Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Heatbed

Posted by Tony3 
Heatbed
August 25, 2014 11:47AM
Ahoj,

řeším teď na své stavbě heatbed a zajímalo by mě jestli je sklo a kaptonová páska na heatbed jediné řešení.
Má někdo zkušenosti s něčím jiným díky čemu tam bude výtisk držet? Co se vlastně používá v kupovaných tiskárnách?

Díky
Re: Heatbed
August 25, 2014 04:02PM
sklo+abs juice
sklo+herkules
sklo samostatne staci na pla
Re: Heatbed
August 27, 2014 02:36AM
Zkus lak na vlasy, spoustu lidí ho chváli, sklo to pěkně zdrsní.
Re: Heatbed
August 27, 2014 08:45AM
A uvažoval někdo z vás o pískovaném sklu? Kdyby bylo jemné tak materiál by se tam udržel a spodní šást by nebyla ani nijak moc
ovlivněna povrchem...
Re: Heatbed
August 27, 2014 09:00AM
Este je moznost "blue painters tape", papierova paska

Ak mas moznost opieskovania jemnym zrnom, tak treba skusit. winking smiley
Re: Heatbed
August 27, 2014 10:54AM
pla mam vyzkousene i s beznou papirovou paskou urcenou k ohraniceni pri malovani pokoju. Samozrejme pouze v pripade nenahrivaneho heatbedu.
Re: Heatbed
August 27, 2014 12:59PM
Já tisknu na leptané sklo s koresem.... občas to drží tak moc že se odlupuje i sklo.... zkoušel jsem i broušené... tedy matné sklo.. a vysledek je zhruba stejný... samozřejmě jen pro ABS...
Re: Heatbed
August 27, 2014 04:14PM
Mě PLA na žluté malířské pásce nedrží. Někde jsem četl i nějaké srovnání a většinou fungovala jen ta modrá.Jinak pískované sklo mě před nějakou dobou taky napadlo a již jsem to tu někde zmiňoval, ale zatím jsem se k tomu nedostal, tak pokud to vyzkoušíš bude to fajn. thumbs up
Re: Heatbed
August 28, 2014 06:25AM
Tisknu jen PLA a jen na studeny povrchy.

zluta malirska paska co je k dostani u nas funguje ale pri vetsich vecech neudrzi rohy a ty se zvednou. udajne modra od 3M je na tom lip (model 3434). taky jsem cetl ze ji pred tiskem pretrou isopropanolem a pak je to jeste lepsi.

co je ale z hlediska adheze pecka je polykarbonat! mam cca 10mm tlustou desku, v normalnim stavu je leskla a moc to nedrzi ale po pretreni acetonem povrch zmlecni a drzi to jak svina. naopak problem uz neni adheze ale jak to dostat pryc smiling smiley kladivko a hobby nuz to jisti smiling smiley slysel jsem ze kdyz se ta polykarbonat deska prejede jemnym (>1000) brusnym papirem, tak to pak jde udajne lip dolu ale nezkousel jsem, mam v planu.

je to alchymie smiling smiley
Re: Heatbed
August 30, 2014 06:46AM
na PLA pouzivam sklo potrene roztokem kalafuny v lihu a nasledne vysusene - leskly povrch plastu

Edited 1 time(s). Last edit at 08/30/2014 06:47AM by sysoft.
HB
Re: Heatbed
August 31, 2014 01:10PM
Piskovane sklo jsem zkousel, bohuzel bez uspechu. Nefungovalo mi.
Co mi ale funguje na ABS dobre, je potrit odmastene sklo 1 vrstvou kores lepidla (kancelarska tycinka)
a pote ABS juice. Po tisku a vychladnuti skla jdou dily lehce dolu. Pred dalsim tiskem staci jen pretrit ABS juice. Lepidlo uz neni nutne.
Re: Heatbed
October 28, 2014 10:58AM
Mám duralový hotbed a lak na vlasy funguje dobře
Re: Heatbed
October 29, 2014 03:28AM
Používám jen KAPTON sbroušený jemným šmirglem. Někdy to drží tak, že to musím odsekávat.
Re: Heatbed
October 29, 2014 07:17AM
Tisknu ABS i PLA na zrcadlo potřené herkulesem.
Na PLA nemusím topit vůbec ale drží líp když mu trochu zatopím,cca 40 stupňů..
Taky záleží na výrobci použitýho materiálu,třeba se stříbrným ABS z JRC se mi z kilové cívky nepodařilo vytisknout nic rozumnýho,brutálně se smršťuje.
Re: Heatbed
October 29, 2014 07:25AM
Tak to jsem zvedav, vcera jsem objednal civku ABS nekde v Estonsku spinning smiley sticking its tongue out
Re: Heatbed
December 03, 2014 03:36AM
Normální sklo 3mm, malinko zdrsněné dremlem, na to juice a rohy drží jako blázen - spíš sem měl problém že se utrhla druhá vrstva od první jak to drželo, ale to vyřešilo nastavení výšky trysky. Jinak šedivý ABS od JRC je opravdu pěkný šmejd, na 0.4ku s tím nešlo tisknout nic rozumné, na 0.3 to bylo o něco lepší ale nic moc ...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login