Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Rady do začátku

Posted by Jakub 
Rady do začátku
March 22, 2012 03:14AM
Dobrý den,

rád bych si postavil Prusa Mendel 3D tiskárnu. Postupně se koukám na internetu kde co koupit, pročítám různé stránky jako třeba jakub.serych.cz atd. Nic méně... Narazil jsem na odlišnost dílů ze stránky/shopu [www.reprap-parts.cz] a [reprap-fab.org] . Rád bych si díly nakoupil v CZ, ale nenašel jsem nikde díly pro Extruder a na Německé stránce mají komplet. Netušíte jaký zasadní rozdíl je v dílech? Koukal jsem se do manuálu [garyhodgson.com] a rozdíl u několika dílů tam je. Mohu Vás tedy poprosit o radu?

Díky moc

Kuba
Re: Rady do začátku
March 22, 2012 12:12PM
Pozor! Ziaden RepRap som nepostavil, moje omedzene znalosti su cisto teoreticke.

S odlisnostou jednotlivych dielov sa budes musiet naucit zit. RepRap je zivy open source projekt a vacsina kusov je oreginal. Treba objednavat od niekoho kto tomu rozumie a vie aj poradit. My sme v pondelok objednali takmer vsetko z reprapsource.com.

Najnovsiu verziu Prusu najdes na githube.
[github.com]

Bohuzial chyba dokumentacia. Takze treba googlit a otravovat ludi na IRC.
[reprap.org]

Nastastie komunita je velmi priatelska, takze to nie je ziaden problem. Mimochodom ak si das trocha namahy, tak najdes aj konktakt na samotneho Prusu. Bohuzial aktualne nema vela casu, ale inak vyzeral velmi milo a ochotne. Takze ak si chvilu pockas, mohol by si mat suciastky a rady od samotneho tvorcu. ;-)
Re: Rady do začátku
March 22, 2012 02:40PM
Ahoj,

děkuji za odpověď. Všiml jsem si, že lidé jsou ochotni poradit a to se dnes cení smiling smiley. Jinak mohl bych tě poprosit o seznam věcí co jsi nakoupil na reprapsource.com ?

Díky moc
Re: Rady do začátku
March 23, 2012 02:46AM
Quote
Jakub
Jinak mohl bych tě poprosit o seznam věcí co jsi nakoupil na reprapsource.com ?

Veci este nedorazili, ale toto sme v pondelok objednali. Je tam jeden extra Wade's extruder, ktory sme brali pre kamarata. Jeden je uz zahrnuty v tom Prusa Mendel Kit Material.

8x Bearing 608 ZZ 
1x PCB Heatbed Mk1 
1x Microswitch-Set (3 pcs) 
1x Wade bearing kit 
3x Bearing 608 ZZ 
4x A4988 Stepper Motor Driver Carrier 
5x Nema 17 Stepper motor 
1x Wades printed extruder parts 
12x LME8UU Linear Bearing 
1x RAMPS 1.4 Kit, SMD pre-soldered (lead free) 
2x Zahnscheibe T2,5/16, Bohrung = 5mm 
1x Prusa Mendel Kit Material: ABS Black

Edited 1 time(s). Last edit at 03/23/2012 02:47AM by jakub.sturc.
Re: Rady do začátku
March 23, 2012 03:00AM
Díky za informaci.

Já jsem zatím objednal z reprap-fab.org:

Greg Wade Extruder 3mm 9/47 (komplett)
+ základní set na Průšu.

V sobotu si skočím do železářství pro vitamíny a ložiska. Zbytek pak nakoupím na netu.

Jinak k elektronice.. Když jsem koukal na stránku Jakuba Šerýcha, tak ten používá Sanguinololu, ale na několika stránkách jsem narazil na elektroniku RAMPS 1.4.. Co je lepší? Jestli se to teda tak nechá říct?

Díky
Re: Rady do začátku
March 23, 2012 03:44AM
Quote
Jakub
Když jsem koukal na stránku Jakuba Šerýcha, tak ten používá Sanguinololu, ale na několika stránkách jsem narazil na elektroniku RAMPS 1.4.. Co je lepší?

Neviem. Pre RAMPS sme sa rozhodli cisto oportunisticky. Kamarat s ktorym to skladam ma skusenosti s Arduinom a Joachim (reprapsource.com) ho mal zrovna na sklade, tak sme setrili na postovnom.
Re: Rady do začátku
March 23, 2012 01:18PM
V seznamu soucasetk je cca 80-90 matek M8, je u nich napsany typ "fastener". U kazdeho reprapu jsem (jestli jsem dobre koukal smiling smiley ) normalni matky. Mam tedy pouzit nejaky lepsi - se slikonem proti povoleni a nebo?

obrazky:

[www.alibaba.com]

[i00.i.aliimg.com]

[beedspeed.com]

Díky
Re: Rady do začátku
March 26, 2012 10:17AM
Quote
Jakub
V seznamu soucasetk je cca 80-90 matek M8, je u nich napsany typ "fastener".
"Fastener" nie je typ matky, matka je "fastener". Doslovne prelozene to znamena "spojovací prostředek".

Co sa tyka matiek budeme kupovat uplne obycajne s vynimkou extrudera na ktory pouzijeme jednu Nyloc M8 (se silikonem proti povoleni) a styry M4 s kridielkami :-).

