab z 5V na 3V, musim to promerit. Jinak smart jede v poho, mysslim tim LCD, encoder .
Jo a karta v jinem kompu fakci, takze je to ocividne v smart nebo RAMPSu.
Re: tisk z SD
October 20, 2014 03:34PM
Mám stejný problem, LCD funguje v pořadku, ale SD karta ne... SD čtečku jsem už vyměnil a kartu taky... Poradí někdo co dál?
Re: tisk z SD
October 21, 2014 01:05AM
A jak ti máme poradit, když neodpovídáš na otázky?

IDE TO TÝ KARTY ŠŤÁVA?
Re: tisk z SD
October 21, 2014 01:39PM
Prikladam schema zapojeni SD .
Attachments:
open | download - our_sheme_152.png (6.4 KB)
Re: tisk z SD
October 23, 2014 01:11PM
Ahoj, tak že použivám tento SDcard modul [sgseller118.com] a zapojeny to mám na AUX-3 [reprap.org]

Zkopušel jsem měřit jestli jde do karty napájení. Naměřil jsem 10V... Mělo by tam být 5V, tak že něco musí být v háji..
Re: tisk z SD
October 24, 2014 02:13AM
To není možný, aby tam šlo 10V. Zaprvý na celý tiskárně 10V ani není (To by jako sežraly diody na RAMPS 2V???), za druhý na tom pinu je 5V ze stabilizátoru Arduina, dyť RAMPS ani žádnej stabilizátor nemá.

Odpoj ten modul s kartou a změř napětí na pinu s 5V. Pokud tam nebude 5V, tak změř napětí na 5V arduina.

Pokud na Arduinu bude 5V a na RAMPS ne, tak to odpoj od napájení a ohmmetrem změř, jestli je 5V RAMPS, kam připojuješ kartu spojeno s 5V Arduina.
Re: tisk z SD
October 24, 2014 05:37AM
SD modul jsem měl samozřejmě odpojený. Taky je mě to divny proč tam mám 10V, ale je to tak
Re: tisk z SD
October 26, 2014 10:42AM
Cau, zkoušel jsem odpojit ardunio od rampsu a změřit napětí přímo na něm.

Pokud napájím aurdunio pouze přes USB, tak na výstupu kde má být 5V naměřím 10V...

Také jsem zjistil, že pokud mám odpojený externí zdroj, tak se na SDcartu dostanu jak z PC tak i přeš LCD....

Čím to může být způsobeno???
Re: tisk z SD
October 27, 2014 03:46AM
A měříš to napětí proti zemi?
A je na té zemi fakt zem?
Funguje ti ten měřák?

Pokud nejsi študovanej elektro, tak bych to nechal změřit ještě někoho, aby se potvrdily tvoje závěry.
Re: tisk z SD
October 31, 2014 03:09PM
Čau, tak chyba byla nakonec v měřáku. Do SD karty teče 5V... Nicméně detekce karty pořád nefunguje, pořád nefunguje..
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login