Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Sada řemenic a řemenů pro REBEL II

Posted by bxmatus 
Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 05:49AM
Zdar,

chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s kvalitou řemenů a řemenic od JRC. Teď mám nějakou Čínu a pruží to jako prase + se to vytahuje.
Je to od JRC lepší nebo spíš mám hledat nějaký jiný zdroj.

dík

Matúš
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 06:45AM
To nevim ale kup PÚ remen nektere maji i ocelova lanka...
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 06:48AM
Dobrý den,
pokud chcete kvalitu, tak musíte vybírat ze značkových přesných řemenů. Řemeny GT2, či T2.5, T5 apod.: nejsou vhodné a o čínském provedení ani nemluvě.
Značkový řemen je zpravidla tvořen sklem, či kevlarem.

Radek D.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/25/2015 06:50AM by Dolansky.
dan
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 07:26AM
GT2,T2.5, T5 je znaceni rozmeru a nikoliv vyrobce a kvalita se rozhodne podle techto udaju soudit neda.
Co jsem mel remeny z JRC, tak jsou sice cinske, ale maji vystuhu kevlarovymi (ci nejakymi jinymi) vlakny.
PU remeny z TYMA.CZ, ktere maji ocelovy kord jsou o neco "tvrdsi", pruzi o neco mene, ale ve finale jsou oba typy zkousenych remenu na 3D tiskarnu pouzitelne.
Nefrezuji, tisknu.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/25/2015 07:27AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 07:58AM
Nemáte pravdu Dane.
Kvalita profilu se rozhodně soudit dá. Každý profil má někde nějaké využití. Z tučné poznámky, kterou jste uvedl, usuzuji, že jste se asi nikdy nezabýval přesností převodu a dalšími parametry. Pro příklad: T-čkové profily se vyznačují lichoběžníkem, přesnost převodu je tedy podstatně nižší. Profil AT je na tom lépe, akorád se nedělá v menších roztečích. Mohl bych pokračovat, ale je to zbytečné.
Jinými slovy. Nekupujte řemen, pro tisk stačí provázek.

Radek D.
dan
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 08:12AM
Ano, je to presne tak, i s provazkem se da tisknout a je to vyzkousene. Skutecne u RepRapove tiskarny beznych provedeni nezalezi na provedeni profilu remenu. Tucna poznamka je mirena smerem potrebne sily pri tisku, ktera je v podstate proti frezce zanedbatelna.
Profil AT se zrejme nedela v mensich rozmereh z nejakeho duvodu. Asi je urcen pro narocnejsi a presnejsi aplikace, tim jsem se skutecne nezabyval, protoze to v danem pripade a tematu nema vyznam.
A pokud se nepletu, tak nazev vlakna je "Sada řemenic a řemenů pro REBEL II", tak proto reaguji k veci. Ale zase tomu tolik nerozumim, takze se necham rad poucit.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 09:19AM
Zajimava diskuze, kdybych teda opravdu chtel "opravdu kvalitni" remen, predpokladam ze musim vymenit i remenice za kvalitnejsi. Mate nekdo odskousenou a funkcni kombinaci kvalitnich/presnych remenu/remenic idealne z mistnich zdroju ? smiling smiley

dik

m.
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 09:31AM
Quote
bxmatus
Zajimava diskuze, kdybych teda opravdu chtel "opravdu kvalitni" remen, predpokladam ze musim vymenit i remenice za kvalitnejsi. Mate nekdo odskousenou a funkcni kombinaci kvalitnich/presnych remenu/remenic idealne z mistnich zdroju ? smiling smiley

dik

m.

proprumysl.cz

remenice se musej odvrtat, pridou jen s pripravou a remeny maj ty nekonecny, ale me se osvedcily. jen cena remenu je asi malinko vetsi - vetsinou maj znacku ALPHAPOWER.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 09:38AM
odvrtat znamena udelat diru pro servo ?

m.
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 09:45AM
Quote
bxmatus
odvrtat znamena udelat diru pro servo ?

m.

dirku pro osu motoru / serva plus aretacni cerviky se taky musej vrtnout...

ale je fakt, ze sem je o to neprosil, tak treba by to i nekdo u nich udelal


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 10:56AM
Výrobců řemenu je nepředstavitelné množství, stejně tak profilů zubu. Důležitá je přesnost převodu a pevnost. Dalším faktorem je ohebnost a rychlost (některé řemeny nejsou vhodné pro vyšší rychlosti). Další faktory asi nemá cenu zde řešit.
Každý profil řemenu má svoji řemenici. (Ve výjimečných případech lze kombinovat.)

