Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů

Posted by nazdarek1980 
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 02, 2016 06:11AM
áno.drží to na kúsku.uvidíme ako to bude držať.neviem aký pevný je bežne rám rebela.neviem posúdiť.ale asi preventívne objednám t-nut matičky.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 08, 2016 03:09PM
nedá sa mi editovať predošlý príspevok ale nie veru.nedrží to, neni to dobré.tie plechy sa hýbu a drží to naozaj len na kúsočku.celé to behá a rám sa nedá ani poskladať rovno.no nič.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 08, 2016 04:27PM
Al profil na matice Kombi

Kup si tohle, provrtej, klidne v akuvrtacce ozavituj a pak rozrez na matky. Je to delany primo na tyhle profily.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 09, 2016 02:25AM
Nebo takhle.
[pichrt.info]
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 09, 2016 06:15AM
som písal že preventívne objednávam.Milou poslal matičky, stavám dalej.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 09, 2016 02:10PM
Quote
jirpil
Nebo takhle.
[pichrt.info]

to mi takhle podle fotky prijde stejne nahovno jako normalni matky. V cem je to lepsi?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 10, 2016 01:07PM
winking smiley
Už podle vzhledu bych soudil, že to funguje asi jako normální matky s plastovou podložkou na rozložení tlaku, ale s tou velkou výhodou, že se v profilu neprotáčej. A ono to tak opravdu je. winking smiley
Další výhoda:
Nemusíš kupovat Al profil, vrtat ho, závitovat a řezat. Ne každej je na to vybavenej. Když už si necháváš tisknout díly na tiskárnu, je to snazší.
Nebo nemusíš zbrušovat matice s límcem (jako jsem to dřív dělal já).
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 10, 2016 04:20PM
To mi vysvetli, prosim. Podle vzhledu to je normalni M6, jen snizena. A normalni matka je v tehlech profilech uplne k prdu...

Jak vypada ta "plastovou podložkou na rozložení tlaku"? Ja dostal k Poseidonovi jen plastove ramecky na nasazeni kolem matky, ktere meli zabranit jejimu protaceni v profilu. To sice fungovalo, ale nijak ji to nevystredilo a nasledkem toho mi to v ruzne mire pokurvilo profily...

matky v plastu

--------------------------------------
Jo, pokud by se pro tyhle snizene matky vytiskly luzka co vyplneji celou tu drazku a s mistem pro podlozku, tak by to mozna fungovalo. Jenze zase snizena matka ma mensi plochy pro opreni o plast a mohla by ta luzka roztrhnout. Cert vi...


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 10, 2016 05:09PM
Nevim jak to ma pan Pichrt, ale ja jsem si to samozrejme navrhnul aby to vyplnilo celou drazku, takze se sroub vystredi. Vejdou se tam normalni matky a da se to utahnout stejnym momentem jako u ostatnich plastovych dilu. Funguje mi to zcela uspokojive.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 10, 2016 05:19PM
A to mas plast jako podlozku i pred matkou? Protoze snazit se utahnout matku s prumerem 9,8 do drazky co ma 8,1 - to je 0,85mm presah na kazde strane. A ta matka je navic zaoblena - cili si tu drazku snadno roztahne...

Uka nahled modelu smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 11, 2016 11:24AM
Pánové neberte to jako reklamu . Dělám matky , o kterých psal DAN , A taky je používám k opětovné montáži-demontáži . 25-30 ciklů v pohodě . A cenu mám jako v číně . [www.3d-konstrukce.cz]


www.3d-konstrukce.cz
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 11, 2016 11:51AM
odporúčam smiling smiley
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 11, 2016 03:52PM
[www.thingiverse.com]

Duralový řešení je určitě technicky lepší, ale i při čínských cenách asi dražší. Ať si každej vybere.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 11, 2016 04:54PM
jirpil: tak tomu bych uz i veril, ze to bude fungovat. Hezke to mas! Netusim co to v RRO hulili s tim jejich "resenim" smiling smiley

milou: jak dlouhe je rezes? 11mm?

