Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

ramps 1.4 co zhorelo

Posted by Spoach 
ramps 1.4 co zhorelo
December 17, 2015 04:39AM
caute

ja tu tiskarnu snad nedostavim,
po zjisteni ze mi doslo spatne 2560 jsem objednal original a vse slape, tak jsem jiz konecne nasadil na ramps 1.4 a zapojil zdroj, a ono ejhle jen se ztoho zakourilo.... nechapu jak je to mozne kdyz jsem zdroj mel zapojeny predtim tak se to nestalo a ramps normalne jel.... nevim co se zmenilo oproti predchozi zkousce...

zdroj mam predelany atx ale i tak nevim proc to predtim jelo a ted to najednou zhorelo...



note1:

takze aktualizace, jen tak jsem vyzkousel pripojit k desce megu 2560 do ktere jsem nemohl zapojit firmware, a zakourilo se znovu.

obe megy jsem zkousel a funguji po pripojeni do pc normalne, ale kdyz jsou zapojene s ramps tak ani prez usb se na nich nerozsviti led o zapnutí. co se tedy mohlo spali pripadne jestli to jde vymenit nebo novy ramps. kdyz se zkousel predtím tak jsem mel zapojene ramps a megu 2560 dohromady tak vse jelo v pohode.

stalo se to az jsem mel osazeny ramps a zapojene do nej vse. pritom vse mam zapojene spravne tak netusim kde by mohl byt problem....


note2:

takze dalsi nove zjisteni po odpojeni motoru atd a zapojeni arduina dohromady s ramps a zapojeni do zdroje tak se opet mega 2560 rozjede a rozsvití to tedy znamena ze asi nebylo neco dobre zapojene, nebo nechapu co teda by stim mohlo byt.... je fakt ze se z toho zakourilo, muze to pokazdy znamenat ze se neco spalilo a je nefunkcni jebo je jeste moznost to nejak zachranit?

note3:

nevim tiskarna ramps asi reaguji ale nevim to jiste, vse jede kdyz jsem poodpojoval veci a postupne zapinal do desky motory, vse je oka deska sviti, reaguje na pripojeni k pocitaci, ale zatim jsem ji nerozbehal prez repetier host. napise mi to tam ze start selhal a ze dela forcing start.... no tak jeste nevim jsem zvedavy....

ps nemate nekdo firmware pro rebelixe prosim?

Note4:

Takze dalsi poznatek. Prijde mi ze z ramps do motu nejde vubec proud. Nemam merak abych to zameril ale motory nebzuci a jde snimi otocit coz by pokud by byly pod proudem nemelo. Nejake rady?

Edited 4 time(s). Last edit at 12/17/2015 06:19AM by Spoach.
Re: ramps 1.4 co zhorelo
December 19, 2015 04:01AM
Nemate nekdo funkcni firmware na rebelixe s drv 8825?
Re: ramps 1.4 co zhorelo
December 19, 2015 08:20AM
Do motoru nemusi jit vubec napeti pokud neni aktivni, tim padem s motory tocit lze.To taky zalezi kdo napsal FW ja mam marlin a s motory muzu tocit rukou...podival bych se na ramps ze spodu, jak to cinani zapajeli jestli tam neni nejaky prechod a pod...ted si nejsem uplne jisty,ale musis mit pripojena cidla teploty,aby rephost reagoval na tve podnety.Podivej se jestli nemas zapojeny obracene drv u drv8825 ma byt (vizuelne obracene nez s 4988) trimr vzdy smerem k napajeni ramps.Co se tyce FW na drv8825 tak jen na ose x y z zdvojnasobis hodnoty a zadas je v con.h.- tohle tvuj problem nevyresi motory by stejne mely fungovat i kdyz nemas nastaveny ve FW kroky na drv 8825.Akorat by ti misto 10mm ujel jen 5 mm.
Re: ramps 1.4 co zhorelo
December 19, 2015 11:03AM
Ted jsem se dival ze mi na arduino desce zhorel regulator napeti h1117 mohlo by to udelat problem i v motorech protoze napajeni jde do ramps a ne do arduina.
Re: ramps 1.4 co zhorelo
December 19, 2015 01:38PM
no, a pricina shoreni?
Re: ramps 1.4 co zhorelo
December 20, 2015 07:55AM
to prave nevim zapl jsem do toho atx zdroj a jen se zadimilo, pritom podle meraku to nedavalo vic nez 5v ten zdroj tak netusim co se mohlo stat....
Re: ramps 1.4 co zhorelo
December 20, 2015 10:43AM
napajel si to doufam na ramps 12V AUD. se napaji od ramps...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login