Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Dlouhý řemen T 2.5

Posted by milou 
Dlouhý řemen T 2.5
March 28, 2015 02:44PM
Ahoj tiskaři .
Sháněl jsem několik dní nekonečný řemen T 2.5 v délce 3240 mm . Spoj musí být flexibilní , aby mohl přejíždět kolem řemenice . Asi jsem byl naivní . smiling smiley Otázka tedy zní , jestli jste to někdo řešil . Nenašel jsem ano žádnou mechanickou spojku . Řemen , který mám , má ocelové kordy . Napadlo mně odhalit je v délce 10 mm , Pak řemen spojit , a technickým stříbrem spájet . Pak chemoprénem nalepit obě vrstvy z5 . Nebo natáhnout řemen přes dvě kladky , a omotat ho po vnějším obvodu ocelovým lankem řekněme 6x . Pak bych asi zajistil lanko silikonem na povrchu řemene . Dík za názory .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Dlouhý řemen T 2.5
November 03, 2015 10:45AM
a duvod takhle dlouheho remene? Resp.co s nim chces delat - jestli treba tocit trapezama co budou 1,5m od sebe, nesel by spojit z vice mensich remenu pres remenice na spolecne ose?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Dlouhý řemen T 2.5
November 04, 2015 08:25AM
Nakonec jsem upustil od trapézů . Jsou s nimi problémy . Takže odpadl i tento problém . Vyřešil jsem to takto . [www.3d-konstrukce.cz]
Re: Dlouhý řemen T 2.5
November 04, 2015 10:08AM
ono kdybys dal motor na prostredek a z nej to rozvedl k tem trapezum v rozich, tak by stacili mensi remeny, ne? Ok, trochu prasarna.
A rozvest to mezi trapezama tyci se snekem na konci a na trapezy jen ozubene kolo?

Tohle mi neprijde uplne nejlepsi, vzhledem k zatizeni tech remenu. U linearnich robotu se sice taky pouziva remen, ale v sirce nekolika centimetru. O tyhle drobky bych se docela bal smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Dlouhý řemen T 2.5
November 05, 2015 01:28AM
No zničil jsem na tiskárnu už asi 45 kg hliníku , abych zjistil , že to musím znovu předělat . Tohle řešení dopadlo tak že staí v prstech pootočit s tyčemi , a rám jede horo-dole hladce bez zbytečných zvuků . spinning smiley sticking its tongue out Jediným důvodem proč je to tak složitě vyráběno pro jednoduché řešení je ten , že konstrukce je samonosná . Žádné linéáry a pod. Jen tyče podepřené samotným profilem . A tyče které budou na ose Y jsou předepnuté . Takže žádný průhyb na té délce .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Dlouhý řemen T 2.5
November 05, 2015 02:44PM
samonosna konstrukce by to bylo az bez tech profilu smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login