Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Přehřívání motoru

Posted by Tony3 
Přehřívání motoru
September 07, 2015 02:04PM
Zdravím,

Je normální že se motor extruderu zahřeje i po několika minutách tisku tak že se nedá na něj sáhout?
Je to jediný motor na kterém mám driver DRV8825.

Děkuji za odpověď
Re: Přehřívání motoru
September 07, 2015 02:11PM
Quote
Tony3
Zdravím,

Je normální že se motor extruderu zahřeje i po několika minutách tisku tak že se nedá na něj sáhout?
Je to jediný motor na kterém mám driver DRV8825.

Děkuji za odpověď


prilis velkej pritlak na extruderu, takze motor potrebuje vic budit?

hotend prilis hreje i v chladne casti, takze se "prilepuje" filament a tim je potreba vic budit motor aby to protlacil?

je mirne mimo osu dira v hotendu a dira v extruderu, takze drhne a opet nutno budit vic...

pokud jde o prevodovanej, jeste muzou bejt prilis k sobe ozubeny kola...

to sou asi mnou necasteji resene problemy... pokud teda neni spatne nastven driver.

predpokladam, ze extruder se pak ani nehne (nebo preskakuje motor), pokud se mu nastavi nizsi buzeni...

Edited 2 time(s). Last edit at 09/07/2015 02:12PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Přehřívání motoru
September 12, 2015 04:19AM
Upravil jsem přítlak na extruderu a ze začátku mě připadalo že je to už dobre. Nemůže být chyba v nastavení driveru (proudu....)?
Puvodně jsem tam měl driver A4988 a vypadalo to v pohodě pak jsem tam dal DRV8825 a už se přehříval. Jen nevím jestli je
to přesně tím tiskárnu teprve kalibruji. Je ale fakt že jsem i na ostatní motory dal driver DRV8825 a začali se přehřívat také...

Co s tím?

Děkuju za každou radu....
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login