Činnost také ovlivní provrtání, zajištění, ukotvení a napnutí.

Než koupíte řemen, zjistěte si, zdali seženete i vhodnou řemenici.

Za sebe doporučuji značkové HTD a největší výběr řemenic asi na tyma.cz


Radek D.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/25/2015 10:57AM by Dolansky.
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 11:21AM
tak tyma.cz ma opravdu krasny vyber az moc ( vubec netusim kterou vybrat ), nicmene vypada ze nemaji jistici sroubek jenom stredovou diru takze asi pro mne nepouzitelne ;-( i kdyz mozna nahradim hladkou kladku zubatou at to nejak vypada smiling smiley

jinak sem trocha omrknul internet a vypada ze ve vseobecnosti lidi resi jenom T2.5 nebo G2/G3 .. jinak ani moc ne ...

m.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/25/2015 11:22AM by bxmatus.
dan
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 11:49AM
Remenice na tyma.cz v danem/potrebnem rozmeru nemaji vetsinou jistici sroubek a ani otvor na hridel motoru. Nebo maji vrtani 4 ci 6mm a je potreba 5mm. Jen tak letmo jsem mrknul na HDT a AT, ale hloubjeji jsem nesatral.
Tudiz pokud nemas k dispozici soustruh je to tak trochu pase. Navic presne svrtani remenic neni take uplne sranda, takze nakonec muzes snadno docilit horsiho vusledku, nez s temi "nepresnymi" T a GT.
Sice tomu vubec nerozumim, akorat jsem uz par tiskaren s GT a T prevody z dalky videl. Az me nekdo prakticky presvedci, ze konstrukci REBEL II pomuzou presnejsi profily zubu remenic a remene, minimalne se mu hluboce poklonim.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 12:00PM
ad predvrtani:

oni neradi prodejci predvrtavaj prave kvuly tomuhle (defaultne), bud dodaj s pripravou, nebo jen s mensi dirou. pokud chces predvrtat, tak slusnej prodejce ti to udela za priplatek.

to same aretacni sroubky.

predpokladaj, ze vystredeni s odvrtanim a aretaci si zakaznik dodela podle vlastnich potreb.

ad zuby:

me pride u T2,5 a GT2, co tu mam, ze GT2 lip drzi pri vyssich akceleracich a rychlostech, ale to taky muze bejt dotazenim a poctem zubu winking smiley ( T2,5 ma remenicka 16 a GT2 18)
jinak mi to pride stejny


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 12:16PM
dan: Soustruh nemam takze potrebuji hotovy vyrobek. To je ten rebel II tak spatny ? Jinak mne nejde o to docilit lepsi tisk nez je technicky mozne smiling smiley spis eliminovat chyby zpusobene nepresnosti nebo nekvalitnosti pouzitych materialu a docilit nejlepsi mozny tisk v mezich pouzite technologie.

m.
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 12:24PM
Quote
bxmatus
dan: Soustruh nemam takze potrebuji hotovy vyrobek. To je ten rebel II tak spatny ? Jinak mne nejde o to docilit lepsi tisk nez je technicky mozne smiling smiley spis eliminovat chyby zpusobene nepresnosti nebo nekvalitnosti pouzitych materialu a docilit nejlepsi mozny tisk v mezich pouzite technologie.

m.

nemyslim, ze to dan myslel takhle, spis, ze z jeho zkusenosti nema potrebu tam dat neco lepsiho...

dyt reprap (podlemne hlavne v CR) je hlavne o tom, vzit nakej reprap stroj a treba ho i vylepsit... proste zkus to s tim, co tam dan dava a pak to zkus treba s GT2 nebo nakym HTD...

ja treba koupil jak od propromysl.cz a nechal si navrtat remenicky, tak pres tusim dealextreme (predvrtane) a od propromusl vzhledove vypadaj lip, a vypada to ze i ta slitina hliniku je lepsi... ale vypada to ze z dealextreme si pan zluta muz dal zalezet s odvrtanim...

