Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Prusa i3 Rework

Posted by MrTwister 
Prusa i3 Rework
May 16, 2014 01:08PM
Zdravím,
mám v plánu stavbu Prusa i3 Rework. Přečetl jsem toho snad už dost. něco okoukal na 3d expu a konečně se dostal do finále.
Desku si nechám vodním paprskem řezat u známého, zdroj už mám také doma stejně jako většinu věcí alá železářství.
Jen chci poprosit zda by jste mohli zkouknout seznam dílů >>ZDE<<. Dále by jsem byl rád za pomoc s výběrem firmwaru. A pokud by my někdo z vás byl ochotný vytisknout plastové díly bylo by to super. Jinak rád budu i za tipy na spolehlivé eshopy.

S pozdravem MrTwister
Re: Prusa i3 Rework
May 16, 2014 02:12PM
Poslal jsem ti PM,

Doporučuju sehnat lepší MOSFET pro Heat bed, prý ty co osazujou na RAMPS moc nevydrží, zpravidla brzy odejdou a hodně topí .... náhrada např. IRLB8743PBF na ebay okolo 25 kč
Drivery pro motory kup na Ebay, jinak jsou to zbytečně vyhozené peníze za cca 400 můžeš mít až 10 kusů.
Arduino i RAMPS můžeš taky celkem levně sehnat na Ebay, ale i tak tě asi výměta MOSFETu a přemostění pojistek nemine

Edited 2 time(s). Last edit at 05/16/2014 02:23PM by hanysl.
Re: Prusa i3 Rework
May 16, 2014 04:35PM
Ramps doporucujem kupit od reprap.me (predavaju aj na ebay), maju dobre riesene tranzistory, akurat tie poistky prehodis, keby nesli dobre.
[reprap.me]
Re: Prusa i3 Rework
May 16, 2014 04:57PM
V mém nákupním seznamu je i zdroj kde chci nakupovat. U většiny věcí mám reprap.me smiling smiley
Re: Prusa i3 Rework
May 16, 2014 05:03PM
Zdroj bych koupil raději někde u nás kvůli případné reklamace ... ale měl by vydržet. Jinak ty motory v microconu vycházejí myslím levnějí .... teď mají akci, motor za 200 bez DPH
Re: Prusa i3 Rework
May 16, 2014 05:09PM
Zdroj mám z prahy z Platformy a kouknu na ty motory.
Videl jsem tam nejakou akci 5x motor a 5x radic za 1750 tak jsem myslel ze vezmu to.
Re: Prusa i3 Rework
May 16, 2014 05:13PM
Twistre to jsou vyhozené peníze, vem od nich jen ty motory a drivery kup na ebay, není v tom rozdíl. mám ty z Ebay kus asi za 45 Kč a zatím žádná porucha.
Re: Prusa i3 Rework
May 17, 2014 05:18AM
Ještě jsem se díval na ten LCD, za 65 dolarů je to celkem pálka... Nákup je sice na tobě ale doporučuju co jde koupit na ebay tak kup na ebay ušetříš hodně ... třeba ten LCD se dá sehnat okolo 500, zase bych se té elektroniky tolik nebál, stejně se to všechno vyrábí v číně. Když si na to vyhradíš čas, zůstane ti i nějaká ta koruna na plast ...
Re: Prusa i3 Rework
May 17, 2014 05:33AM
pripadne [www.aliexpress.com] coz je ve vysledku alibaba
Re: Prusa i3 Rework
May 17, 2014 06:17PM
A nebo LCD display k rampsu muzes koupit na aukru [aukro.cz] , skoda ze uz ho mam ale za tu 1000 sad smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login