Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Rebel 3 vs. Marlin x2 v3

Posted by Carter 
Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
January 31, 2016 04:46PM
Dobrý den, sestrojil jsem rebel3 dual extruder a trápím se s nastavením firmwaru marlinx2 v3. Mám ramp 1.4 lcd smart controller s sd kartou.. Po nahráni mi nejde lcd, jsou tám stále kostečky. Zřejmě dělám chybu v Pins.h Zkrátka hledám někoho kdo by mi s tím pomohl, nasměřoval popřípadě přeposlal předkonfigurovaný firmware.
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 01, 2016 07:19AM
nemusi to byt chyba konfiguracie... mal som nieco podobne s inym FW pre inu tlacku, elektronika bola rovnaka. Chyba bola na doske ramps.
Tie kocky (ak ich mas v celom prvom riadku) znamenaju, ze sa displej nezinicializoval, nemas dobre pripojene vsetky kontakty k nemu.

Mam dojem, ze v sekcii ramps to bolo popisovane, viacero uzivatelov malo ten isty problem. Skus tam pohladat, ci najdes blizsi popis.
Ja som to vyriesil vtedy druhou doskou. smiling smiley
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 01, 2016 10:19AM
@Carter: Pokud máš standardní LCD controller (?který), na Pins.h nemáš vůbec šahat. Vybere se jen správný typ v Configurations.h.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/01/2016 03:50PM by jirpil.
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 01, 2016 04:49PM
Už to jede. Školácky překlel v configurations.h.
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 04, 2016 01:44PM
Lidí prosím, má někdo z návštěvníků tohoto fóra REBEL 3 s Marlin x2 ?
Nešlspe mi ti jak má. Zřejmě špatně nastavený firmware.
Poskytl by firmware který jede?
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 05, 2016 10:13AM
Zeptám se ještě jinak, firmware kompiluješ přes Arduino? Nebo přímo programátorem? Popíšu Ti, co jsem řešil já. Na tiskárnu K8200 jsem opravoval desku Sanguinololu 2 s Atmega 2560. Programátorem jsem nahrál bootloader. Pak firmware přes Arduino a deska nemakala. Dělal jsem s tím psí kusy. Nakonec jsem zjistil, že nové Arduino 1.6.5 nějak záhadně jinak kompiluje firmware a nahraje do Megy něco jiného. Která se pak prapodivně chovala včetně kostiček na full lcd. Na foru jsem našel, že to způsobuje nové Arduino. Tak pokud bych byla nějaká možnost, tak použij starší verzi 1.0.5. Rovněž je v tom FW Marlin.
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 05, 2016 02:39PM
Marlin x2v3 má Arduino 1.0.6 přímo předepsaný v Githubu, tak by mě ani nenapdlo že by Carter použil něco jinýho...
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 05, 2016 04:34PM
Ano mám arduiono 1.0.6. ale ani tak to nejde. motory po příkazu auto home cuknou a jako by zústaly kousle.
Zkoušel jsem i FirmWare marlin z Rebel II který mi šlate a pořád to samé.
Mám podezření na špatnou RAMPS 1.4 , ale nejsem si jistý.
Help.... pomozte rádcové..... prosím.
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 05, 2016 05:06PM
Řek bych špatně zapojený/nakonfigurovaný endstopy. Co ti mimo dorazy vypisuje příkaz M119?
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 06, 2016 04:24PM
po příkazu M119, mi to vyhodilo x_min: L y_min: L z_min: L (ná to psat něco jiného?) po příkazu home, motor vrčí/ netočí se a po chvilce to přestane.
Opravdu nevím, a přiznávam, po elektrické a programátorské stránce jsem slabý. (amater) hmm...
Re: Rebel 3 vs. Marlin x2 v3
February 07, 2016 02:20AM
Ano, mělo by to vypisovat něco jiného. Konkrétně neaktivní endstop by měl být "open" a aktivní "TRIGGERED".
Protože nemám naistalované Arduino 1.06 (a nechci to měnit), zkusil jsem Marlina x2v3 z Githubu kompilovat Arduinem 1.6.5 a jde to. Základní chování výsledku je normální. Jsou nakonfigurovány minimální i maximální endstopy a předpokládá se klasické provedení t.j. v klidu sepnutý na zem, při aktivaci rozpojený. Takže bych ti doporučoval projít celou kompilaci znova, možná včetně reinstalace Arduina.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/07/2016 05:49AM by jirpil.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login