-------------------
ta plastova bude mit vyhodu, ze kdyz ji spravne navrhnes, tak bude sama drzet i v kolme drazce. To by se obcas docela hodilo...

Edited 1 time(s). Last edit at 01/11/2016 04:56PM by misil.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 12, 2016 07:15AM
No nevím, před nějakou dobou jsme matky do profilů na webu 3d konstrukce poptávali a výsledek byla zcela nulová reakce... tudíž byl tento web zařazen mezi nespolehlivé dodavatele a puštěn ze zřetele...
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 12, 2016 07:32AM
@misil: Jo jo, matice padající ve stojně, to byla zábava... :-)
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 12, 2016 01:58PM
To : Nynian .
NA webu 3d-konstrukce mám matice skladem neustále . Není problém na e-shopu zadat objednávku , a do druhého dne je vyřízená , a odeslaná . Pokud jsem nereagoval , tak je problém - nevím kde . Na webu mám email , skype , i mobil . Zkus to prosím znovu . Jistě vyhovím .

Matice jsou 9 mm dlouhé . závit standardně M6 . Na objednávku M2-M7 .


www.3d-konstrukce.cz
tek
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 24, 2016 03:18PM
Mohu jen doporučit. Jeden den dotaz, druhý den objednávka, třetí den výroba podle mého požadavku a třetí den odesláno. S pánem výborná komunikace.
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 25, 2016 10:59AM
Doporučuji při montáži na stojně použít vázací pásku-bzuknu,zdrhovačku . Udělat očko , a pak ji zastrčit do drážky profilu . Pinzetou se dá polohovat , a pak i vytáhnout . Jinak chystám verzi s vlastním zajištěním . Ale to ještě potrvá .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 25, 2016 11:13AM
nebejt ty maticky z hliniku, tak pribodovat k nim ohnuty ocelovy dratek by uplne stacilo...

k hlinikovejm bude asi nejlevnejsi reseni vytisknout luzko s "pruzinkou" smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
January 25, 2016 12:37PM
To už mám vyřešené . (jednoduššeji) . winking smiley . Jen udělám prototyp , a odzkouším .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Speciální profilová matice M6 do hliníkových profilů
October 31, 2016 07:01PM
Tak definitivne vyreseno!!! Stavim si ted malou CNC frezku z Alupackejch 30x30 profilu a objevil jsem na AliExpresu matky M6, co vypadali kompatibilne:
https://www.aliexpress.com/item/100pcs-M6-T-Sliding-Nut-Block-Slot-6-Zinc-Plated-Carbon-Steel-Aluminum-Accessories-For-3030/32670757995.html

Dnes dorazili, hned jsem je vyzkousel a jsou naprosto luxusni! Pasujou uplne presne. Ocel, pekne pozinkovane, super. Lehce neodpovidaji obrazku - viz.foto.
Stejny tvar delaji i pro zavit M4 a M5. M3 uz jsem nenasel, tak jsem vzal na zkousku trochu jine:
https://www.aliexpress.com/item/100pcs-lot-M3-Hammer-Nut-Aluminum-Connector-T-Fastener-Sliding-Nut-Nickel-Plated-Carbon-Steel-for/32333616032.html

A ted to nejlepsi, 100ks obecne vyjde kolem 15USD - cili jedna matka = 3,70Kc ... A to puvodni cena vsech matek je 5USD - cili asi 1.25Kc/ks, tech 10 dalsich je postovne!
Pokud si jich od stejneho obchodnika vezmete vic (druhu nebo kusu), usetrite na postovnem


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Attachments:
open | download - IMG_20161031_225236.jpg (406.6 KB)
open | download - IMG_20161031_225249.jpg (317.4 KB)
open | download - IMG_20161031_225312.jpg (303.4 KB)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login