Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Anet V1.0 LCD2004A display

Posted by pavel3.0.9 
Anet V1.0 LCD2004A display
April 16, 2016 04:11PM
Zdravím všechny. Koupil jsem tiskárnu z číny prusa i3. Mám problém s displejem, nic neukazuje .po zapnutí jen problikne dvě řady bílých čtverců ty zhasnou a jde jen podsvícení a ani nefunguje tech 5 tlačítek.. propojovací kabel jsem proměřil a je ok.Jinak z počítace tiskárna povely posloucha i tiskne.předpokladám ,že je problém v konfiguraci desky a chtěl bych zálohovat to co v desce je a pak přehrát firmware. Je tam deska Anet V1.0 s procesorem ATMEGA1284P 16MHz.Jakým programem by to šlo provedst. případně jakou elektonikou nahradit stávající a použít jen mechaniku Děkuji všem za rady
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
May 04, 2016 02:22AM
tak jsem zjistil, že jsou přerušené cesty na tištáku displeje. chybělo napájení a signály.Ty jsem nahradil dráty. Display začal ukazovat,ale po chvilce přestal a ted už zase ukazuje bílé čtverce, napětí je všude jaké má být, tak předpokládám,že jsem oddělal výstup z procesou. mohli by jste mi podadit čím nejlépe nahradit elektroniku? Líbí se mi deska Rambo 1.3a co používa pan Prusa, už jen kvůli soft podpoře a že jde měnit filamnet, vícebarevný tisk. Nebo co navrhujete jiného? děkuji za radu
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
May 04, 2016 06:22AM
To, ze ti "vysvieti" stvorceky je skor koli dalsiemu zle pripojenemu signalu do displeja.
Co sa tyka softu (a podpory veci, ktore pises), to vie aj marlin, staci si to povolit v zdrojovom kode a potom napalit.
Ak tlacka funguje, nenapaluj do arduina novy soft bez rozmyslu... pozor na to, ze najprv treba zistit si kalibracne konstanty a tie nastavit v zdrojaku.
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
May 06, 2016 01:45AM
to jsem si taky myslel,ale jak proměřuji cesty, tak už nic není přerušené. Tiskarna z pc tiskne normálne. Zatim jsem nic nenahrával. Spíš poradte čím nahradit tu čínskou desku. bylo fajn kdyby to umelo tisk z SD karty, děkuju za rady

Edited 1 time(s). Last edit at 05/06/2016 03:31PM by pavel3.0.9.
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
May 07, 2016 02:07PM
Poukud bych já pořizoval novou elektroniku tak bych asi zkusil MKS SBASE. Sice je to taky čína, ale vypada docela dobře. I když tam teda číňani nasekali pár docela závažných chyb, ale ty už by měly být na aktuálně prodávaných deskách opravené. Dá se to koupit na Aliexpressu třeba tady přímo od výrobce: [www.aliexpress.com]
Ale pozor na to že dělají taky desku MKS BASE a ta je postavená na procesoru AVR tak jako Arduino.
Jinak já ji zatím nemám, jelikož teď jsem novou tiskárnu odsunul na druhou kolej protože potřebuju dělat něco jiného, ale mám ji v plánu. Samozřejmě do budoucna i nějaký display...
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
May 11, 2016 01:29AM
děkuju za typ. Jaký by se k tomu mohl použít display s tlačítky?Děkuji za radu
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
May 15, 2016 02:36PM
No v principu jakýkoliv, ale já jsem měl v plánu nějaký dotykový. Jde jenom o správnou konfiguraci a zapojení. Samozřejmě dotykový zatím Smoothieware moc nepodporuje. Ale existuje varianta s procesorem a vlastní logikou, třeba tohle: [www.aliexpress.com]
Jinak doporučuji přečíst vlákno o MKS SBASE: [forums.reprap.org]
Podpora výrobce není bůhví jaká, nejsou k dispozici úplné zdroje, ale i tak si myslím, že je to jedna z nejlepších desek v poměru cena/výkon a vypadá že není úplně odfláknutá, jenom tam výrobce pár udělal pár docela zásadních, ale opravitelných chyb a na aktuálně prodávaných deskách by měly být už opravené. Přijde mě v některých věcech promyšlenější než originální smoothieboard.
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
June 06, 2016 01:20PM
moc děkuji za rady. koukal jsem na tu desku a přemýšlím jestli by se nevyplatilo pridat a koupit tuhle desku

[www.aliexpress.com]

jinak display mi staci obyc, nemusi být s dotykový.
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
June 09, 2016 03:16PM
moc děkuji za rady. koukal jsem na tu desku a přemýšlím jestli by se nevyplatilo pridat a koupit tuhle desku

[www.aliexpress.com]

jinak display mi staci obyc, nemusi být s dotykový.
Re: Anet V1.0 LCD2004A display
June 11, 2016 10:35AM
Tak to samozřejmě ano, je to novější verze kde mají snad opravené chyby s krystalem. co je tam jiného navíc jsem zatím nestudoval. Když jsem tu dával odkaz tak tam ještě nebyla. Jinak s tím displayem je to každého věc, ale osobně bych se do displaye s tlačítkama nehrnul. Máme to na čínské kopii makerbotu v práci a je to docela opruz než to člověk prokliká. Když už tak aspoň rotační enkoder. Nebo víc tlačítek. Teoreticky by tam měl fungovat i ten display co je na té původní, stačí správně zapojit a nakonfigurovat. Jenom pozor na napěťové úrovně. Desky na bázi 8bitových procesorů (AVR, RAMPS,...) používají 5V, kdežto 32-bitové používají většinou 3,3V. Na druhou stranu je otázka jestli má smysl měnit desku když to funguje. Jestli není lepší jenom spravit ten display. To bude beztak nějaké prkotina. Zkus třeba propájet konektory, ale ne trafopájkou. Ona ta nová deska toho moc zásadního nepřinese. Spíš se to hodí na rychlejší tiskárny kde se projeví výhody rychlejší desky. Pokud máš chuť a čas tak se můžeš pustit do stavby něčeho lepšího...

Jejda a teď se dívám že to co jsem posílal byl odkaz na MKS BASE a ne na MKS SBASE, to jsem se poněkud přehlídl. Jinak když jsem to psal tak nabízeli verzi 1.2 kde měli místo blbě zvolených keramických rezonátorů (dávat na něco takového jako Ethernet keramický rezonátor může napadnout jenom uplného blbce...) připájené normální vývodové krystaly. Tak už jim asi došlá původní série desek a vyrobili novou kde to opravili...

Edited 1 time(s). Last edit at 06/11/2016 11:10AM by KamilN.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login