Edited 1 time(s). Last edit at 02/25/2015 12:28PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 12:27PM
raptik: no moje puvodni otazka byla jak je dobre to co dodava jrc smiling smiley a pak se to rozvinulo do diskuze o superremenech smiling smiley

m.
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 12:29PM
bxmatus: doplnil sem svou odpoved aby tam byla porovnavaci zkusenost s tim co sem kupoval ja smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 03:19PM
Nehledejme problémy tam kde nejsou. Každá větší společnost a jsem přesvědčen že i tyma.cz vám řemenici upraví dle přání za standardní cenu.
Původní dotaz byl na JRC. Nechtěl jsem to psát, ale bohužel musím. Na jejich fotkách jsem na etiketě vyčetl výrobce JRC Czech a.s. Opravte mě pokud se mýlím, ale dle mého názoru a informací JRC nevyrábí řemenice ani řemeny a tudíž se jedná o přeprodej neoznačeného řemenu nejspíše z číny. Nejlépe uděláte, když tam zítra zavoláte a vyžádáte si specifikaci.
Osobně zastávám názor, že je lepší si 150,- připlatit a mít kvalitu s konkrétními čísly. A když už budu řešit kvalitu, tak rozhodně nevyberu T-čkový profil, protože
je 20 jiných profilů daleko lepších a za stejnou cenu.
V opačném případě. Jak jsem psal již na začátku, nekupujte řemen, pro tisk postačí provázek.
Lituji, že jsem se této debaty zúčastnil.

Radek D.
dan
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 04:08PM
Quote
bxmatus
raptik: no moje puvodni otazka byla jak je dobre to co dodava jrc smiling smiley a pak se to rozvinulo do diskuze o superremenech smiling smiley

m.

JRC prodava remeny a remenice z ciny. Ano, jsou neznacene, tedy neznackove, maji T profil a remeny vystuhu z nejakych vlaken. Jestli to je kevlar ci nite do ponozek netusim. Ze ma JRC napsano na stitku ze jsou vyrobce se mi nezda uplne nepochopitelne. Potrebuji nepopsany pytlik nejako identifikovat, oznacit stitkem s EANem, popisem atp. Pokud koupis mleko, neni tam taky napsane jmeno kravy ze ktere to vylezlo, i kdyz o tom by se dalo asi take dlouhosahle polemizovat, z ceho to vlastne vylezlo, ale to sem skutecne nepatri.
Muzu te ale navzdory veskerym komentarum "Dolansky" zcela ubezpecit, ze na REBEL II jsou remeny a remenice dostacujici a pri volbe spravneho provazku bude tisknout i s nimi. Kvalitu jinych remenu a profilu samozrejme nerozporuji, ale do skodovky si proste motor z Ferrari taky nedas.
Jak bylo receno, at mysleno jinak, nehledej problemy tam, kde nejsou.
Postav treba REBEL II, odlad ho, zkalibruj, nauc se tisknout a pokud se ti nebude zdat, ze je to co by sis predstavoval, zacni vylepsovat, zrobusnovat, zpresnovat. Ale urcite ne tim, ze zacnes predem menit neco, co je nescetnekrat odzkousene.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 05:18PM
Váš příspěvek s mlékem je zcestný a zbytečný. Já jsem jenom daným způsobem podkládal svůj názor, že se u JRC jedná o čínský, neznačený řemen.
V původním článku je dotaz na řemen, či řemenový převod. Nevím jak Vy, ale já osobně si snažím v rámci možností přilepšit. Nemohu si pomoct, ale přirovnání škodovky s motorem ferrari je opravdu hloupé.
Pán jasně píše, že užívá čínský řemen a táže se na JRC. Moje rady jsou, aby se porozhlédl jinde, koupil značkový řemen a když už ho bude kupovat, aby zvolil jiný profil zubu. Vyjde na obdobné finance s porovnáním s čínou a zároveň si může polepšit, respektive dle mého názoru si za daných předpokladů polepší. Uvědomte si, že se tu neřeší žádná konstrukce, ale jde pouze o hloupý řemen.
Vaši poslední větu nehodlám komentovat. Opravdu si tu připadám, jako malé dítko na pískovišti. Dále nebudu již reagovat, aby se mé jméno náhodou nedostalo do databáze jmen, které se tu nesmí vyslovovat. Nehodlám tu vést nějaké dohady, či popichování.
Autorovi článku ještě doporučím, obrátit se přímo na cnc forům.

