Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Pohon řemeny osy XY

Posted by Studna 
Pohon řemeny osy XY
January 20, 2015 11:45AM
Zdravím,
zajímal by mne váš názor, popřípadě vaše zkušenosti s takzvaným řešením pohonu tiskové hlavy CoreXY a to bez křížení pohyblivého řemenu u tiskové hlavy. Uvažuji o těchto dvou návrzích (viz příloha, snad pochopitelná smiling smiley)

1. řešení tzv. kladkovým systémem, přesnější polohování? (zřejmě použití i u profesionálních tiskáren Stratasys?)


2. řešení, rychlejší posuv?


Předem děkuji za vaše reakce.
Attachments:
open | download - IMG_20150120_170736.jpg (518.9 KB)
Re: Pohon řemeny osy XY
January 21, 2015 02:11PM
tak na corexy ted delam navrh a nad resenim remenu taky premyslim... ale zatim vyhrava nekrizena varianta, jen asi mirne posunu remenicky a uchyceni... ale jeste promyslim...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Pohon řemeny osy XY
January 21, 2015 04:00PM
Tak hlavně u toho prvního řešení je jemnější rozlišení, protože je to přes kladku, takže pokud se motor pootočí o jednu otáčku, hlava se posune o půl otáčky motoru. U druhého řešení se posune o otáčku celou. No a taky je zde pouze jeden řemen, u toho druhého dva smiling smiley. Otázkou zůstává, co je lepší? smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 01/22/2015 05:15PM by Studna.
Re: Pohon řemeny osy XY
January 29, 2015 04:38PM
Zde je správné řešení varianty 1., to předtím jsem neodhadl správně.

Edited 2 time(s). Last edit at 01/29/2015 06:40PM by Studna.
Re: Pohon řemeny osy XY
February 14, 2015 08:16AM
Právě tento systém řeším s Danem v druhém vlákně, můžete mi prosím vysvětlit tento systém + výhody oproti dvou nezávislým osám X a Y. Samozřejmě jsem se snažil si info dohledat na netu, ale mopje inteligence na to zřejmě nestačí.... smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login