Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Stáhnutí / download nastavení přímo z tiskárny do počítače

Posted by hancz 
Stáhnutí / download nastavení přímo z tiskárny do počítače
October 22, 2014 10:02AM
Zdravím.

Potřebujeme si změnit nastavení v souboru Pins.H, ale nejsem si jistý, že mám v počítači aktuální nastavení tiskárny Configuration.h
Je nějaká jednoduchá možnost stáhnout nastavení tiskárny z tiskárny do počítače?

Arduion - Merlin - Cheaptronic V1

Mám strach, že mám v počítači starší soubory a nerad bych si novým uploadem rozhodil kalibraci, posuvy atd.

Díky H.
Re: Stáhnutí / download nastavení přímo z tiskárny do počítače
October 22, 2014 11:32AM
Napíš do terminálu M503 a ono ti to vyplivne aktuální nastavení.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Stáhnutí / download nastavení přímo z tiskárny do počítače
October 23, 2014 10:01AM
A nebo jestli používáš Repetier-Host tak ho také najdeš v Nastavení -> Nastavení EEPROM Frimwaru. smiling smiley Nebo také jak říká majkl smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/23/2014 10:02AM by gumitek.
Re: Stáhnutí / download nastavení přímo z tiskárny do počítače
October 24, 2014 03:24AM
Díky, to nastavení jsem našel v repetieru, ale nejsem si jistý, jestli tam je vše co jsem měnil ve zdrojáku před kompilací. Takže jsem původně zjišťoval, jestli se dá "firmware" z tiskárny zpátky dekompilovat, abych měl 100% jistotu, že budu mít vše tak jak jsem měl. Protože né všechna nastavení jsou vidět v Repetieru atd., např. máme tam předefinované i výstupy na větráček (v pins.h), který je zapojen místo extruderu 2.

Nakonec jsem to stejně naládoval nejnovějším souborem co jsem našel a vypadá, že to byl správný.

Na FB mi psali, že to dekompilovat jde, ale je to prý taková pakárna, že je to pro mistry, nebo pro masochysty.

Nicméně díky za reakce. H.
Re: Stáhnutí / download nastavení přímo z tiskárny do počítače
October 24, 2014 07:11AM
Ano, je to reverzní inženýrství. Ze znalosti architektury čipu můžeš z jeho paměti postupně vylouskat jak vykonávaný kód, tak inicializační data. A to tak, že si vezmeš popis instrukční sady (To sou ty hex kódy + assemblerový pojmenování, je to součást dokumentace jádra. Vlastně ono to JE dokumentace jádra) a pojedeš byte po byte, budeš skákat na místa v paměti, kde jsou uloženy inicializační data a nakonec, když budeš mít vše popsaný v assembleru a doplníš si tam nějaký svoje názvy proměnných, tak budeš moct přepsat kód do C/C++(GL v tom C++ :-D).

Šel jsi na to tedy správně, protože znovu nastavit FW tiskárny je otázka asi 30 minut :-D.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login