Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Prusa i2 pruziny v x-idler, x end motor

Posted by Mailen 
Prusa i2 pruziny v x-idler, x end motor
March 15, 2015 06:31PM
Zdravím, chci se zeptat, funkce pruzin v těchto součástkách. Je nutné, aby tam byly? Po několika výtiscích bez problémů, to začne jakoby zadrhávat, šmajdat a následně se to nejak zasekava. Mam podezřeni právě na ty pružiny, mám je tam asi trochu natěsno. Zavitove týče a matky jsou nerez. Nezkoušel, někdo vyhodit ty pružiny a nechat matky bez nich, jak se to chovalo? Dik.
Re: Prusa i2 pruziny v x-idler, x end motor
March 16, 2015 07:01AM
Spis vymen matky za mosazny a pruziny tam nech.nejlepsi je bronz ale to nesezenes.
Re: Prusa i2 pruziny v x-idler, x end motor
March 16, 2015 08:58AM
pruziny tam sou dobry,

zkousel sem to bez nich, ale je lepsi kdyz neco pritlacuje tu X platformu dolu. ale je potreba mit dobre udelanej dil, ja sem si ty X endy opravoval, abz mely kulatou diru ne takovej obdelniko neco pro drzeni pruzin, jinak prave casem lezly do toho prostoru zadrhavaly, brzdily a drely zavitovku. po uprave uz dobry...

pouzival sem tyhle a pak tam upravil tu diru pro zachyt pruziny...
jinak na svem modelu ted pouzivam tyhle maj jit i na I2

Edited 1 time(s). Last edit at 03/16/2015 08:59AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login