Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Arduino s čipem CH340G - varování

Posted by Brundibar 
Arduino s čipem CH340G - varování
December 05, 2014 05:19PM
Nedávno se na trhu objevily klony Arduina a USB/RS232 převodníky s čipy CH340G. Jsou sice velmi levné (já takové koupil za necelých 6.5 Eura), mají ale pro 3D tisk jednu zásadní vadu - totiž, vyžadují speciální drivery a nefungují na USB 3.0.

Pro projekty, kde se jednou nahraje aplikace a pak se už USB nepoužívá, to takový problém není a dá se s tím žít.
Re: Arduino s čipem CH340G - varování
December 05, 2014 05:56PM
Nechcem tu davat zbytocne odkaz na ine forum ale uz som o tom arduinu pisal a driver k tym klonom som vlozil na forum o REBEL II...
Tu je odkaz na prispevok aj s ovladacmi

Nainstalujete ovladac a ziaden problem....
Re: Arduino s čipem CH340G - varování
December 05, 2014 06:24PM
Díky za odkaz, určitě se bude hodit. Pravda, před postnutím příspěvku jsem to kontroloval jen tady, nikoliv jiná fóra. V angličtině ani češtině jsem zmínku nenašel, tak jsem to postnul.

Jinak ovladač nepomůže ve chvíli, kdy se čip není schopen ani přihlásit a systém tak nedostane VID a PID, aby mohl ovladač vůbec přiřadit k danému zařízení. Nevím, jestli to je opravdu tím USB 3.0 nebo použitými řadiči v počítači, ale zkoušel jsem to na pěti různých strojích s různými OS (3x Win 7 x64, 1x Win 7 32bit, 1x Debian Jessie x64 a 1x Debian Squeeze 32 bit) a i přes nahrané drivery jsem nebyl vždy úspěšný. Pomohlo až hraní si s USB huby a různými porty na počítačích. Fakt je taky ten, že drivery se vyvíjejí a je vypadá to, že CH340G jde upravit. Nezkoumal jsem to do hloubky a soudím jen podle konektoru X1 na desce, ale dokumentace v jen čínštině (nebo mě odrazuje, abych to dál zkoumal. (Mebo víte o dokumentaci v angličtině nebo jiném jazyku, který používá hláskovou abecedu?)
Re: Arduino s čipem CH340G - varování
December 06, 2014 02:14PM
Ja som tieto arduina zatial skusal na Win XP, WIN 7 32/64bit, Linux a zatial mi to fungovalo vsade. Je ale pravda, ze ja som to vzdy napajal cez USB 2.0
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login