Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Úprava RAMPS 1.4

Posted by Tony3 
Úprava RAMPS 1.4
February 29, 2016 05:00PM
Ahoj,

RAMPS zatím používám bez úprav, nicméně jsem si sám všiml určitých nedostatků. Také jsem našel nějaké tipy na netu.... [blog.3draty.cz] [ok1uga.nagano.cz] ...... Mohli by jste se podělit jaké například doporučujete konektory [rc.305.cz] nebo jaké ještě provádíte úpravy. Například jakou používáte náhradu vratných pojistek.

Dá se použít jako náhrada za Mosfet i [www.gme.cz] ?
Re: Úprava RAMPS 1.4
March 03, 2016 07:31AM
Co se týče úprav RAMPS, tak je to už popsané i na rebelove.org fóru s konkrétními typy součástek (od oscar). Když se proletuje cesta, kudy vede napájení heatbed, tak se rozhodně nic nezkazí smiling smiley
  • Pokud z GME, tak jsem svorkovnice dával např. tyto PTR-AKZ120 (důležité je to hlavně pro heatbed).
  • U toho tranzistoru IRF3205 z GME bude problém, že při 5V nebude úplně otevřenej a bude dost topit (jestli jsem se nepřekoukl v datasheetu) - osvědčený je např. irlb8743.
  • PTC pojistky jsem měnil hlavně tu pro heatbed za silnější např. rg12a-16 nebo tam napájet autopojistku (nebo to proletovat smiling smiley ).
Ještě doporučuju pořádně tu desku prohlídnout - někdy jsou některé piny nezapájené nebo tam je zkrat kuličkama cínu a jiné hrůzy sad smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 03/03/2016 07:33AM by jokejoke.


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Re: Úprava RAMPS 1.4
March 04, 2016 05:38PM
svorkovnici radsi tuhle: http://www.gme.cz/svorkovnice-ptr-ak700-2-5-0-v-grey-p821-077, nebo podobneho typu.
Na rozdil od linkovane neprimackava vodic pres plisek (cimz ho deformuje a v podstate i vytlacuje ven), ale pritahuje spodni cast svorkovnice nahoru - takze mas daleko lepsi kontakt a nehrozi poskozeni ci zaseknuti vodice...

Tady je link, jak jsem to vyresil ja s pouzitim externi spinaci desky pro Arduina (4x MOSFET spinane pres optocleny). A heatbed stejne radsi spinam dvema tranzistorama najednou - precijen je to 12A. smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Úprava RAMPS 1.4
April 10, 2016 10:25AM
Ještě mám otázku. Chtěl bych později Rams zakrytovat, ale ty pojistky jsou celkem velké. Hledal jsem na netu nejakou vhodnou variantu vyměnitelných pojistek např. autopojistky nebo vláknové atd... ale nenašel jsem nic co by mělo roztěč kontaktů takovou jaká je na Ramps. Máte nějaký typ? Nebo je zbytečné to takto řešit a stačí tam napájet klasické pojistky? Jsou ty výměné zbytečné?

Taky to vypadá že vyměním i svorkovnice od napájení HB a HE protože používám 2,5mm kabel a ten je celkem velký na ty malé modré svorkovnice grinning smiley

Dík
Re: Úprava RAMPS 1.4
April 10, 2016 03:33PM
dej tam jen dratene propojky, pojistky ma zabudovane samotny zdroj...

Ale pokud po nich fakt touzis, tak bych dal tak 5A na RAMPS a 20A na topeni. Je fuk jestli autopojistky, nebo klasicke sklenene...


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Úprava RAMPS 1.4
April 10, 2016 04:21PM
jo vím že je to fuk jen mě šlo o to jestli nemá někdo nějaký tip na takové které by tam pasovali grinning smiley
Re: Úprava RAMPS 1.4
April 10, 2016 05:33PM
Na autopojistky se prodává takový sokl, který nacvakneš přímo na drát, nemusí být na plošňáku, tam to jen propojíš
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login