Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů

Posted by nazdarek1980 
Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 11:53AM
Mužete mi prosím říci co to je, a kde se to dá sehnat samostatně. Já to objevil jakou součást balíčku "Sada spojovacího materiálu pro REBEL II" prodavaného firmou JRC. Hliníkové profily používám na všechno možné, ale rozumnou matici do jejich profilů sehnat nemohu. Používám jejich profil pro matice a závit si do toho dělám sám, ale to stojí za prd, protože hliníkovej zavit je k ničemu.

Za každou radu předem díky.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 12:46PM
Mám pocit že v balíčku od JRC je právě to, co používáš ty...
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 01:17PM
To je blbý, to už bude asi lepší varianta použít matku M6 s límce a trochu jí ubrousit, aby se do profilu vešla, Nejideální by bylo to toho hliníkovýho profilu nějak dostat ocelovej závit. , protože ten profil tam jinak pasuje luxusně.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 01:48PM
Jestli hledáš speciální matice tak tady:

[www.ehlinik.cz]

Ale jediná nevýhoda toho je smiling smiley že si je musíš nařezat sám. Kupuje se to totiž v celku.

edit: jsou to úplně ty samé matice v balíčku na JRC, jen už nekrácené.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/16/2015 01:49PM by gumitek.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 04:24PM
To Gumitek : ty jsi asi nečetl celé téma. Jasně píšu, že přesně tohle používám. Ten profil je hliníkovej a tím pádem i ten udělanej závit je HLINÍKOVEJ. A ocelovej šroub v kombinaci s hliníkovou matkou opravdu není dobrá kombinace, zvláště pokud ten spoj pravidelně rozebíráš a musíš to mít ještě k tomu utažený na krev. Ta matice je tak na 4x a pak jí musíš vyměnit.

Pokud je v tom pytlíku nakrájenej profil z Alupy a do něj udělqanej závitníkem závit, tak je tato diskuze naprosto bezpředmětná.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 05:00PM
Aha, moje chyba. Nedočetl jsem celé tvoje téma úplně dokonce a ten konec mi vylítl.. Jinak ještě můžeš zkusit tuhle alternativu a to je: vějířová matka M6, jak si vlastně psal ty. S jinou variantou jsem se už nesetkal. Je pravda že tyto matky jak od kusu tam lezou, vím že jsem je také musel brousit aby tam vlezli. Jen nevýhoda je asi ta, jak je utáhneš na krev a zase povolíš, budeš mít v profilu obtisk toho límce.

Edit: A ano v tomto balíku od JRC je přesně tenhle na krácený profil z alupy.

Edited 3 time(s). Last edit at 02/16/2015 05:06PM by gumitek.
dan
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 05:23PM
nazdarek1980 > uprime receno nevim, proc by ty matice z profilu na ehlinik nemely vydrzet. pouzivam je pomerne dlouho a minimalne 10 rozdelavani spoju snesou uplne v pohode a bez znatelne ujmy a to si myslim ze i daleko vice, protoze v ramci ruznych zmen a testovani konstrukci pouzivam vetsinou stale stejne pouzite hlinikove matice. Navic je potreba si uvedomit, ze pod sroubama z 90% dotahujes plastove dily, takze zdaleka neni potreba nic dotahovat na krev, tudiz k opotrebeni zavitu dochazi minimalne.
Drive jsem pouzival s M6 limcem, ale uz jsem trochu linej je brousit, hlinikove vyhovuji grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 16, 2015 06:55PM
Dane, samozřejmě. Plastové díly u 3d tiskárny samozřejmě nebudu utahovat na krev. Ale někde výše jsem zmínil, že hliníkové profily z Alupy používám na všechno možné a občas to situace vyžaduje. Tam se to utáhne jednou nebo to stačí s citem tam je to dobré, ale tam se to utahuje fest a navíc se do toho furt leze, tam to opravdu dobré není.