S přáním pěkného zbytku dne
Radek Dolanský
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 05:57PM
Proc by se mel autor obracet na cnc forum? Nemyslim si ze ma v umyslu s Rebelem frezovat. Jednou doporucujete obycejny provazek,podruhe ho skoro nutite aby si koupil superultra nejlepsi remen.
dan
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 06:08PM
Bohuzel pan "Dolansky" nedocetl zrejme nazev vlakna do konce. "Sada řemenic a řemenů pro REBEL II", tedy evidentne si uvedomuji, ze se tu resi prave konstrukce, remenice a remeny na ni. Co je hloupe nehodlam komentovat.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/25/2015 06:10PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 25, 2015 06:32PM
Já tomu (respektive) Danově reakci moc nerozumím. Proč nepoužít řemen nepoužít řemen, pod kterým je výrobce podepsaný, garantuje nějaké (pro naše použití naprosto luxusní hdonoty) a chce za něj téměř stejně peněz, jako neznačkový a hodnotově nedohledatelný T2,5. Přitom si myslím, že skutečně důležitý. Na něm záleží, kolik skutečně převede kroků na pohyblivou část osy.

To jestli to Rebelovi výrazně pomůže, je větší diskuzi, která tu myslím zatím moc neproběhla. Já osobně si myslím, že řemen je tak důležitá součást tiskárny, že by si rozumnou debatu opravdu zasloužila.

Já v tom vidím jiný problém, který tady ale zmíněn vůbec nebyl. řemen určitě nebude pasovat do stávajících držáku řemene, vytištěných pro stavbu tiskárny Rebel II. Aspoň pro člověka, který staví svoji první tiskárnu a nikoho po ruce nemá, kdo mu předělaný díl vytiskl, tak je to docela neřešitelný problém.

A hlavně, je to OPEN SOURCE PROJEKT (pokud se nepletu), tak si tam každý může nasrat co chce a co uzná za vhodné.
dan
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 26, 2015 02:13AM
Ano, muzes si do konstrukce narvat kazdy co chce a o tom to cele je. Ale nemyslim si, ze je rozumne to delat drive, nez z toho vyleze nejaky vytisk. Ale to je jenom muj nazor.
Kdyz chce nekdo vylepsovat a zkouset neco jineho, nikdo mu v tom preci nebrani, ale podle selskeho rozumu si myslim, ze neni dobre vylepsovat neco, co nevim, jak funguje a tiskne.

Pokud nekdo stavim REBEL II a pta se na pouzite remenice, snazil jsem se asi nesikovne vysvetlit, ze ty nekvalitni, neznackove funguji v ramci teto konstrukce dobre. A ted muzete polemizovat nekolik stranek o tom, co to je "dobre", ja uz se k tomu ale vyjadrovat nebudu, protoze je tu urcite rada lidi, kteri maji daleko vice praktickych zkusenosti s implementaci presnych remenu a remenic na konstrukci REBEL II a ja tomu vubec nerozumim.

Ale podle vseho se domnivam, ze zde nejde vubec o prakticke zkusenosti a aplikaci, ale pouze o tom DISKUTOVAT.

PS: kdyz uz nekdo navrhuje nejaky lepsi profil zubu a typ remenu, asi by bylo dobre prijit s nejakym konkretnim navrhem, jinak se mi to zda jako mlaceni prazdne slamy. bohuzel tak funguje asi 99% diskuznich for. na vsem nekdo najde neco spatneho a ve finale s tim dobrym, lepsim, nejlepsim nikdo neprijde. Preji tedy mnoho stesti pri stavbe dokonalych virtualnich prevodu a konstrukci.

Asi bych doporucil Adminum dane vlakno promazat a zacit znovu, uz se toho ucastnit nebudu, takze nebudu prekazet a psat zrejme zcestne myslenky.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sada řemenic a řemenů pro REBEL II
February 26, 2015 02:45PM
Zatim jsem nikde nezaznamel, ze by mel nekdo nejaky problem s remenem na rebelu/rebelixu i3 atd. Kvalitou to co se prodava at uz v cine, jrc atd. je dle meho naprosto dostacujici. Sveho casu jsem i na delte pouzival vytisknute remenice a bez problemu. V tomhle nema cenu se dle meho vrtat.

Cim dal vice u tiskarny dochazim k tomu, ze cim mene do toho clovek vrta, tak tim lepe to funguje smiling smiley)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login