Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Šmajdající kladky

Posted by AndroidCZ 
Šmajdající kladky
December 01, 2014 11:50AM
Mám sestavený Rebel II, zatím neoživený. Při ručním rozpohybování základny a rampy mám pocit, že kladky řemenů (NE ty na motorech!!) nemají osu (ložiska) zcela přesně ve středu a že lehounce "šmajdají", mírně to je cítit i v pohybu extruderu a základny, asi tím že se trošku mění napnutí řemenu. Není to ale moc, jen nepatrně.

Jak tento problém řešit? Kladky jsou tištěné, díly vypadaly ok. Zapuštění pro ložiska jsem musel mírně protáhnout vrtákem drženým v prstech a tam se to asi rozhodilo. Projeví se to na tisku? Nebo to nechat být? Používáte taky tištěné kladky, nebo nějaké koupené kovové? Pokud bych nechal vytisknout nové kladky, tak se obávám že to zase nebude 100% po ručním osazení ložiskama...

Díky předem za jakékoliv tipy.
Re: Šmajdající kladky
December 01, 2014 05:06PM
Já osobně jsem díry ložisek protáhl výstružníkem, patřičně zahloubil a odbrousil osazeni v držáku kladek, které nahradila mosazná podložka. Celé pak stáhl mosazným šroubem a pro vymezení vůle použil samojistnou matici.
Attachments:
open | download - P1060348-1.jpg (88 KB)
open | download - P1060349-1.jpg (61.9 KB)
open | download - P1060350-1.jpg (55.8 KB)
Re: Šmajdající kladky
December 01, 2014 05:52PM
no na i2 x ose mam lozisko chyceny mezi dve vetsi podlozky

viz: [forums.reprap.org]
remen neklouza ke stranam, takze se nedre o ty podlozky ajedu na tom takhle uz bratru cca rok...

tady je to asi nejlip videt, ale na rebelu nevim jestli nakej ekvivalent lze spachat.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Šmajdající kladky
December 01, 2014 06:34PM
Mě se na rebelu rozpadla kladka na T5 řemen a protože jsem neměl zrovna náhradní, tak jsem chvilku tisknul na dvě malá ložiska co se do ní normálně dávají a dvě velké podložky, celé to mělo jiný průměr než kladka a je to vlastně u toho idleru úplně jedno.

Luboš
Re: Šmajdající kladky
December 02, 2014 08:06AM
Tak použít jako kladku jen samotná ložiska mně nenapadlo, dík za tip! Nejdřív ale zkusím tisk tak jak to je teď, uvidím jestli se na něm ta excentricita viditelně projeví.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login