Celá diskuze byla de faco o tom, že jsem se chtěl dozvědět, jestli jsou mnou objevené matice hliníkové nebo železné. Na jednoduchou otázku trochu moc slov, hlavně z mé strany grinning smiley
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 03:44AM
jo jo sou hlinikove, taky je mam radsi nez ty limcove - kdez sem naposled stavel tiskarnu, tak z asi 70, jich slo pouzit tak 30 moza 40 bez upravy nebo nasily a to si myslim, ze sem mel jeste stesti... grinning smiley

Quote
nazdarek1980
Na jednoduchou otázku trochu moc slov, hlavně z mé strany grinning smiley

no, aspon nejsem sam smiling smiley obcas si taky takhle nabehnu smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 05:20AM
pak ještě zkusit nacpat do toho hliníkovýho profilu něco takovýho [www.kipp.cz]

Edited 1 time(s). Last edit at 02/17/2015 05:20AM by PIMPin.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 05:39AM
v profilech od alupy tam neni dost materialu na uchyt tohohle... stred je dutej ctverec... ale tadyhle v tech by to jit mohla, ale dodavaj k tomu i vlastni matky... cenove, ale nevim, nepatral sem...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 05:50AM
nazdarek1980 myslí ten maticovej profil co dodává alupa ke klasickým profilům který myslíš ty.. [www.ehlinik.cz]
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 05:56AM
jo ty myslis zavrtat to do toho matkoveho profilu???
no castecne to pomuze, ale porad tam je zavit kov - hlinik, takze tam bude sice sroub v lepsim materalu, ale tenhle udelator pujde do hliniku, a ten ho casem neudrzi... nebo se mylim?


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 06:36AM
Tak nějak jsem to myslel ale asi by to nefungovalo,ta vložka s vnitřním závitem M6 má venkovní závit M10 a na to už asi v tom profilu není místo...
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 01:03PM
miesta je tam dost ja som to riesil takto, da sa tam vyrezat zavit M10 a zaskrutkovat redukciu na M6 dlhu 20 mm, mam to na rebelovi a drzi to jak das smoking smiley
Attachments:
open | download - IMAG0636.jpg (408.8 KB)
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 17, 2015 03:05PM
Jo ty jsi vyřezal závit přímo do té kombi stojky ale já myslel tu vložku strčit do toho maticovýho profilu na kterej se kolega ptal o pár řádků výš..
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 18, 2015 01:45AM
Quote
raptik
jo ty myslis zavrtat to do toho matkoveho profilu???
no castecne to pomuze, ale porad tam je zavit kov - hlinik, takze tam bude sice sroub v lepsim materalu, ale tenhle udelator pujde do hliniku, a ten ho casem neudrzi... nebo se mylim?

Bude to trochu lepší, protože m10 už má hrubší zavit. M5, kterou jsem používal já, má zavit moc jemný. S tím místem to ale asi bude vycházet blbě.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 18, 2015 05:23AM
Dělají se i pozinkové matice do profilů ale záleží na ceně mrkni na ebay. hledej T-nuts tady je jeden příklad: T-Nuts
Daj se tam sehnat i levnější varianty, je to jen takovej plíšek se závitem uprostřed.
Já používám tyhle, ale mám profily 20x20 T-nuts M5

Edited 1 time(s). Last edit at 02/18/2015 06:16AM by Rippsik.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 18, 2015 10:16AM
Quote
Rippsik
Dělají se i pozinkové matice do profilů ale záleží na ceně mrkni na ebay. hledej T-nuts tady je jeden příklad: T-Nuts
Daj se tam sehnat i levnější varianty, je to jen takovej plíšek se závitem uprostřed.
Já používám tyhle, ale mám profily 20x20 T-nuts M5


