Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Arduino a Ramps 1.4 nefunguje na připojeném zdroji

Posted by Mailen 
Arduino a Ramps 1.4 nefunguje na připojeném zdroji
May 05, 2015 01:05PM
Zdravím, nevím co se pokakalo, ale jestli by někdo věděl. Když zapnu zdroj tak arduino nesvítí, takže pravděpodobně z ramps do něho nejde štáva, nesvítí mi ani lcd. Když ho dodatečně připojím přes USB tak najede a všechno funguje motory točí,hotbed-end hřeje, takže nechápu proč ne samostatně, jenom ze zdrojem. Mám podezření na pojistky, ale kdyby byly prdlé, to by přece nefungovalo ani po připojení k USB - (motory atd.), nebo se pletu? Jak vlastně poznám že jsou prdlé, nevykazují žádné známky poškození.Nebo odešlo něco jiného? Dík za rady
Re: Arduino a Ramps 1.4 nefunguje na připojeném zdroji
May 05, 2015 04:47PM
Na RAMPSu je pod jedním driverem, tuším pro Y dioda pro napájení Arduina, nejspíš ti tam schází.
Re: Arduino a Ramps 1.4 nefunguje na připojeném zdroji
May 06, 2015 03:37AM
Ja se smlouvám, že jsem asi založil duplicitní vlákno, ale člověk neznalý elektroniky nemá v domácích podmínkách šanci poznat, co konkrétně na elektronice odešlo do věcných lovišť. Diodu tam samozřejmě mám, fungovalo to tak cca pul roku a jak říkám, žádné známky přepálení, očouzeni či jiné viditelné poškození jak na arduinu,tak na ramps není vidět.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/06/2015 03:37AM by Mailen.
oja
Re: Arduino a Ramps 1.4 nefunguje na připojeném zdroji
May 06, 2015 01:40PM
A multimetr co umí i pískat máš? Protože dioda je v jednom směru průchozí (měla by pískat, nebo mít malý odpor) a v druhém směru by měla být neprůchozí (velký odpor).
Re: Arduino a Ramps 1.4 nefunguje na připojeném zdroji
April 27, 2016 11:46AM
Nutné vyměnit regulátor napětí viz obrázky. Bohužel u mě to odnesl i ten šváb :-D
Attachments:
open | download - WP_20160419_13_03_50_Pro.jpg (385.1 KB)
open | download - WP_20160420_13_00_55_Rich.jpg (255.6 KB)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login