Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Upload configurations.h

Posted by petrk 
Upload configurations.h
December 22, 2015 03:12PM
Ahoj, mohli byste mi prosím poradit kde je problém při uploadu na RAMPs? Potřeboval jsem kalibrovat osu "z" a nastavit tam jinou hodnotu v řádku
"#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {80,80,4000/0.8,264.375"
- zmáčknu tlačítko verify - objeví se"compilig" a po chvíli error compiling a hláška:
"core.a(main.cpp.o): In function `main':
D:\3dprint\Arduino\arduino-0023\hardware\arduino\cores\arduino/main.cpp:7: undefined reference to `setup'
D:\3dprint\Arduino\arduino-0023\hardware\arduino\cores\arduino/main.cpp:10: undefined reference to `loop'

"
a nic se nestane.. v minulosti jsem už firmware upravoval, když jsem přidával display atp, ale teď to nejde a nevím proč.. když jsem se koukal na ten soubor main.cpp, tak ten obsahuje:
¨#include

int main(void)
{
init();

setup();

for (;winking smiley
loop();

return 0;
}

Nevíte prosím, kde dělám chybu? Když jsem hledal odpověď na internetu tak mi přišlo že možná nemám doinstalovaný nějaký ovladač, ale to je jen moje domněnka, protože jsem čerpal z naglických fór, která se možna reprapu ani nevěnovala...

Díky za rady,

Petr
Re: Upload configurations.h
December 23, 2015 01:45AM
tento riadok:
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {80,80,4000/0.8,264.375

musis mat tiez ukonceny zlozenou zatvorkou }
Re: Upload configurations.h
December 23, 2015 03:28AM
Ahoj, dík za odpověď,
ale já jsem zkopíroval do dotazu jen část řádku, tu složenou závorku tam mám samozřejmě... a problém je stále.. můžu se zeptat, co ty máš napsáno v tom souboru main.cpp?

P.
Re: Upload configurations.h
December 23, 2015 04:02AM
ja mam toto:
Quote
#include

int main(void)
{
init();

#if defined(USBCON)
USBDevice.attach();
#endif

setup();

for (;; ) {
loop();
if (serialEventRun) serialEventRun();
}

return 0;
}


ale ja mam arduino 1.0.5.r2
aj tebe odporucam prejst na novu verziu.
Re: Upload configurations.h
December 23, 2015 04:48PM
Tak já jsem si stáhnul aktuální verzi Arduina, 1.6.7.
a při pokusu o nahrání mi to hlásí

C:\Users\Petr\AppData\Local\Temp\build71644dcd0e5ba69c638a30156e2044fd.tmp/core\core.a(main.cpp.o): In function `main':

D:\3dprint\Arduino\arduino 1.6\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino/main.cpp:37: undefined reference to `setup'

D:\3dprint\Arduino\arduino 1.6\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino/main.cpp:47: undefined reference to `loop'

collect2.exe: error: ld returned 1 exit status

exit status 1
Chyba kompilace.


takže v podstatě ten samý problém jako na začátku.

sad smiley
Re: Upload configurations.h
December 24, 2015 04:09AM
Mám takový pocit, že Marlin je stavěný na Arduino 1.0.6 nebo co to bylo za verzi
Re: Upload configurations.h
December 24, 2015 04:58PM
Možná je to obdobny problém. Ja repetiera kompiluju na všech verzich arduina ide, ale třeba firmware pro rebela mi nejde na novějším ard. Ide ale ofiko jo. Prostě naka úprava tomu zabraňuje.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Upload configurations.h
January 03, 2016 03:51PM
Tak, na chvilku jsem se odmlčel, a teď provedl další pokus... Stáhnul jsem verzi arduina 1.0.6, smazal všechny předchozí instalace, dokonce to nainstaloval na jinej disk, ale bohužel problém je obdobnej...
teď to píše:
This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
enabled in File > Preferences.
Arduino: 1.0.6 (Windows 7), Board: "Arduino Mega 2560 or Mega ADK"
core.a(main.cpp.o): In function `main':
C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\cores\arduino/main.cpp:34: undefined reference to `setup'
C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\cores\arduino/main.cpp:44: undefined reference to `loop'


jenom pro mojí informaci, dělám to správně, když spustím arduino, připojím USB kabel, soubor configuration.h přesunu do okna arduina a dam kompilovat... nebo pokud by byl problém v tomhle souboru, je možný že by se to projevovalo takto?

Anebo ještě jinak; mám k tiskárně display, mohu upravit v nastavení to, o co se teď snažím? Tedy upravit reálný pohyb osy z? V podstatě vynásobit velikost zdvihu na cca 125%?
Re: Upload configurations.h
January 03, 2016 04:18PM
tak tam bude problem.
musis si otvorit subor Marlin.ino a ten skompilovat a nahrat smiling smiley ostatne subory si to potiahne samo...vratane konfiguraku.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/03/2016 04:19PM by straciam.
Re: Upload configurations.h
January 16, 2016 05:20AM
Ahoj, díky za rady všem, konečně se mi to podařilo nahrát. Problém byl zaprvé tím, že jsem po dlouhé době neuměl pracovat s Arduinem a otevíral jsem špatný soubor. Když jsem objevil tuhle chybu, a ještě přeinstaloval několikrát Arduino na zdejší radu :-) radu, tak mi to pořád nešlo a házelo to chybu, protože, jak jsem zjistil později, pokud mám připojený display, tak kromě úpravy kódu v configurations.h musím ještě doinstalovat knihovnu u8glib, ke stažení: [code.google.com]... pak to teprve přestalo házet chybu a firmware jsem v pořádku nahrál. Tak to jen když s tím bude taky někdo zápasit...

Díky za pomoc!smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login