Jo jo, ty znám i mám, používají je do takových těch "lepších profilů" Misumi, Alutek, ASKMT atd. Do profilů od Alupy (e-hlinik.cz) jsou moc malé.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 27, 2015 10:19AM
Nakonec používám matice m6 s límces a úprava na pásové brusce je střelba. Určitě lepší než výroba z hliníkového profilu z Aupy.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 27, 2015 02:49PM
Ja tiež používam matice M6, ale s hladkým límcom (na obrázku vľavo) a nie je potrebné nič brúsiť.
Attachments:
open | download - 2015-02-27 20.24.15.jpg (197.6 KB)
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 28, 2015 12:45PM
Quote
Bulman
Ja tiež používam matice M6, ale s hladkým límcom (na obrázku vľavo) a nie je potrebné nič brúsiť.

A nekloužou v profilu, není potřeba je při dotahování přidržovat ???
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 28, 2015 04:39PM
Quote
nazdarek1980

A nekloužou v profilu, není potřeba je při dotahování přidržovat ???

Ono tam vždy nejaké to trenie je, takže pohoda. Aspoň mne sa to dalo na profiloch z Alupy doťahovať bez problémov.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
February 28, 2015 04:50PM
Quote
Bulman
Quote
nazdarek1980

A nekloužou v profilu, není potřeba je při dotahování přidržovat ???

Ono tam vždy nejaké to trenie je, takže pohoda. Aspoň mne sa to dalo na profiloch z Alupy doťahovať bez problémov.

Tak super, já je teda taky zkusím, ikdyž už jich mám asi 100 koupených.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
October 31, 2015 04:08PM
zkuste hledat na ebay "square nuts M6".

tyhle by meli jit bez uprav, kus vychazi na 3Kc a par drobnych:
[www.ebay.com]

ja pouzival tyhle, protoze uz jsem je mel, ale musel jsem je na frezce o 0,5mm snizit:
[www.ebay.com]
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
December 31, 2015 01:12PM
ja som začal včera konečne stavať a teda som riešil aj matice.prešiel som sa s AL profilom v ruke do miestneho spojovacieho materiálu a našiel som tam toto


mám klasický system 30 profil (alupa).pasuje to krásne, volá sa to art. 88109 (tak to nájde aj google) a 100 kusov ma stálo 12€
nemá to hliníkový závit a kupoval som to tu
http://www.bbtechnik.sk/
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
December 31, 2015 01:41PM
to vypada jako standard ctvercova matka 10x10 v nejakem plechovem pouzdru. Ale cena pekna. O kolik to presahuje drazku? On ten profil se hrozne rad vymackava, svina...

Ja to zatim resim matkama, ktery si rezu z Alupackyho profilu pro matky. Navrtam diry 11mm od sebe a bud zavitoreznou hlavou, nebo strojnim zavitnikem v akuvrtacce vyrezu zavity... Pak to narezu na matky.
Prace na par minut. Ma to vyhodu v tom, ze ta matka ma presnej profil a jeste vyplnuje drazku - cili to pak muzes poradne dotahovat. A kdybych nekdy nejake strhnul, tak je muzu vyvlozkovat...


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 01, 2016 05:40AM
áno.je to štvorcová v púzdre.nepresahuje.keď dotiahnem tak to pekne lícuje.dokonca to presne sadne aj do rohových plastových dielov na rebela.nič netreba upravovať.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 01, 2016 05:49AM
tie matky v plechovom puzdre su urcene do rackovych skrin na upevnenie zariadeni (switche, routre, modemy, ups, atd... )
[alcomp.sk]
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 01, 2016 08:34AM
ja tim myslel, ze drazka ma cca. 8,2mm a tuhle matky (aspon co mam ja) maji rozmer 10x10mm - cili na kazde strane presah min jak 1mm, coz je na prd.

Ted jsem nasel matice-5660, ktera je 11x11 - coz uz by asi slo.
----------------------
ten origo profil na matky je asi nejlepsi, ale uznavam ze je s tim trocha prace - ale vsechno lepsi nez tam rvat normalni M6 matky, jako borci z RRO smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login