Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Výběr konstrukce

Posted by Kuba5 
Výběr konstrukce
August 21, 2014 05:06AM
Zdravím,
rozhodl jsem se pro stavbu 3D tiskárny.
Už mám doma pár věcí, protože jsem začal stavět takový homemade plotter, ale nakonec jsem se rozhodl, že na to asi kašlu a začnu rovnou s tiskárnou.
No, co tedy už mám doma: Arduino Mega + RAMPS 1.4, 3ks motorů SX17-1005, 3ks A4988, vyzkoušený 400W PC zdroj, 3 pružné spojky + nějaké závitové tyče M8 a pár nerezových tyčí 8 mm a 6 mm, nicméně nejsou moc hlazené.
No základ bych tedy měl, k samotnému řízení tiskárny bych musel dokoupit jen 2 motory, 2 drivery a asi už jen věci přímo pro tiskárnu, jako podložka, hotend atd..
Bohužel mám hodně nízký rozpočet, jsem student a mám hodně malý příjem.
Jakou konstrukci tiskárny byste mi doporučili a kolik by tak mohla celkově stát, kdybych nemusel kupovat věci, které už mám?
Nejspíš mi kamarád prodá konstrukci Prusa i3, ale ještě to není jisté a kdyby ne, tak i3 stavět nebudu z důvodu ceny rámu, opravdu se mi nechce dávat tisíc korun navíc jen do rámu.
Co stará verze, i2?
Díky
Re: Výběr konstrukce
August 22, 2014 04:33AM
Tak jsem na aukru našel docela výhodně plastové díly na průšu i3 (900,-), problém u i3 je ale pořád rám, nechci za stolek a rám dát vyšší cenu, než za plastové díly.
Někdo mi poradil, abych postavil Rebela II, to je taky možnost, přece jen by to asi furt vyšlo levněji než i3.
Každopádně nejlevněji by vyšlo průša i2, je to už sice starší, ale není tam žádný rám, takže se platí jen za tyče (nějaké doma mám), plastové díly a vlastně ještě stolek.
Re: Výběr konstrukce
August 22, 2014 04:44AM
tak nekňuč kup si profily z ehlinik.cz postav si rebela2 a máš.. nevím proč to takhle probíráš.. 3D tiskárna není levná záležitost.. a pro někoho kdo ve stádiu studia si nejni schopnej našetřit 1000,- kč na hliníkovej rám nebo třeba 650,- za ocelovej rám.. tak už pak nechápu vůbec nic...
Re: Výběr konstrukce
August 24, 2014 06:44AM
Já budu prodávat svůj starý rám na i3, kolem 800 - 900. Můžeme se domluvit jestli bys měl zájem. Když tak PM
Re: Výběr konstrukce
August 26, 2014 05:53AM
Nakonec jsem se rozhodl pro Rebela a zrovna dneska začínám stavět, ale díky.
Re: Výběr konstrukce
August 26, 2014 06:45AM
Dobrá volba, já chtěl stavět i3, měl jsem už plasty doma a právě kvůli rámu jsem se rozhodl nakonec postavit REBELII. Nelituju, ačkoliv mi doma leží plasty a základní rám na i3.

Edited 1 time(s). Last edit at 08/26/2014 06:45AM by Janson.


tiskárna REBEL II
Re: Výběr konstrukce
August 27, 2014 02:35AM
Janson:
ano, Rebel 2 mi příjde nejlepší, za nižší cenu dostaneš vyšší pevnost a vypadá to prostě líp. smiling smiley

Jako já vim, že pro většinu lidí je to nesmysl, nepostavit to kvůli rámu, ale když není tolik peněz, je to znát dost a Rebel výjde prostě o dost levněji (počítám. min 2000 Kč a to mi nepříjde jako málo).
Re: Výběr konstrukce
August 27, 2014 05:32AM
nemam asi ted silu a znalosti na porovnani cenove narocnosti jednotlivych konstrukci. Kazdopadne doporucuji se zamyslet nad obecnou investici do tiskarny pri omezenych financnich investici.
Kdyz jsem kdysi zvazoval tiskarnu, tak jsem pocital ze se do tech 10-12k vlezu, coz se mi podarilo, pri stavbe dalsi pro brachu uz jsem se myslim vlezl do 8k.
Kazdopadne je ale potreba pocitat s tim, ze samotna stavba neni jedina investice. Jedna vec je samozrejme provoz, struny sice nejsou az tak drahe, ale v pripade vetsich tisku to neco stoji. Navic hlavne v pocatku vytisknout neco vetsiho na prvni pokus taky neni uplne jednoduche. Druha vec je potom, ze tamhle zjistis ze ti nevyhovuje HE, tamhle to, tamhle to tady, tady se neco pokazi/znici a naklady rostou.
Samozrejme te nechci odradit, naopak, jen je potreba myslet ze to neni jen o tom, ze to postavis a tim vydaje konci.
Kazdopadne si ale staci odpustit tak jeden vecer v hospode s veceri a clovek ma na tiskarne zbytek mesice co kutit smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 08/27/2014 05:33AM by Bajn.
Re: Výběr konstrukce
August 28, 2014 03:50AM
S tím počítám a proto jsem chtěl cenu za sestavení tiskárny jako takové srazit na minimum, což se mi zatím asi daří. Další investice už budou snad při provozu tiskárny a to už mi nevadí, jen do toho nechci dávat třeba 15 000,- teď, když ještě nevím, jestli to vůbec bude tisknout, proto to stavím levněji. smiling smiley
Re: Výběr konstrukce
August 28, 2014 09:49AM
jak jsem psal, do osmicky s prstem v nose to urcite das winking smiley Nechce se mi prohledavat aktualni ceny, ale urcite se to moc nezmenilo smerem nahoru.
Re: Výběr konstrukce
August 28, 2014 01:10PM
Jo, ceny šly dolů třeba P. Zahradník má stavebnici Rebela II za desítku bez koruny s DPH. A to ti to nastrká všechno pod nos.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Výběr konstrukce
August 29, 2014 03:34AM
Ano, osmička je reálná, zatím to vidím tak na 7,5k, ale ještě možná budu muset koupit zdroj, no ale tak bude to tak 8 tisíc i s tím... smiling smiley
Re: Výběr konstrukce
October 05, 2014 02:50PM
Tak nakonec jsem opravdu postavil Rebela 2 a jsem naprosto spokojený.
Cenu přesně nevím, ale asi jsem se do těch osmi tisíc vešel. Začal jsem stavět na konci sprna a první tisk proběhl po třech týdnech, ale určitě by se to dalo v pohodě stihnout i za týden.
Pokud někdo váháte nad konstrukcí, rozhodně doporučuju Rebela, je to jednoduché na stavbu a levné.
Re: Výběr konstrukce
October 06, 2014 04:12PM
tak jsem rad, ze jsme dobre poradili a jeste se to potvrdilo smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login