Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Nastaveni firmware drv 8825

Posted by paklic 
Nastaveni firmware drv 8825
December 12, 2015 04:34AM
Zdravim , zakjoupil jsem drv 8825 zapojeny to mam snad spravne.
Vypada to ze i funguje, ale nejsem si jistej zda mam na vsech osach v eeprom nastavit 2x vetsi hodnoty neni tam nejaka polozka ktera zdvojnasobi vse?
Musim nastavovat i akceleraci , jerk ,feedrate ?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/12/2015 04:34AM by paklic.
dan
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 12, 2015 04:37AM
Nastav ve vsech osach step/mm 2x tolik a na zbytek nesahej, pokud to predtim tisklo ok.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 12, 2015 07:52AM
dik, funguje, ale vysledny tisk je po rovnych perimetrech kostrbaty. Ladil jsem napeti 0,2 0,3 0,4 0,5 v a porad stejne kostrbaty. prenaseji se mi asi vybrace do podlozky nejak si to neumim vysvetlit jak je to mozny.
Ty motory dou na tvrdo neni to krasne plynuly jako s drv 4988 .
motory mam tyhle cinsky - [www.dx.com]
rozdil je jasne patrny na obrazku.
Attachments:
open | download - CAM_0774.JPG (417.4 KB)
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 13, 2015 06:07AM
Prisel jsem na to proc to tak je,motor extruderu nejede plynule,kdyz sahnu na strunu,tak je to jako by tepavy pohyb extruze.Nema nekdo nejaky napad jak tohle eliminovat?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/13/2015 06:08AM by paklic.
dan
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 13, 2015 06:18AM
No, skutecne se to deje, ale ne vzdy. Ne kazdy driver to dela. Treba tady to typek popisuje primo jako chybu driveru [www.morgan3dp.com] a resi to nejakou propojkou. Nemel jsem cas studovat a zkouset co to presne dela, ale az bude cas, tedy nekdy v lednu, urcite to testnu a nebo to zkus smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 12/13/2015 06:19AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 13, 2015 08:54AM
Diky, prepajel jsem to, a EX fuguje bez problemu smiling smiley . kdyz jsem to zkusil udelat na ose Y tak melo vetsi vybrace pro prejezdech...
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 16, 2015 05:42AM
Ty vibrace motoru Y jsem ladil na trimru trosku je to lepsi, ale me tak napadlo, proc tomu tak je? Vsechny motory me jdou naladit tak aby nepopiskovali a nevibrovali .Muze to byt tim ze motor Y je nejdal?Ze se tam projevuje nejaky ruseni ? Preci jenom je tam nejaka frekvence. Odstinit nebo vetsi vodice?
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 16, 2015 09:26AM
Quote
paklic
Ty vibrace motoru Y jsem ladil na trimru trosku je to lepsi, ale me tak napadlo, proc tomu tak je? Vsechny motory me jdou naladit tak aby nepopiskovali a nevibrovali .Muze to byt tim ze motor Y je nejdal?Ze se tam projevuje nejaky ruseni ? Preci jenom je tam nejaka frekvence. Odstinit nebo vetsi vodice?

a co nakej mechanickej problem??? vetsi treni? vaha Y stolku? hlazenky nejsou uplne rovnobezne??? zkusit promazat necim jinym nez doted?


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Nastaveni firmware drv 8825
December 16, 2015 12:25PM
Musim se opravit, celou dobu se jedna o osu X. Tyce mam 12mm presne ulozeny i s linearama.Je to mechanickej problem. Prisel jsem na to ze mi vibruje remen, veskere ulozeni a drzaky mam totiz z kovu, tak se prenasi a vse je hlasitejsi.Mam udelanej takovej napinak a byl celkem dost preplej,tak jsem ho povolil, na trimru naladil jak karburator na fichtlovi no a lip to asi nepude...
Stejne me nejde do hlavy ze se ten remen muze takhle rozvibrovat.
Attachments:
open | download - IMG-20151216-00119.jpg (325.2 KB)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login