Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

melzi new firmware

Posted by krpy 
melzi new firmware
October 20, 2014 04:03AM
Zdar a sílu všem,
Mam takovej problém pred casem sem koupil elektroniku melzi( asi jedna z poslednich verzi ).
Defakto vse funguje jak ma akorat mam na ose x a y rozdilnej krok,
Na cedu co jsem k tomu dostal byl sice original firmware, kterej se mi podari zkompilovat ale uz se mi nepodati ho nahrat do melziny.
Stalo se vam to uz nekomu nebo nevite jak jednoduse zmenit koeficient pro krok
Re: melzi new firmware
October 20, 2014 07:31AM
zde je odkaz primi na tu desku co jsem kupoval....

[www.dx.com]
Re: melzi new firmware
October 23, 2014 03:40PM
To nemate nekdo ani zadnej napad?
Re: melzi new firmware
October 24, 2014 02:01AM
Když tam nahráváš FW, co ti to napíše?

[reprap.org]

Tady je napsaný, že v Marlinu to je podporovaný. Jen v Arduino IDE musíš vybrat správnou desku (Nebo si ji vytvořit, nevím jak to tam konkrétně je).

Udělal bych to takto...
Nakonfiguruju Repetiter - [www.repetier.com] - jde vybrat Melzi board
Melzi wiki říká, že: Processor: ATMEGA1284P (Sanguino compatible)

Takže k Arduinu IDE stáhnu Sanguino a nakopíruju to tam (Třeba takto):
Stáhnu si software pro Ardiuno ve verzi 0023 a někam to extrahuju. Dostupné z [arduino.cc]
Poté je třeba dostat do Arduina modifikaci Sanguino, od které je RepRap odvozený. Stáhnu si verzi 0023r3 (Dostupné z [code.google.com] )a postupuju podle návodu na [sanguino.cc]
For arduino-0018 and newer:
copy /sanguino to arduino-0018/hardware/ You should end up with arduino-0018/hardware/sanguino/
Zapnu arduino.exe a věřím, že to bude fungovat.

V menu Tools -> Board lze vybrat desku. Vyberu tu se správným MCU...

Natáhnu do IDE Repetiter FW, zkompiluju, nahraju, tisknu, kochám se.
Re: melzi new firmware
October 27, 2014 06:57AM
Jestli ti nejde nahrat FW do desky tak jeste pred tim nez zmacknes upload musis resetovat controler a melo by to jit v poho...
Za predpokladu jestli mas v arduinu board nastaveny ATMEGA1284P 16mhz a spravne nastaven comunikacni port .

Edited 1 time(s). Last edit at 10/27/2014 07:13AM by paklic.
Re: melzi new firmware
October 29, 2014 07:04AM
Omlouvám se že jsem neodpověděl dřív ale nakonec jsem nepotřeboval nahrát novej FM, povedlo se mi pomocí syntax změnit krok vsech os který jsem potřeboval upravit....


I při stisknutí resetu se mi nedaří nahrat FM. Jen takový blbý dotaz jde nahrat FM pres USB-cko? nebo pres ISP( nevim jestli to pisu dobře 6-ti pinovej konektor)
Re: melzi new firmware
October 29, 2014 10:47AM
bez problemu jsem ho nahraval pres USB takhle me to slapalo na 2 melzi deskach.mozna jak je u vstupu 12v 3piny a jumper ma bejt prepnutej na usb.jinak nevim ...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login