[en.wikipedia.org])

Kazdopadne opakujem, ze som ziaden RepRap nepostavil, moje omedzene znalosti su cisto teoreticke.
Re: Rady do začátku
March 26, 2012 11:53AM
Ale máš v plánu ReRap postavit ne? smiling smiley
Re: Rady do začátku
March 27, 2012 02:20AM
Ano planujeme. Do konca tyzdna by sme mohli mat 95% suciastok a cez vikend dufam, ze zacneme stavat.
Re: Rady do začátku
March 27, 2012 03:30AM
No já mám zatím ložiska + vitaminy. Mám objednyný extruder + plastové díly. Následující měsíc koupím "varnou" desku, krokový motory atd.. Do konce dubna bych měl mít vše a bude se skládat.. smiling smiley Jako eletro. zvolím taky RAMPS 1.4.
Re: Rady do začátku
March 28, 2012 09:29AM
S ohledem na rozdílnost dílů: Tisknu osvědčený 100% zdokumentovaný reprap na wikině by Prusa 1. verze. Doporučuji Všem zátečníkum. Změny na výše uvedených stránkách jsou zakompilované změny z Thingiverse. Není problém po stavbě dotisknout a doladit. Z originálních dílů mám již také jenom 75%. Člověk je od přírody zkoumavý a tato mašinka si o tunění přímo říká. spinning smiley sticking its tongue out


www.reprap-parts.cz
Re: Rady do začátku
March 28, 2012 09:31AM
Aha.. ale problém v rozdílnosti neni?! Abych to upřesnil, jedná se o ty samé díly, ale poupravené atd, ale v kostce je to to samé..?! smiling smiley
Re: Rady do začátku
March 28, 2012 09:37AM
Yes !!!! smiling bouncing smiley>grinning smiley<


www.reprap-parts.cz
Re: Rady do začátku
March 31, 2012 02:56PM
jakub.sturc :

tak jak? Sehnal si vsechny dily?
Re: Rady do začátku
April 02, 2012 12:17PM
Quote
Jakub
tak jak? Sehnal si vsechny dily?

Vsetky diely co sme objednavali zo zahranicia uz mame. Trapne je, ze nam chybaju sroubiky a matky z lokalneho zeleziarstva :-|

Kazdopadne mame vyfrezovany hotend a kamarat dal dokopy elektroniku.
Re: Rady do začátku
April 02, 2012 01:57PM
hotend je vlastně to z čeho "leze" ABS plast, jen abych si to ujasnil smiling smiley. To já zase mám z železářství úplně vše, jen si dokoupím několik matek se silikonem, aby se mi nepovolili smiling smiley.
Je možné pak od tebe dostávat info jak ti to jde?

Držím palce.. winking smiley
Re: Rady do začátku
April 12, 2012 05:55AM
Quote
Jakub
Je možné pak od tebe dostávat info jak ti to jde?

Mame wiki, ale to su skor pracovne poznamky, ako nejake medium na dokumentovanie postupu. Chcelo by to nejaky blog. Preberem to s chanami.
Re: Rady do začátku
April 12, 2012 05:58AM
Quote
Jakub
Je možné pak od tebe dostávat info jak ti to jde?

Nejake forky z prvej build session su tu.

[plus.google.com]
Re: Rady do začátku
October 09, 2012 08:12AM
Zdravím ve spolek smiling smiley Tak se taky pouštím do reprapu. A sice tady už ty dotazy padly hodněkrát, ale pořád není nějaká úplná odpověď.
Nějakej kit i s elektronikou ke koupi za slušný peníz existuje či ne?
Mám strach z nákupem ze zahraničí. Kupuju to přes Vysokou školu a takhle po částech to je celkem komplikované.
Dále bych se chtěla zeptat zda je někde kompletní český manuál, nebo nějakej postup krok po kroku.

Předem moc díky za odpovědi
Re: Rady do začátku
October 11, 2012 02:03PM
Ahoj podivej se na repraptiskarna.ic.cz myslim ze sem tam toho napsal docela dost. Jinak se na me muzes kdykoli obratit na email forrestg@seznam.cz
extruder
October 22, 2012 04:55AM
Zdravim, s kamaradem prave stavime jednu "Prusa Mendel" zatim to jde, osy se hybou, program nas celkem posloucha simulovali jsme vyrobu kosticky 20x20x20mm i hot-end topi(jen trochu problem s merenim a rizenim teploty-ale to snad sami vyresime) vse jinak slapalo, jen motor extruderu se nehybalsad smiley Nevite nekdo, ci to muze byt? Je to nejak propojene s tim merenim teploty?(pak je divne ze se nam program rozjel driv nez jsme dosahli nastavene teploty taveni plastu, vlastne okamzite)...poradite?
Re: extruder
October 22, 2012 03:48PM
G-code generuješ pomocí Skeinforge, že jo? Tam je nějaký praštěný výchozí nastavení, díky kterýmu se do výslednýho G-kódu nedostane informace o posuvu extrudéru. Naschvál se podívej do svého výsledku - asi tam vidíš něco jako "G1 X62 Y135 Z0.2 F720", i když by tam měl být i ten extrudér "G1 X62 Y135 Z0.2 F720 E2.7". Už si to moc nepamatuju, myslím, že to bylo Speed -> zaškrtnout AddFlowRate. A taky Dimension -> vybrat Relative Extrusion Distance.

A ta teplota - Podívej se opět do G-kódu. Jestli má tisk čekat na dosažení správné teploty, tak bys tam měl hned v prvních deseti řádcích najít kód M109 [teplota]. Jestli generuješ g-code pomocí skeinforge, tak ta má nějakou chybu, že ve výsledném souboru tenhle kód prostě chybí. Já to obcházím tak, že jsem zapnul modul "Alteration", kde jsem si zadal šablonu, která tu M109 vkládá automaticky na začátek každého vygenerovaného g-kódu.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login