Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Velká tiskárna - jak na to?

Posted by DuckD 
Velká tiskárna - jak na to?
November 09, 2015 03:09PM
Ahoj, chtěl bych si postavit novou "velkou" tiskárnu. Potřebuji poradit jak správně zvolit elektroniku. Nevím zda to takto jde, tak proto se radši ptám zkušených než abych něco zpackal.
4x heatbed MK2 vedle sebe (aby to byl jeden velký čtverec), tj zapojení paralelně - je možné použít standardní elektroniku nebo budu potřebovat nějaký zlepšovák? Silný zdroj na to mám.
Mohu použít standardně motory NEMA23 nebo tam už je nutné taky použít nějaký další el. člen?
Toto bych pořídil jako řídící desku: Keyestudio 3D Printer Kit RAMPS 1.4 + Mega 2560 + 5x A4988 + LCD 2004 Cotroller
Za jakékoliv rady děkuju!
Re: Velká tiskárna - jak na to?
November 10, 2015 02:25AM
Ahoj .
Můžeš použít i NEMA 17 . Jen tě chci odradít od toho skládaného badu ze čtyč desek MK2 . Těžko je budeš dávat do roviny , když budou pod sklem . Nejsou rovné , a kroutí se . Nehledě na proudovou náročnost a spínání . Já jsem musel dělat vlastní velkou z jednoho kusu . A je to rozhodně levnější , než koupit něco tak velkého , a hotového . [www.3d-konstrukce.cz]
Mrkni třeba sem . pro inspiraci . je tam i velká tiskárna .

Edited 1 time(s). Last edit at 11/10/2015 02:27AM by milou.

www.3d-konstrukce.cz
Re: Velká tiskárna - jak na to?
November 10, 2015 04:49AM
DuckD
4x heatbed MK2 vedle sebe (aby to byl jeden velký čtverec), tj zapojení paralelně - je možné použít standardní elektroniku nebo budu potřebovat nějaký zlepšovák? Silný zdroj na to mám.

Ty mas zdroj 12V/55A? Nebo to chces napajet samostatne 24V/25A? To musej bejt ukrutna hovada, ty zdroje smiling smiley) V obou pripadech to mosfet na RAMPSU neutahne, takze silne draty a externi spinaci desku.
Ja pouzil: (popis dole ve vlakne) [forums.reprap.org] Ve tvem pripade bych ty mosfety zapojil paralelne a dal vetsi chladic.

Nicmene je to fakt blbost, u tehle velikosti je lepsi vyrobit desku na 230VAC a spinat pres SSR. Muzes si ji slozit z vykon.keram.odporu, nebo z odpor. dratu jako milou.
A navrch bud hodne silne sklo, nebo hlinik (aby se to neprohybalo).

> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login