Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tisk z SD karty nejde

Posted by Tony3 
Tisk z SD karty nejde
March 12, 2017 06:32AM
Ahoj,

po nějaké době jsem se rozhodl zprovoznit tisk z SD karty. Nejprve jsem vyměnil Arduino protože jsem měl odpáleného jednoho švába a bez něj nebyla deska napájena.
Pak jsem nahrál v Repetieru na kartu soubor s Gcodem (použil jsem možnost uložení v binárním formátu), strčil kartu do displeje, ten nahlásil že je karta vložena, ale když najedu na položku SD Card tak tam nic není. Zkoušel jsem i jinou kartu a je to to samé... i soubor bez binárního formátu a nic.
Používám Repetier firmware i Repetier-Host, Slic3r. Elektronika Arduino + Ramps 1.4, displej 2004 LCD RepRap Smart controller

Díky za rady

Edited 1 time(s). Last edit at 03/12/2017 06:35AM by Tony3.
Re: Tisk z SD karty nejde
March 12, 2017 07:57AM
gcode v binárním kódu ? nenahráváš ty tam náhodou přímo stl soubor ?
Re: Tisk z SD karty nejde
March 12, 2017 08:52AM
Ne tu možnost nahrát v binárním formátu nabízí sám repetier při nahrávání souboru pro tisk z SD karty. Je tam dokonce napsané že je to pro repetier firmware
Re: Tisk z SD karty nejde
March 12, 2017 10:47AM
a když to nahraješ na tu kartu přímo přes čtečku ?
Re: Tisk z SD karty nejde
March 12, 2017 11:14AM
ne to nefunguje. Tak já vytvořím v Repetieru Gcode ten si uložím na disc a pak to zkopíruju na kartu... a nic....
Re: Tisk z SD karty nejde
March 12, 2017 12:02PM
a ten fimware má podporu sd karty ? asi ano jestli na display dokážeš soubor vybrat a dát ho tisknout, nebo ne ? zkus se víc rozepsat co ti to dělá a nedělá
Re: Tisk z SD karty nejde
March 12, 2017 12:09PM
jak jsem psal mám firmware Repetier. Pri nastavování na jejich stránkách jsem nastavil v záložce User Interface displej Smartcontroller from RepRapDiscount on a Ramps or Rumba board. Nikde jinde jsem nenašel nic co by souviselo s SD kartou tak předpokládám že to automaticky podporujSD karty.
Co to dělá nedělá jsem psal nahoře, prostě je tam jen nabídka SD Card ale kdy ji vyberu tak tam nic není....
Re: Tisk z SD karty nejde
March 16, 2017 06:37PM
celkem si už nevím rady, nastavení vypadá v pohodě a pokud použiju k Ramps Full graphic display tak jede i SC karta. Nemůže to být nejaká HW závada? Díval jsem se jestli jsou dobře přípájené kontakty slotu a ještě jsem je přepájel a nic...
Re: Tisk z SD karty nejde
March 18, 2017 06:16AM
VYŘEŠENO!!! Zřejmě špatně prořezané kabely k displeji, měnil jsem je za delší a když jsem tam dal ty staré tak je to OK.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login